ebook Achaja Tom 1
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 15911) Ilość stron (szacowana): 694

Achaja Tom 1
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.05
Audiobook - najniższa cena: 17.94
wciąż za drogo?
27.83 złpremium: 17.96 zł Lub 17.96 zł
23.05 zł Lub 20.75 zł
29.93 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
23.27 zł
24.60 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Achaja - młodziutka, ale twarda księżniczka, wskutek dworskich intryg, zawiści i chciwości bliskich jej osób szybko i w brutalny sposób zostaje odsunięta z kolejki pretendentów do tronu. Rychło pozna smak życia zwykłego człowieka w pełnym okrucieństwa świecie. Los zsyła ją do armii, następnie do niewoli, gdzie uczy się sztuki przetrwania. Przestaje być grzeczną księżniczką. Rozumie, że aby coś od życia otrzymać trzeba również coś poświęcić. A to dopiero początek... Do późnej nocnej pory śledziłem losy bohaterów, czytałem przy obiedzie, w tramwaju, w sklepowej kolejce do kasy... To najlepsze świadectwo, że Ziemiański napisał coś bardzo dobrego. Artur Machlowski. Valkiria Achaja to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto uważa się za miłośnika gatunku. Polecam ją tym wszystkim, którzy zwątpili w umiejętności pisarskie i inwencję twórczą polskich fantastów. Jest doskonała, pełna głębi, artystycznie bogata, napisana z poczuciem humoru, inteligentna. Igor Szlapa. Wirtualna Polska Ukazuje świat, w którym życie ludzkie nie ma wielkiego znaczenia, człowieka można poniżyć, doprowadzić do rozpaczy, obłędu, zabić; świat tworzony krwią żołnierzy, potem i bólem niewolników, niepewnością rządzących, głupotą tłumu i wywołującą strach potęgą religii. Edyta Muł-Pałka. Gildia

Achaja Tom 1 od Andrzej Ziemiański możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Możesz żyć na dwa sposoby. - Chłopak z tobołkiem krążył wokół niej. - Możesz usiłować kierować swoim życiem. Obserwować otoczenie, wyciągać wnioski i podejmować decyzje. Możesz się uczyć. Możesz ponosić klęski, ale nie po to, by biadać nad swym losem, ale po to, żeby wyciągać wnioski. Analizować je. I podejmować decyzje.
Zawsze pamiętaj o jednym. Walczysz dla siebie. Nie po to, żeby wszyscy widzieli, jaka jesteś dobra, żeby cię podziwiali.
Pamiętaj, w życiu nigdy wszystko naraz nie układa się dobrze, jeśli tak ci się
wydaje, znaczy, że wariujesz.
Pokaż samej sobie, że potrafisz iść własną ścieżką. Bez niczyjej łaski, bez zlitowania. Tak samo jest w walce. Nie będzie łaski. Nie będzie zlitowania. Ty albo on. Daj z siebie wszystko albo uciekaj. Walka to wolność.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Przeczytałem już większość książek autora i nie spieszno mi było do wnikania w los jakiejś wojowniczej księżniczki. Nie miałem racji. Mocna pozycja. Świetnie się czyta. Seria skierowana chyba raczej do mężczyzn. Koleżanka po przeczytaniu całości stwierdziła, że autor ma z sobą poważny problem.

 • Awatar

  seria warta przeczytania, uwaga bardzo wciąga

 • Awatar

  Nie dałam rady. Prymitywne i delikatnie mówiąc - nienajmądrzejsze. Szkoda czasu.

 • Awatar

  Dla osób, które lubią gatunek fantasy dobra pozycja,ale nie bardzo dobra. Wątki bywają rozciągane do granic i przez to czasem troche wieje nudą. Jednak po to by porównać z innymi autorami gatunku przeczytać warto.

 • Awatar

  "Achaja" to fascynująca i interesująco napisana książka fantastyczna. Nudnych momentów tu brak, akcja nieustannie posuwa się na przód, choć bez zbędnej przesady. Ziemiański stworzył powieść, której długo nie zapomnę. Fabuła pełna jest niespodziewanych zdarzeń i zwrotów akcji.

 • Awatar

  Kontynuując swoje poszukiwania bohaterów fantasy, natrafiam na trylogię autorstwa Andrzeja Ziemiańskiego, zatytułowaną „Achaja”. Tytułowa Achaja jest piętnastoletnią księżniczką, która jest przeszkodą dla swej macochy, rządnej zawładnięcia majątkiem nowo poślubionego księcia Archentara. Aby dopiąć swego, macocha w wymyślny i przewrotny sposób pozbywa się z dworu pasierbicy. Od tej chwili rozpoczyna się tragiczna przygoda księżniczki Achai. Wątek opowiadający o niej jest jednym z trzech, które autor umieścił w swej powieści. Kolejny opowiada o skrybie Zaanie, zaś ostatni jest wątkiem o czarodzieju o imieniu Meredith.
  Będąc po lekturze pierwszego tomu tych przygód z gatunku fantasy przyznam, że opowieść ta mnie zafascynowała i jestem ciekawy dalszych losów księżniczki Achai. Autor w doskonały sposób stworzył wielowątkową historię i przeplatając w ciekawy sposób ze sobą te wątki, opowiedział zgrabną historię osadzoną w okrutnym i do bólu zepsutym świecie. Andrzejowi Ziemiańskiemu udało się także w wiarygodny sposób przedstawić wszelkie aspekty rządzące tym światem. Widać jest, że autor posiada wszechstronną wiedzę i umiejętnie umie się nią posłużyć.
  W powieści razić mogą często używane wulgaryzmy i drastyczne opisy. Autor stosuje też dziwny sposób celowego ogłupiania i prymityzowania swoich bohaterów, co wielu może uznać za zły sposób na osiągnięcie sukcesu literackiego. Podsumowując, można stwierdzić, że Achaja znajdzie zapewne tyleż samo zwolenników co i przeciwników. Ja zostałem pochłonięty przez ten świat i z przyjemnością dowiem się, co będzie działo się w kolejnym tomie przygód.

 • Awatar

  Pierwszy tom przygód Achai szlacheckiej córki, która trafia do armii, na wojnę i do niewoli. Tam poznaje kulisy dworskich intryg i zostaje mistrzynią szermierki. Rewelacja.

Warto zerknąć