ebook Rodzinna Europa - audiobook
4 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Rodzinna Europa - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - najniższa cena: 22.90
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
22.90 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Prawdziwe korzenie Europejczyków, jesteśmy jedną wielką kulturową rodziną o wspólnej historii. To nas trzyma razem na obczyźnie.

Z ogromną erudycją Miłosz objaśnia korzenie kultury śródziemnomorskiej, wraca też wspomnieniami do własnej biografii. Audiobook na podstawie tekstu Miłosza, który - choć spogląda w przeszłość - miał raczej na celu prześledzenie losów Polaków i Europejczyków niż ukazanie własnego życia. Autor wraca do lat dzieciństwa, młodości, opowiada o wschodniej Europie, czasach wojny, komunizmie i nabywaniu politycznej świadomości. Dużo miejsca w audiobooku poświęcone jest na opowieść o wschodniej Europie, z której Miłosz wyruszył już jako dorosły człowiek, aby przez Francję trafić do Stanów Zjednoczonych.
„Rodzinna Europa” to ciekawe spojrzenie na żyjące obok siebie, ale tak różniące się narody, na najnowszą historię, wspólną, a jednak trochę osobną. Tekst ukazał się po raz pierwszy pod koniec lat 50., nie brakuje w nim refleksji o czasach powojennych i sytuacji, w jakiej Polska znalazła się w wyniku politycznego rozdania.
Przeszłość osobista i narodowa splatają się w opowieści Miłosza, aby uzmysłowić słuchaczowi, jakie dziedzictwo kulturowe mamy my, Europejczycy.
Audiobook „Rodzinna Europa” w interpretacji Ksawerego Jasieńskiego.
W wersji audio dostępne są również inne tytuły Czesława Miłosza: „Zdobycie władzy”, „Dolina Issy”, „Świadectwo poezji” oraz „Piesek przydrożny”.

Rodzinna Europa - audiobook od Czesław Miłosz możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć