ebook Chłopi - audiobook
2 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 2)

Chłopi - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich 2 latach
Audiobook - polecana oferta: 8.71
11.25 złpremium: 7.26 zł Lub 7.26 zł
8.71 zł Lub 7.84 zł
10.25 zł
18.51 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
12.90 zł
-11% 8.42 zł
14.82 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane
Wydawać by się mogło, że „mimozami jesień się zaczyna”, a tymczasem widomym jej znakiem jest to, że stara Agata wyrusza w świat, na żebry... Tak zaczyna się jedno z arcydzieł polskiej literatury.

Jesień, zima, wiosna, lato... Pory roku się zmieniają malowniczo jak w mało której powieści. Znaczy je nie tylko przyroda, ale też idące w ślad za nią zajęcia. Wraz z porami roku zmieniają się również odcienie uczuć bohaterów. „Chłopi” to bowiem powieść o naturze, ale bardzo szeroko pojętej. Natura to zarówno ziemia, jak i jej mieszkańcy. A lipczanie targani są wszystkimi właściwymi ludziom namiętnościami. I choć zdawać się może, że miłość jest siłą napędową każdego człowieka, to w ich przypadku to nie do końca prawda. Bo nie miłość Macieja Boryny do Jagny jest najważniejsza, ani nie grzeszna namiętność Antka do tej pięknej dziewczyny i zarazem jego macochy, ani nawet nie pełne poświęcenia uczucie Hanki do męża czy zakochanie Szymka Paczesia w Nastce. Motorem wszystkich ich działań jest, owszem, miłość, ale do ziemi.
Jak mityczny Anteusz, który oderwany od swojej ziemi tracił siły i życie, tak Borynowie czują, że bez konkretnej liczby odziedziczonych i uprawianych morgów nie znaczą wiele i przeżyć nie mogą. Ziemię, na której pracują i która ich żywi, traktują jak najdroższą osobę i najwyższe dobro. Praca na ojcowiźnie to nie zwykły obowiązek, lecz radość i duma. Kto ziemi nie ma, nie liczy się w społeczności i wielkich oczekiwań wobec życia mieć nie może. I ta pierwotna, powodowana chęcią przeżycia, miłość do ziemi jest w stanie rozbudzić inne, całkiem nowe uczucia. Bo jeśli po to właśnie dobro najwyższe ktoś obcy wyciągnie rękę, to... Ale nie, to nie jest powieść o patriotyzmie, lecz o umiłowaniu ziemi. Swej ziemi.

 

Audiobook  może być dostępny w ofercie e-księgarni z różnymi lektorami.

 

Chłopi - audiobook od Władysław Stanisław Reymont możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Lektora się słucha bardzo przyjemnie więc mogę szczerze polecić a co do chłopów to w sumie nie ma co sie do czego przyczepić oraz zbytnio wypowiadać bo mimo że jest to lektura w szkole to jest bardzo przyjemni i opowiada o prostym swojskim życiu na wsi

Warto zerknąć