Królewicz i żebrak - audiobook
3.84 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 90020)

Królewicz i żebrak - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 4.43
Audiobook - polecana oferta: 14.44
wciąż za drogo?
17.91 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
13.96 zł
14.44 zł Lub 13.00 zł
19.90 zł Lub 17.91 zł
16.89 zł
16.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Okazuje się, że nie trzeba znowu tak wiele, żeby zostać najprawdziwszym królewiczem. Wystarczy po prostu... wyglądać jak królewicz. Ale czy jest to na pewno bezpieczne zajęcie?

Dynastia, noo, to brzmi naprawdę dumnie, a już dynastia Tudorów – w szczególności. Zwłaszcza jeśli ktoś słyszał o serialu wyprodukowanym przez telewizję HBO. Ale, o dziwo, taka dynastia istniała naprawdę, i to dość dawno temu: na przełomie wieków XV i XVI. Mimo że liczebnie była dość nędzna – zaledwie pięcioro władców, w tym tylko trzech męskich, to jednak skutki ich panowania świat odczuwa do dziś. Religię nową zaprowadzili, z powodu prywatnego widzimisię jednego z nich. I ta religia w ich kraju do dziś ma się świetnie, i w paru innych też.Ten Tudor, którego wziął na warsztat Mark Twain w swojej powieści, to prawdziwy nieszczęśnik. Edward mu było na imię, szósty w kolejności o tym imieniu na tronie. Ale po pierwsze, ojcu, Henrykowi VIII, za długo przyszło na niego czekać. Podupadł na zdrowiu i zmarł, gdy Edward miał zaledwie dziewięć lat. A i sam chłopak był słabeuszem i panowaniem swoim przedwczesnym cieszył się krótko. W tym jednak czasie w nietypowy sposób zapoznał sobowtóra i z tego wynikło kilka ciekawych przygód...Przynajmniej mały Edward zdążył kawałek życia zobaczyć. Sobowtór ów z tej znajomości wyciągnął cokolwiek więcej niż nieletni król. Sympatię władcy, przywileje, szacunek...

Tom Canty, bo tak zwał się ten królewski sobowtór, dożył w chwale późnej starości i mógł dawać świadectwo, że król Edward VI był władcą godnym swoich wielkich przodków, a może zwłaszcza jednej swojej wielkiej następczyni...Historie prawdziwa i będąca owocem wyobraźni pisarza – mistrzowsko splotły się w fabule świetnej, pasjonującej powieści.

Królewicz i żebrak od Mark Twain możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć