ebook Bikini
3.79 / 5.00 (liczba ocen: 3583) Ilość stron (szacowana): 429

Bikini
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Znak
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 40.24
wciąż za drogo?
49.99 zł
49.99 zł
49.99 zł Lub 44.99 zł
40.24 zł
45.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Anna, młoda Niemka, dokumentuje okrucieństwo wojny w doszczętnie zniszczonym Dreźnie. Jest przekonana, że tylko za pomocą fotografii może pokazać światu, jak kończy się nienawiść do drugiego człowieka.

Sama podczas wojny straciła wszystko, swój dom, swoich najbliższych.

Zadanie sfotografowania wojennej rzeczywistości dostaje także Stanley, amerykański reporter. Dwoje ludzi, z czułością patrzących na losy innych, spotyka się w środku piekła, próbując odzyskać to, co zostało zabrane przez wojnę - wiarę w miłość.

Ich niezwykła odyseja będzie wiodła z Drezna przez Nowy Jork, aż po atol Bikini, który światu już zawsze będzie kojarzył się ze słynnymi testami broni nuklearnej.

Czy w takiej rzeczywistości może przetrwać nadzieja?

Bikini to niezwykła, napisana z rozmachem powieść, którą wielu czytelników zalicza do najlepszych w dorobku autora. W ciągu zaledwie dwóch lat od pierwszego wydania została przetłumaczona na 9 języków. Wielowarstwowa, pełna historycznych odniesień, pokazuje człowieka w jego najlepszej i najgorszej odsłonie.

Bikini od Janusz L. Wiśniewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
To dość typowe. Bardzo często przygodnym ludziom, w pociągu lub autobusie, opowiadamy rzeczy, które nigdy nie przeszłyby nam przez gardło, gdyby ci ludzie nie byli w ł a ś nie przygodni. Anonimowi, nieznani, tacy na bezpiecznie krótką chwilę - tylko do następnego przystanku lub do następnej stacji - obecni w naszym życiu.
Myślę, że miłość to najpiękniejszy i najważniejszy rodzaj ciekawości.
Mężczyźni, chociaż są to wyjątki, także czasami myślą.
Prawdziwy związek zaczyna się wtedy, gdy kończy się faza randek, a odświętność tonie – często bezpowrotnie – w rutynie codzienności i niezauważalnie dla wielu przeistacza się w przyzwyczajenie, a mężczyźni zamiast kwiatów zaczynają kupować warzywa. Żeby tego chcieć, trzeba... trzeba kochać.
W chwilach ostatecznego lęku kocha się chyba każdego, kto wtedy przy nas jest. Wystarczy, że jest blisko nas. Ktokolwiek to jest.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Jedyna książka Janusza Leona Wiśniewskiego, do której podchodziłam dwa razy. Nie lubię książek o wojnie. Ta mnie urzekła.Inna niż wszystkie dotychczasowe. Realistyczne i "piękne" fotograficzne obrazy wojny widzianej oczami zwykłych ludzi. Ludzi, którym wojna dużo zabrała, nie dając wiele w zamian. Dostrzegłam podejście Wiśniewskiego do Amerykanów, którzy wbrew temu jak dziś ich postrzegamy, zostali zgodnie z prawdą, ocenieni jako naród niezbyt dobrze wykształcony, realizujący swoje ambicje za pomocą siły, przemocy i wojny. Piewcom amerykanizacji, zwłaszcza poprzez media, serdecznie polecam. Doceniam także wkład autora w ukazanie wojny oczami Niemki antyfaszystki, uświadamiający, że Niemcy nienawidzący Hitlera też, a może przede wszystkim istnieli, a wojna na wszystkich, niezależnie po której stali stronie, odcisnęła swoje piętno.

Warto zerknąć