ebook Szpital Przemienienia - audiobook
3.78 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 1153)

Szpital Przemienienia - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 10.90
Audiobook - najniższa cena: 34.90
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
34.90 zł
Inne proponowane

Od Szpitala Przemienienia zaczyna się droga pisarska Lema. Powieść to inna niż pozostałe, bo współczesna, a nawet "wojenna". A przecież udało się w niej autorowi — na małej przestrzeni odciętego od świata szpitala psychiatrycznego — zainscenizować dramat człowieka jako istoty rozdartej dziwacznie między umysł i ciało, a przy tym desperacko poszukującej sensu egzystencji i próbującej ocalić swój etyczny instynkt w obliczu nowego europejskiego nihilizmu, atakującego od zewnątrz i także od środka — pod postacią choroby duszy. Wbrew pozorom, najważniejsze książki fantastyczne Lema tu, w Szpitalu Przemienienia, mają swoje korzenie.

Szpital Przemienienia - audiobook od Stanisław Lem możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Ponadczasowy tekst stawiający pytania o wartości w życiu, o postawy wobec zdarzeń, o wartość dokonanych wyborów. Bardzo wartościowy debiut Stanisława Lema, dojrzały, przemyślany i kompletny. Lem egzystencjalista, to inny Lem niż Lem fantasta, ale równie godny poznania.
    Interpretacja tekstu przez Andrzeja Blumenfelda również godna polecenia.

Warto zerknąć