ebook Chłopi. Tom 1 - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Chłopi. Tom 1 - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - najniższa cena: 7.20
8.37 złpremium: 5.40 zł Lub 5.40 zł
7.20 zł Lub 6.48 zł
9.00 zł
9.00 zł Lub 8.10 zł
9.00 zł
9.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dla mieszczucha jesień to czas, gdy zaczynają się chłody i pluchy, a kaloryfer pewnego dnia znów staje się ciepły. Na wsi czas mierzony jest inaczej. Kończą się wykopki, przychodzi... czas wolny.

Co można było robić w czasie wolnym na wsi, kiedy o radiu ani o telewizji nikt jeszcze nie słyszał? Oczywiście prowadzić intensywne życie towarzyskie i... uczuciowe. Jak bardzo było bogate, przekazał Reymont w pierwszym tomie „Chłopów”. Właśnie „Jesień”, kiedy definitywnie zakończyły się prace w polu, obfitowała w spotkania w chałupach i karczmie, zabawy, tańce, gry, a wreszcie mniej lub bardziej potajemne schadzki. Wtedy był czas jarmarków, sprzedawania i kupowania, przygotowywania się do zimy. Zakochiwania się i zaręczyn, a wreszcie ślubów i wesel.
I od jednych takich zaręczyn wszystko się zaczęło. A może jeszcze wcześniej. Kiedy Maciej Boryna, najpierwszy w Lipcach gospodarz, miał trochę czasu i zdał sobie sprawę, że czuje się samotny, a dom bez żony nie funkcjonuje najlepiej. I że jesienią bardziej niż kiedykolwiek w łóżku i obejściu przydałaby się gospodyni. A gdy w dodatku wraz z nią przyszedłby spory posag... Wesele było rzeczywiście atrakcją sezonu. Bawiła się na nim cała wieś.
Co można było robić w czasie wolnym na wsi? Można było nawet wymyślić, że się weźmie trzeci ślub i będzie się szczęśliwym, mimo zaawansowania w latach. Zadurzyć się, zapomnieć o wszystkim. Ale okazało się, że nie jest to możliwe. O swojej dumie Maciej Boryna zapomnieć jednak nie umiał. I tak to się zaczęło...

Chłopi. Tom 1 - audiobook od Władysław Stanisław Reymont możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć