ebook Arabska córka
3.6 / 5.00 (liczba ocen: 2734) Ilość stron (szacowana): 302

Arabska córka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.64
Audiobook - najniższa cena: 20.93
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
-23% 24.64 zł Lub 22.18 zł
30.41 zł Lub 27.37 zł
32.00 zł
24.62 zł
25.60 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Arabska żona”. Tanya Valko ponownie wprowadza czytelnika w świat wschodniej tradycji, przyjaźni i bezkompromisowej miłości.

Główna bohaterka, pół Polka, pół Libijka, po przymusowej rozłące z matką rozpoczyna tułaczkę po odległych zakątkach świata. Najpierw udaje się z libijską rodziną do Ghany, następnie powraca z babcią do Trypolisu, by po kilku latach i ucieczce przed despotycznym ojcem wylądować w Jemenie. Tam, już jako nastolatka, znajduje szczęście, przyjaźń i miłość...

Ciągle jednak styka się z terrorem i zwolennikami ortodoksyjnego islamu. Jej mąż za wszelką cenę chce oczyścić imię swojej rodziny z piętna terroryzmu. Życie głównej bohaterki i jej rodziny jest zagrożone. Czy młoda kobieta zazna w końcu spokoju i szczęścia? Czy uda jej się odnaleźć matkę?

Arabska córka od Tanya Valko możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Arabska córka to kontynuacja Arabskiej żony, której moją recenzję możecie również tu przeczytać.Więc co dalej...? Otóż Dorota zostaje sprzedana przez męża w zamian za uniknięcie przez niego kary za jawne poparcie w mediach ataku z 11września. Kobieta zostaje wywieziona do odległej wioski gdzie przezywa gehennę.
  Ahmed aby ukryć bestialstwo jakiego dopuścił się wobec żony z pomocą siostry Maliki pozorują śmierć Doroty.Córki naszej rodaczki zostają jej odebrane i mieszkają razem pod opieką matki Ahmeda razem z jego siostrami Maliką i Samirą.
  Ostatecznie jednak Dorocie udaje się wyrwać z piekła w jakim się znalazła i z pomocą dobrych ludzi udaje się jej nawiązać kontakt z przyjaciółką z Polonii, która udziela jej wsparcia i schronienia. Kontaktuje się również z Samirą, która zawsze była jej przychylna i prosi o pomoc w odzyskaniu córek.KIedy Samira przekonuje się,że szwagierka jednak żyje opowiada jej o tym jak Ahmed wmówił wszystkim,że Dorota nie żyje i postanawia jej pomóc odzyskać dziewczynki. Tak kobieta odzyskuje młodszą córkę Darię. Nie udaje się jednak odzyskać Marysi.
  Po kilku latach Dorota jedzie do córki i prosi ją by ta wróciła z nią do Polski. Ta jednak odmawia.Nadal mieszka z babcią i ciotkami.
  I tu rozpoczyna się historia Miriam małej dziewczynki, nastolatki, kobiety,żony...
  Jej życie nie jest łatwe przeżywa wiele tragedii, cierpień i łez.Często czuje się samotna i zagubiona.Jeśli chcecie poznać jej losy koniecznie musicie przeczytać tę książkę, bo ja nic nie zdradzę:)

  Książka jest wciągająca i bardzo serdecznie ją polecam bo warto ją przeczytać lecz muszę przyznać,że pierwsza część tej historii bardziej mną wstrząsnęła.
  Polecam gorąco:)
  8/10
  Serdecznie Pozdrawiam

 • Awatar

  Ta część historii nie porwała mnie tak jak część pierwsza, choć posiadała również ciekawą treść.
  Książka z początku bardziej opisuje życie Maliki, a dopiero potem jest o Marysi.
  W każdym razie...
  Marysia dorasta, spotyka ją wielka tragedia. Podobnie jak matka zostaje zgwałcona i jako nastolatka na skutek tego gwałtu zachodzi w ciążę. Za pomocą znajomości ciotki Maliki, niechciana ciąża zostaje usunięta.
  Malika się zakochuje, przygotowywane jest przyjęcie zaręczynowe, podczas którego ginie. Wtedy to Marysię spotyka pierwsza rodzinna tragedia (nie licząc gwałtu).
  Uciekając przed ojcem, Marysia ze swoją babką szukają nowego schronienia, zmieniają miejsce zamieszkania. Poznaje Hamida Bin Ladena. Tak... z tych Bin Ladenów... Zakochują się w sobie, po jakimś czasie pobierają. Potem dziewczyna na skutek powiązań jej męża z Al-Kaidą traci swoją kochaną arabską babcię. Traci również kuzynkę. Nie jest już taka sama uśmiechnięta jak była. Jest również bardziej oschła w stosunku do swojego męża.
  Na koniec Marysia odnajduje swoją matkę - Dorotę...
  Mam nadzieję, że trzecia część będzie (przynajmniej dla mnie) bardziej porywająca, chociaż i od tej nie mogłam oderwać oczu, a to rzadko spotykany u mnie w domu widok - ja+książka w ręku.
  Proszę się nie zrażać opinią, bo każdy musi wyrobić swoje własne zdanie, książka jak najbardziej godna przeczytania.
  Co dalej... zabieram się za część trzecią :)

Warto zerknąć