ebook Siekierezada - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Siekierezada - audiobook

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Jeśli jesteś przed trzydziestką, czekałeś na tę książkę, choć nie zdawałeś sobie z tego sprawy. Wywrze na Tobie wrażenie, wbije w krzesło, poczujesz igiełki w sercu. A jeśli jesteś starszy...

Nie można cofnąć czasu, to prawda powszechnie znana, chyba nawet największym fantastom. Dlaczego więc tak często powtarzamy sobie: gdyby to, gdyby tamto... Mamy dziesiątki rozwiązań alternatywnych na wypadek różnych wydarzeń, które już się stały. Nigdy, ale to nigdy nie przychodzą do głowy wcześniej.
Janek Pradera też tak miał. Uciekał od swojego życia, od siebie, od ukochanej, a jego uwagę na długo zaprzątnął news o śmierci Cybulskiego. Tego samego dnia, rano, kiedy Janek postanowił dać nogę i nie stawiać już dłużej czoła życiu, Zbyszek Cybulski, choć tego wcale nie postanowił, też uciekł. I ten pociąg, który go zabił, zawładnął wyobraźnią Janka. Nie każdy człowiek jest tak wrażliwy. Ale czy tylko poeta ma prawo spakować całe swoje życie do worka i wsiąść do pociągu, by pracować przy wyrębie lasu? A co mamy zrobić my, dziś, czterdzieści lat później, tak samo wrażliwi jak bohater powieści Stachury? Nie będąc poetami, kiedy nie mamy wyrębu lasu czy innych robót „do zniknięcia” na wyciągnięcie ręki. Kiedy wreszcie nie mamy już dwudziestu lat, ale za to mamy życie, za które dziwnym trafem czujemy się odpowiedzialni?
No dobrze, coś mamy. Doświadczenie, które sprawi, że przeczytawszy powieść Stachury, nie poczujemy imperatywu sięgnięcia po sznur czy pójścia naprzeciw białej lokomotywie mgły, tylko radość niesamowitą z tego, że żyjemy. Bo ta powieść to wielki, choć przykryty zamiecią, hymn na cześć życia.

 

Audiobook  może być dostępny w ofercie e-księgarni z różnymi lektorami.

 

 

Siekierezada - audiobook od Edward Stachura możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć