ebook Biała lwica
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 13739) Ilość stron (szacowana): 482

Biała lwica

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

W kwietniu 1992 roku w Republice Południowej Afryki grupa prawicowych fanatyków planuje zamach na Nelsona Mandelę i mozolnie budowaną demokrację. W tym samym czasie policja w Ystad przyjmuje zgłoszenie o zaginięciu agentki nieruchomości, Louse Akerblom. Komisarz Wallander szybko dochodzi do wniosku, że kierowane przez niego śledztwo w tej sprawie nie będzie łatwe ani rutynowe. Zaginiona nie ma wrogów, ma za to szczęśliwą rodzinę, licznych przyjaciół i aktywnie działa na rzecz Kościoła metodystów. Sytuacja gmatwa się jeszcze bardziej, gdy policjanci odnajdują ciało Louse, na której dokonano okrutnej egzekucji, i odkrywają na miejscu zbrodni odcięty palec czarnoskórego mężczyzny.

Biała lwica, doskonałe połączenie wzorowo skonstruowanej powieści detektywistycznej i politycznego thrillera, przyniosła Mankellowi światową sławę. Niesłabnące napięcie, doskonała orientacja autora w stosunkach społecznych i politycznych panujących w Afryce oraz żywe, niebanalne sylwetki bohaterów - wszystko to przyczyniło się do olbrzymiego sukcesu powieści.

Biała lwica od Henning Mankell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Społeczeństwo przeganiające bogów jest skazane na śmierć.
Nie ma dłuższej podróży od bycia nikim do stania się kimś.
Szok przypomina schody. Ma dużo stopni.
Póki żyjemy, zawsze jest jakieś wyjście.(...) Śmierć to ostateczna kryjówka, którą trzeba zachować w odwodzie do chwili, gdy nie będzie szans na uporanie się z pozornie nieuchronnym zagrożeniem.
W życiu nie istnieją żadne gwarancje. jest tylko ryzyko.
Nie wszystko można zrozumieć. Opowieść jest jak niekończąca się podróż.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Poznałem już tak wiele kryminałów, że nie obawiam się nazwać "Białej lwicy" kryminałem z górnej półki. Trzeci tom przygód szwedzkiego komisarza Kurta Wallandera jest gratką dla miłośników Afryki, zawierającą wiele informacji dotyczących segregacji rasowej oraz opowiadającą o stosunkach społeczno-politycznych w RPA w czasach apartheidu.
    Dbałość o szczegóły i sama konstrukcja powieści, w której te szczegóły odgrywają bardzo ważną rolę, plasuję powieści Henninga Mankella na piedestale. Biała lwica jest zatem kolejną powieścią autora, która zalicza się do pozycji obowiązkowych.

Warto zerknąć