Przewieszenie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.84 / 5.00
liczba ocen: 3098
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
19.64 zł
21.18 zł
21.52 zł
22.06 zł
26.90 zł
Pozostałe księgarnie
17.75 zł
18.83 zł
19.37 zł
21.45 zł
21.52 zł
21.55 zł
24.21 zł
24.21 zł
26.90 zł
26.90 zł
Opis:

Nad Podhalem zawisło przekleństwo zbrodni. Do działającego z premedytacją zabójcy dołączają się demony przeszłości. Czy Wiktor Forst stawi czoło tak silnemu przeciwnikowi?

Podhalem wstrząsa seria wypadków w górach. Początkowo czarna passa wydaje się jedynie ciągiem pechowych zdarzeń, jednak śledczy ostatecznie odkrywają związek między ofiarami. Każe on sądzić, że ktoś morduje turystów na szlakach.
Dochodzenie prowadzi komisarz Forst. Szybko zdaje sobie sprawę z tego, że zabójstwa powiązane są ze sprawą, nad którą pracował z Olgą Szrebską. Zaczyna tropić mordercę, zbierając okruchy informacji, które ten zdaje się z premedytacją zostawiać.
Kiedy zbliża się do rozwiązania sprawy, doganiają go upiory z przeszłości. Wiktor Forst będzie musiał stawić czoła nie tylko człowiekowi, którego ściga, ale także ludziom gotowym zrobić wszystko, by go pogrążyć.

„Powieść Remigiusza Mroza to prawdziwy rollercoaster – od serii brutalnych morderstw aż do zaskakującego zakończenia. Nie zapomnicie. Polecam” – Vincent V. Severski

Recenzje blogerów
Remigiusz Mróz staje się dla mnie mistrzem ostatniego zdania, bowiem po przeczytaniu takiego w pierwszym tomie pt. Ekspozycja, jego treść tak wbiła mnie w fotel, że dosłownie nie mogłam się otrząsnąć z myśli - jak autor mógł mi to zrobić? Niestety przyznaję i to już z ogromną radością, iż Remigiusz Mróz zrobił to ponownie i ostatnie zdania w drugim tomie sprawiły, że siedziałam przez chwilę z otwartymi ustami ze zdziwienia.

Nie jest tajemnicą fakt, iż zapałałam sympatią do nieokrzesanej postaci komisarza Wiktora Forsta, dlatego po przeczytaniu pierwszego tomu wiedziałam, że sięgnę po następne. Przewieszenie to właśnie drugi tom z tej serii i akcja tym razem dzieje się głównie na Podhalu. Czarna seria wypadków w górach sprawia, że śledczy zaczynają się nad tym zastanawiać i znajdują oczywiście nić łączącą te dziwne zbiegi okoliczności.
Śledztwo prowadzi nie kto inny, tylko sam komisarz Forst i bardzo szybko dochodzi do przerażającego wniosku, że wszystkie te zabójstwa mają związek ze sprawą, którą prowadził wcześniej wraz z Olgą Szrebską. Natomiast Bestia z Giewontu planuje w tym czasie już kolejne spotkanie z ofiarą. Niestety wszystkie te wydarzenia doprowadzają do tego, że Forts sam staje się ściganym, a morderca zaczyna rozdawać karty.
Tym bardziej, że sama pani prokurator Dominika Wadryś-Hansen jest przekonana, iż za tymi wszystkimi zabójstwami w górach stoi sam komisarz Forst.

Nie zdziwi już nikogo, gdy stwierdzę, że akcją w tej powieści wręcz galopuje, bo do tego już sam autor zdążył czytelników przyzwyczaić. Przewieszenie to niesamowicie wciągający kryminał z tak zwanej górnej półki. Świat jest tu wręcz okrutny a czasami i bezlitosny, co w połączeniu z błyskawicznym nurtem książki sprawia, że czytelnik zatopi się w niej i z pewnością nie zauważy, kiedy za oknem zrobiło się już ciemno.

Jakby tego było mało to miejsce akcji zmienia się niczym w kalejdoskopie, a czytelnik zanim zdąży cokolwiek pomyśleć to w książce nagle kończą się kartki i pada magiczne całkowicie wyprowadzające z równowagi zakończenie. Nie pamiętam kiedy czytałam powieść w takim tempie z wyjątkiem książek Pana Mroza oczywiście.

Ocena: 5+/6
©Epilog - zaczytana Joana
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Aaaaa!!! No nie! Szczęka mi opadła i dech mi odcięło!
  Całe szczęście, że wstrzymałam się z czytaniem "Przewieszenia" do momentu ukazania się "Trawersu", bo chyba bym oszalała, gdybym nie mogła zaraz, dzisiaj zacząć dalszego ciągu! Taki koniec to zbrodnia na czytelniku, który musiał czekać na kolejny tom.
  I dzięki wszystkim bogom za wynalazek czytnika! Gdybym mając papierową zerknęła na koniec przed czasem!!!! O matko!

  O ile "Ekspozycja" nie zachwyciła mnie (była zbyt mięsno-krwawa) to "Przewieszenie" jest mistrzowskie. Bardziej emanuje tajemnicą, przebiegiem całej historii niż krwawymi scenami (nie to żeby ich brakowało!). I to zakończenie!?!?!?

  Niesamowita książka! Stanowczo Remigiusz Mróz jest obecnie mistrzem nad mistrzami!

  PS. Chyłka aktualnie nie prowadzi żadnych spraw ale Kormak w researchu nadal jest mistrzem

 • Awatar

  książka świetna, tak jak poprzednia część, teraz nie mogę się doczekać kolejnej części

Inne proponowane
Warto zerknąć