ebook Pan Wołodyjowski - audiobook
5 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 1)

Pan Wołodyjowski - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 2.79
Audiobook - najniższa cena: 11.90
13.86 złpremium: 8.94 zł Lub 8.94 zł
16.28 złpremium: 10.50 zł Lub 10.50 zł
-30% 11.90 zł
11.92 zł Lub 10.73 zł
18.55 złpremium: 11.97 zł Lub 11.97 zł
12.72 zł
13.02 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (17)
Inne proponowane

Panie pułkowniku Wołodyjowski! Lektur nie czytają, cytatów nie znają, nie wiedzą, kto Krzysia, kto Basia! A ty z kart powieści nie wstajesz? Szablą nie przyłożysz? To skąd pokrzepienie serc przyjdzie?

Ostatnia część znakomitego cyklu Sienkiewicza kończy się rzeczywiście bardzo dramatycznie, choć niedokładnie tymi słowami. Na szczęście zdania te nie dotyczą wszystkich. Znakomita większość Polaków kojarzy fakty z ostatnich lat życia bohaterskiego Małego Rycerza. Jeśli nawet nie z książki, to ze słynnego filmu Jerzego Hoffmana (1968) o tym samym tytule bądź z nie mniej poprawnie zrealizowanego serialu Pawła Komorowskiego (1969) „Przygody pana Michała” (w tle znakomita ballada w wykonaniu świetnego aktora Leszka Herdegena). I rzeczywiście, nie sposób mówić o książce, nie mając przed oczami postaci Tadeusza Łomnickiego, który nadał bohaterowi literackiemu ludzką postać, jedyną prawdziwą.
Ale, ale, jest to jednak – jako się rzekło – postać literacka, czyli z utworu napisanego pochodząca. A utwór wart jest przeczytania od deski do deski. Same zalety: przygoda, romans, dramat, historia... I pan Zagłoba, mimo sędziwego wieku, w świetnej formie. I Krzysia wzdychająca, i Basia wywijająca szabelką. I ponury tajemniczy Azja, o rybach, ot-siną-farbą-wykłutych na piersi, o jego słynnym palu nie wspominając. Czy warto wyrzekać się bliskiej, intymnej wręcz znajomości, z powieścią tak słynną, a jednocześnie tak swojską, dla marnego kaprysu nieczytania klasyki naszej literatury? Nie warto! 
Bo strata byłaby niepowetowana, życie niepełne i pozbawione wielkiej frajdy. A kto raz przeczytał, na pewno wróci w ten step szeroki nieraz.

 

Audiobook  może być dostępny w ofercie e-księgarni z różnymi lektorami.

Pan Wołodyjowski - audiobook od Henryk Sienkiewicz możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć