ebook Arabska krew
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 1724) Ilość stron (szacowana): 526

Arabska krew
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.02
Audiobook - najniższa cena: 30.84
wciąż za drogo?
29.02 złpremium: 18.72 zł Lub 18.72 zł
-23% 24.02 zł Lub 21.62 zł
31.20 zł
31.20 zł Lub 28.08 zł
24.00 zł
24.02 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Kontynuacja bestsellerowych powieści Tanyi Valko: „Arabska żona” i „Arabska córka”.

Historia miłosna w czasach współczesnej wojny. Autorka opisuje dalsze niezwykłe losy matki i jej córki. Przedstawia szarpane rewolucją kraje arabskie oczami Europejki, która próbuje zaaklimatyzować się w muzułmańskich realiach. Książka ukazuje okropieństwa wojny, pasje i uczucia, a przede wszystkim podłoże psychiczne ludzkich czynów w ekstremalnych sytuacjach. Obnaża okrucieństwo i bezwzględność tyrana wobec cierpienia zwykłych ludzi. Czy Dorota i Marysia po odnalezieniu się po latach w Arabii Saudyjskiej będą już zawsze razem? Czy ich związki są udane i czują się w nich spełnione? Jak zmieni się ich świat? Jak będzie wyglądała Libia po rewolucji? Czy o taki kraj walczyli powstańcy?

Tanya Valko doskonale zna Libię i kraje muzułmańskie. I chociaż opisane wydarzenia są tylko fikcją literacką, zapewniam, że czyta się je z zapartym tchem. „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”

Arabska krew od Tanya Valko możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Polityka to największa ladacznica wszech czasów.
Nawet w stuprocentowym ideale można znaleźć rysę.
Jakie to życie jest skomplikowane i nieprzewidywalne, jeden krok pociąga za sobą następne i następne, przynosi dobre i złe rzeczy, ale nigdy już nie można się cofnąć.
Nie wracaj do przeszłości, bo w niej utkniesz na dobre.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Arabska krew jest ostatnią częścią trylogii autorstwa Tany Valko.
  Jest to kontynuacja losów matki i córki o których możemy przeczytać w poprzednich częściach tj. "Arabska żona", oraz "Arabska córka". Tym razem historia obu kobiet zaczyna się od momentu kiedy obie się odnajdują i próbują na nowo wspólnie odbudować swoje wzajemne relacje. Choć na początku Dorocie nie jest łatwo odzyskać miłość i zaufanie Marysi w końcu się udaje i kobiety na nowo stają się sobie bliskie.Dorota i Marysia postanawiają udać się do Libii, kraju z którym wiąże się wiele ich wspomnień i w którym chcą odwiedzić swoich arabskich krewnych.Mają również nadzieje,że 2 tygodniowa podróż w przeszłość jeszcze bardziej je do siebie zbliży.
  Jednak los ponownie płata kobietom figla i 2 tygodniowe wakacje zamieniają się w piekło, gdyż w Libii wybucha wojna. Wojna,która niesie ze sobą śmierć wielu niewinnych ludzi. Okrucieństwu i cierpieniom nie ma końca.
  Dorota i Miriam znów muszą wykazać się odwagą, niezłomną siłą woli i wiary gdyż wojna i życie ponownie wystawi ich życie na wiele prób...
  Więcej nic nie powiem nie chcąc zdradzać Wam szczegółów i pozbawiać napięcia, które towarzyszy czytelnikowi podczas czytania.

  Polecam tę książkę jednak muszę przyznać,że jest to najsłabsza część całej historii.Początek jest żywcem skopiowany z "Arabskiej córki". Koniec natomiast pozostawia uczucie niedosytu. Ponadto chwilami czułam się przytłoczona i zmęczona lekturą książki.

  8,5/10
  Pozdrawiam,
  Agnieszka Kaniuk

 • Awatar

  Pierwsze 300 stron dla mnie nie zawierało takiej "akcji" do jakiej przyzwyczaiła nas autorka.
  Zwroty akcji pojawiają się właśnie od połowy książki.
  Mimo, iż początek nie porwał mnie zbytnio, po przeczytaniu książki do samego końca czuję niedosyt. Idą święta, mnóstwo roboty... nie wiem co mąż na to powie, że zasiądę w kącie z kolejnym tomem :) chociaż, czuję już po 3-ch tomach lekkie zmęczenie, jednak przeczytam i mam zamiar czytać dalej; mam już w rękach pierwszy tom sagi azjatyckiej -kolejne losy, wciągnęło mnie....

  Jeżeli chodzi o samą książkę, znowu czytamy o tragedii jaka spotyka ludzi, jak traktowane są kobiety, dzieci i nie tylko. Opisanych jest 6 miesięcy walk, w dosyć brutalny sposób, ale szczerze nie spodziewałam się happy endu. Jakieś ziarnko prawdy jest ukryte i się z nią autorka nie mija.

Warto zerknąć