ebook Iliada - audiobook
5 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 1)

Iliada - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - najniższa cena: 15.32
wciąż za drogo?
18.51 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
16.99 zł
19.90 zł Lub 17.91 zł
15.32 zł 20% rabatu
15.52 zł
Inne proponowane
Arcydzieło sztuki poetyckiej przypisywane niewidomemu śpiewakowi ze starożytnej Grecji. Epicka opowieść o wydarzeniach z ostatniego roku wojny trojańskiej wywołanej porwaniem pięknej Heleny.

Arcydzieło sztuki poetyckiej z VIII lub VII wieku p.n.e. przypisywane Homerowi.
Wydarzenia opisane w eposie skupiają się wokół osoby największego wojownika starożytnej Grecji – Achillesa. Wódz Myrmidonów rozgniewany decyzją Agamemnona, który odebrał mu brankę Bryzejdę, postanawia porzucić oblegające Troję wojska. Włącza się do walki dopiero po przegranym pojedynku swojego przyjaciela Patroklosa. Zamierza pomścić jego śmierć…
„Iliada” jest jednym z najważniejszych utworów nie tylko literatury greckiej, lecz także światowej. Podobnie jak „Odyseja” stanowi nieocenione źródło wiedzy o obyczajach, kulturze i religii antycznej Grecji, zachwyca pięknem języka i bogactwem środków artystycznych, na których jeszcze przez długie wieki wzorowali się kolejni twórcy.

 

Audiobook  może być dostępny w ofercie e-księgarni z różnymi lektorami.

 

Iliada - audiobook od Homer możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć