ebook Błazen - wielki mąż
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 240) Ilość stron (szacowana): 322

Błazen - wielki mąż
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.90
Audiobook - najniższa cena: 14.83
wciąż za drogo?
30.23 złpremium: 19.50 zł Lub 19.50 zł
-19% 26.00 zł Lub 23.40 zł
32.50 zł
32.50 zł
32.50 zł Lub 29.25 zł
21.90 zł
26.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Opowieść o życiu, pisarstwie i tragicznej śmierci Pisarza-Mędrca, autora nieśmiertelnych Słówek. Jego głos w latach 30. ubiegłego wieku, zawsze śmiały, czasem drastyczny - o edukacji, przemianach obyczajowych, o historii bez łgarstw, upominanie się o tolerancję, o wolność jednostki, brzmi tak współcześnie, jakby wtrącał się do naszych dzisiejszych dyskusji. Nagroda ZAiKSu za Najlepszą Książkę Roku 1998. Błazen-wielki mąż - jest to mistrzowski portret literacki, lecz w realizacji Hena ów tradycyjny portret to zarazem esej i wspomnienie, uczona rozprawa i nowela, swobodna gawęda i wnikliwe studium psychologiczne. Także najprawdziwszy romans. Sprzymierzyły się tutaj wszystkie talenty i umiejętności Józefa Hena. Jako powieściopisarz zna zarówno wage ujęcia panoramicznego, jak i detalu. Feliks Netz (Kultura, Paryż)

Błazen - wielki mąż od Józef Hen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Józef Hen swoje biografie wielkich postaci pisze w sposób specyficzny. To nie suche historyczne książki. To opowieści o bohaterze, bohaterze, do którego autor czuje niewątpliwą sympatię. To też na ogół rozliczenie z niesprawiedliwością, z jaką los obszedł się z opisywaną postacią. Tak też jest w tym przypadku. Hen znakomicie punktuje najważniejsze tematy z życia Boya, rozprawia się z mitami i powierzchownymi opiniami jakimi obrosła postać Tadeusza Żeleńskiego, choć nie jest wobec niego bezkrytyczny. Warto przeczytać.

Warto zerknąć