ebook Bóg ukryty. W poszukiwaniu ostatecznego sensu
4.03 / 5.00 (liczba ocen: 2168) Ilość stron (szacowana): 240

Bóg ukryty. W poszukiwaniu ostatecznego sensu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.15
wciąż za drogo?
26.03 złpremium: 16.79 zł Lub 16.79 zł
21.55 zł Lub 19.40 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
20.15 zł 20% rabatu
21.54 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Książka wybitnego profesora neurologii i psychiatrii, więźnia obozów koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau. Viktor E. Frankl wyjaśnia w niej, dzięki czemu – mimo traumatycznych przeżyć – zachował wiarę w człowieka.

Viktor Frankl znany jest milionom czytelników na całym świecie jako autor „Człowieka w poszukiwaniu sensu”, wstrząsającego świadectwa czasu Holokaustu. „Czytelnicy tej krótkiej autobiograficznej relacji często prosili mnie o pełniejszy i bardziej szczegółowy wykład” – przyznał niegdyś Frankl i tym właśnie jest niniejsza książka.
Autor „Boga ukrytego” wyjaśnia założenia filozofii, dzięki której wbrew wszystkim przeciwnościom losu udało mu się przeżyć w kolejnych obozach koncentracyjnych. Z wiarą, że egzystencja człowieka to coś więcej niż tylko zewnętrzne pozory, Frankl daje wyraz głębokiemu przekonaniu, iż nie jesteśmy szlachetnymi bestiami, lecz spętanymi aniołami.
Frankl pochyla się nad najważniejszymi kwestiami w życiu człowieka, poczynając od analizy snów aż po kwestię istnienia Boga, by na koniec wskazać drogę do odnalezienia prawdziwego sensu i udowodnić, że życie ma nam do zaoferowania o wiele więcej, niż mogłoby się komukolwiek wydawać.

„ Znakomita książka! Dzięki niej otrzymujemy wyjątkową szansę uczestniczenia w bogatym doświadczeniu Frankla i obcowania z jego mądrością” – Elisabeth Kübler-Ross, autorka „Rozmów o śmierci i umieraniu”

„Viktor Frankl twierdzi, że zło i cierpienie nie mogą nas zniszczyć w sensie ostatecznym” – Brian Keenan, irlandzki pisarz, autor „An Evil Cradling”

„Bardzo ważna książka” – Harold Kushner, amerykański rabin, autor bestsellera „Kiedy złe rzeczy zdarzają się dobrym ludziom”

„Prawdziwy skarb dla (…) wszystkich zmagających się z kwestiami ostatecznymi, którzy szukają Boga zarówno w pytaniach, jak i w odpowiedziach” – Michael Berenbaum, amerykański rabin, uczony, pisarz, reżyser filmowy, autor „After Tragedy and Triumph”

„Viktor Frankl to jeden z autorytetów moralnych XX wieku. Jego przemyślenia związane z zagadnieniami wolności człowieka, jego godności oraz poszukiwania sensu życia mają głęboki wymiar humanitarny i moc przemieniania ludzkich serc i umysłów” – dr Jonathan Sacks, Naczelny Rabin Wielkiej Brytanii

Bóg ukryty. W poszukiwaniu ostatecznego sensu od Viktor E. Frankl możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Przyjemność i szczęście są tylko produktem ubocznym. Szczęście musi z czegoś wynikać; nie można za nim gonić. Właśnie pogoń za szczęściem je udaremnia. Im bardziej staje się ono celem, tym trudniej ten cel osiągnąć.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć