ebook Biała Maria - audiobook
3.16 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 304)

Biała Maria - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 14.95
Audiobook - najniższa cena: 25.48
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
-22% 27.22 zł Lub 24.50 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
25.48 zł 20% rabatu
27.22 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Proza, która jest doskonałą lekcją wrażliwości. II wojna światowa, polskie małżeństwo zobowiązuje się zostać rodzicami chrzestnymi pewnej żydowskiej dziewczynki. Obietnicy nie dotrzymuje, powołując się na przykazanie: Nie mów fałszywego świadectwa... Co faktycznie stoi za tą decyzją? Czy prawda jest więcej warta niż ludzkie życie?

„Reporterka podąża za historiami jak internauta za wyświetlającymi się na ekranie linkami. Dotknięcie jednej opowieści sprawia, że podąża za nią i ją rozwija. Dopóki na tej dróżce nie pojawi się nowy link szczegół, za którym warto pójść. W rezultacie okazuje się, że wszystko jest całością. Wszystko samo się podpowiada” – MARIUSZ SZCZYGIEŁ, fragment wstępu do tomu reportaży Hanny Krall „Fantom bólu”

II wojna światowa, polskie małżeństwo zobowiązuje się zostać rodzicami chrzestnymi pewnej żydowskiej dziewczynki. Obietnicy nie dotrzymuje, powołując się na przykazanie: Nie mów fałszywego świadectwa... Co faktycznie stoi za tą decyzją? Czy prawda jest więcej warta niż ludzkie życie?
Ponad 30 lat po premierze ósmej części Dekalogu Krzysztofa Kieślowskiego Hanna Krall przypomina tę wstrząsającą historię, umieszczając ją pośród innych dramatycznych opowieści o ocalaniu zdradzonych.
Narracja rwie się, odmieniana przez rozmaite czasy, miejsca, przedmioty i zdjęcia. Tym, co łączy te skrawki opowieści, jest dotkliwa nieobecność: giną ci, którzy zostali wydani, stłamszeni, oskarżeni. Czy dotknie ich również zagłada niepamięci?
Człowiek jest kruchy jak porcelana zwana Białą Marią – mówi nam Hanna Krall, próbując z reporterską dociekliwością i empatią przeniknąć tajemnice swoich bohaterów. Ta proza to doskonała lekcja wrażliwości, do której współczesność dopisuje coraz to nowe rozdziały.
Lektura coraz bardziej obowiązkowa.

Biała Maria - audiobook od Hanna Krall możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć