ebook Człowiek, który był czwartkiem - audiobook
3.67 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 330)

Człowiek, który był czwartkiem - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 15.79
Audiobook - najniższa cena: 12.90
12.90 zł
21.85 złpremium: 13.11 zł Lub 13.11 zł
18.40 zł Lub 16.56 zł
16.10 zł
20.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Świat pogrążony w anarchii mają uratować specjalne oddziały detektywów-poetów. Pewnego dnia pojawia się wśród nich Gabriel Syme, inteligentny prowokator, który odsłania kulisy wielkiej mistyfikacji...

 

Powieść „Człowiek, który był Czwartkiem” zwyciężyła w jednym z najbardziej oryginalnych rankingów literackich ostatnich czasów. Funkcjonariusze brytyjskich służb specjalnych mieli się wypowiedzieć, jaki utwór XX-wiecznej literatury najlepiej oddaje charakter działalności policji politycznej i prowadzonych przez nią tajnych operacji. Wbrew oczekiwaniom, nie wskazano ani Fredericka Forsytha, ani Johna le Carré, ale właśnie Gilberta Keitha Chestertona.
Powieść tego znanego pisarza to z pozoru jedynie intrygująca historia detektywistyczna o działalności agenturalnej, opartej na dezinformacji i manipulacji. W prowokującej, aluzyjnej prozie Chestertona dostrzeżemy jednak coś więcej – rozważania iście metafizyczne, w których stawia się pytania dotyczące filozofii, religii i polityki. Wartka akcja, błyskotliwe potyczki słowne i wszechobecny paradoks – to stałe elementy tego świata. Zbigniew Wróbel, aktor teatralny i filmowy, znany m.in. z ról w serialach „Fala zbrodni” i „Kryminalni”, w swojej niebanalnej interpretacji uwypukla je doskonale.

Człowiek, który był czwartkiem - audiobook od G. K. Chesterton możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć