ebook Badania terenowe nad ukraińskim seksem
2.89 / 5.00 (liczba ocen: 276) Ilość stron (szacowana): 210

Badania terenowe nad ukraińskim seksem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 27.99
Audiobook - najniższa cena: 29.59
wciąż za drogo?
27.99 zł Lub 25.19 zł
34.99 zł
34.99 zł
34.99 zł Lub 31.49 zł
29.39 zł
30.45 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Manifest feminizmu. Ebook „Badania terenowe nad ukraińskim seksem” to jedna z najgłośniejszych powieści ostatnich dekad. Oksana Zabużko określiła ją mianem ukraińskiej psychoanalizy narodowej, prowokującej do dyskusji o kompleksach i sytuacji kobiet w postsowieckim społeczeństwie.

Jedna z najgłośniejszych powieści ostatnich dekad uznana za manifest feminizmu i wiwisekcję postkomunistycznej Ukrainy.

Wydana po raz pierwszy w 1996 roku powieść „Badania terenowe nad ukraińskim seksem” (ebook w formacie epub, kindle mobi), którą sama Oksana Zabużko określiła mianem psychoanalizy narodowej, szybko stała się ukraińskim bestsellerem i zyskała międzynarodowy rozgłos. Jej bohaterka, poetka i wykładowczyni, z dystansu amerykańskiego uniwersytetu przygląda się swojej poturbowanej przez historię ojczyźnie, Ukrainie, ale i sobie samej, uwikłanej w trudną relację, przeszłość i własne ograniczenia.

W hybrydycznej narracji Zabużko pokazuje, jak lata totalitaryzmu odcisnęły piętno na intymnych relacjach, skazując je na bylejakość i stereotypowość ról. Drapieżnym, gęstym od emocji językiem opowiada o walce, jaką jej bohaterka musi stoczyć, by zawalczyć o siebie, a także o pracy, jaką musi wykonać jej zdegradowany mentalnie i kulturowo kraj.

„Badania terenowe nad ukraińskim seksem” (ebook w formacie epub, kindle mobi) – budzące liczne kontrowersje w momencie wydania – z upływem czasu stały się współczesną klasyką i zapoczątkowały falę nowej literatury pisarek, zwanych „córkami Zabużko”. Do dziś są najchętniej przekładaną, ukraińską powieścią prowokującą do dyskusji o ukraińskich kompleksach i sytuacji kobiet w postsowieckich społeczeństwie.

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji Katarzyny Kotyńskiej.

Badania terenowe nad ukraińskim seksem od Oksana Zabużko możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć