Zranione Światło. Komentarze do Ewangelii św. Jana
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 4.05 / 5.00
liczba ocen: 10
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
20.77 zł
21.17 zł
24.90 złpremium: 14.94 zł
24.90 zł
Pozostałe księgarnie
20.77 zł
20.82 zł
21.48 zł
24.90 zł
Opis:

Książka jest antologią komentarzy do Ewangelii św. Jana autorstwa ojca Augustyna Pelanowskiego. Dotychczas ukazały się również komentarze do Ewangelii św. Łukasza pt. "Fale łaski" oraz komentarze do Ewangelii św. Marka pt. "Głębiny miłosierdzia".

Jakże często jesteśmy jak ten dworzanin, który zagadnięty przez Filipa, podczas czytania w drodze Pisma Świętego, czy rozumie co czyta? - odpowiedział: Jak mam rozumieć, skoro mi nikt nie wytłumaczył? Wsłuchujemy się z nabożnie w tekst Ewangelii podczas niedzielnej mszy świętej i równie ochoczo wracamy do swojego świeckiego życia. Ojciec Augustyn "rozpakowuje" dla nas prezent Słowa Bożego zamknięty w skrzyni Pisma Świętego.

 

Moim dziełem, które napędza mnie do życia, jest głoszenie Ewangelii. Zanim ją jednak wygłoszę, najpierw spisuję, medytuję, myślę - wpatruję się wewnątrz. Spisuję moje dzieło życia dzień po dniu, bo zależy mi, by inni uwierzyli Jezusowi i przedostali się z tego świata, który jest jak obóz koncentracyjny, do świata, który jest szczęściem. To jest sens mojego życia.
Augustyn Pelanowski OSPPE

 

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Nie znam żadnego innego kaznodziei, który miałby taki dar tłumaczenia Słowa.

Inne proponowane
Warto zerknąć