Aparatus
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.59 / 5.00
liczba ocen: 2323
Ilość stron (szacowana): 258
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.83 zł
24.80 zł
30.24 zł
30.25 zł
Pozostałe księgarnie
30.24 zł
24.29 zł
25.10 zł
27.22 zł
27.22 zł
27.50 zł
30.25 zł
30.25 zł
Opis:

Aparatus. Twoja przepustka do świata ludzi i zdarzeń, których istnienia nawet nie podejrzewasz.

To nie portal do fantastycznych krain. Kiedy nasz świat zdradza swoje sekrety, fantastyka nie jest już potrzebna.

Poznaj ludzi którzy odkrywali nieznane prawa natury i stanęli oko w oko z nienazwanym. Znajdź nieistniejący świerk lutniczy, odkryj wynalazki, które mogły odmienić losy świata. Zanurz się w bezdenne stawy warszawskich Łazienek, by zmierzyć się z niepojętą grozą. Poczuj bicie serca Dzwonu Wolności. Wspomnij ideały, dla których we współczesnym świecie nie ma już miejsca.

Aparatus. Curiosum. Unikat. Czy warto go w ogóle dotykać? Warto! Otwórz i wsłuchaj się w echo dawno minionych wydarzeń.

Zbiór liczy 8 opowiadań. Cztery z nich to teksty publikowane m.in. w Science Fiction Fantasy & Horror:

 • Za kordonem
 • Dzwon Wolności
 • Staw
 • Aparatus

Tytuły nowych opowiadań:

 • Ośla opowieść
 • Choroba białego człowieka
 • Ostatni biskup
 • Księgi drzewne
CYTATY:
Źli ludzie nie trzymają kotów, to zwierzęta bardzo wyczulone na fałsz
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Minerały, skamieliny, dziwne zarazy, ekspedycje ratunkowe i szpiegowskie, trochę legendy, trochę prawdy historycznej, cuda techniki, zaginione wynalazki i szczypta, zaledwie szczypta fantastyki. W opowiadaniach z tomu „Aparatus” znajdziemy to wszystko, a nawet jeszcze więcej. Akcja części z nich ma miejsce jeszcze na początku dwudziestego wieku, często w takich miejscach jak Syberia czy Ziemia Świętego Franciszka, bardziej dla nas nierzeczywistych i owianych złą sławą niż Dziki Zachód czy Puszcza Amazońska. A ponieważ Pilipiuk jako jeden z nielicznych polskich autorów swobodnie wykorzystuje nasze dziejowe zawirowania do tworzenia awanturniczych fabuł, z „Aparatusa” wyszła książka naprawdę warta przeczytania!

 • Awatar

  Po kilku bardziej a częściej mniej udanych spotkaniach z twórczością Andrzeja Pilipiuka, uparcie wracam do jego książek niczym bumerang. Sam nie wiem dlaczego, czyżbym kolejny raz chciał upajać się czytelniczą porażką?
  Tym razem moją lekturą staje się kolejny zbiór ośmiu opowiadań tego autora, zatytułowany „Aparatus”.
  I kolejny raz, niczym już rasowy masochista zaczynam przedzierać się przez mało dla mnie zrozumiałe teksty opowiadające przeważnie o losach dwóch bohaterów, Pawła Skórzewskiego i Roberta Storma, którzy poszukują rozwiązań spraw i zagadek, których właściwie lepiej nie dotykać, bowiem wyjaśnienie ich nie zawsze da się wytłumaczyć w naturalny i zrozumiały dla człowieka sposób. I znowu jestem zdziwiony, bo niezbyt lubię sprawy, których nie ogarniam swoim prostym, chłopskim rozumem. Tak jak nie mogłem zrozumieć fenomenu pilipiukowego „Wędrowcza”, tak samo nie potrafię ogarnąć i okiełznać tego, co autor usiłuje przekazać mi w tych opowiadaniach.
  Kolejny też raz zwracam uwagę na to, że Pilipiukowi łatwo przychodzi barwne i widowiskowe opisywanie okoliczności, w których rozgrywane są stworzone przez niego historie. Opisując na przykład zniszczone wojną miasto, autor tworzy jego dokładną wizję, która uruchamia czytelnicze pokłady wyobraźni i pozwala na swobodne fantazjowanie. (w końcu to literatura fantasy).
  Znalazłem jednak pozytywny aspekt tego zbioru i może dzięki temu, za jakiś czas znowu wrócę do twórczości tego autora, aby kolejny raz dziwiąc się i zadawać sobie pytanie: „Co ja robię tu..?”

 • Awatar

  Kilka swietnych opowiadan o rownym poziomie. Pilipiuk dobrym pisarzem jest i tym zbiorkiem to udowadnia.

Inne proponowane
Warto zerknąć