ebook Opowiadania - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Opowiadania - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
Audiobook - najniższa cena: 16.79
wciąż za drogo?
16.79 zł Lub 15.11 zł
16.99 zł
22.90 zł
16.89 zł
16.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Trzy najlepsze opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza znane także z doskonałych wersji filmowych. Historie w wyjątkowy sposób łączące zmysłowość i erotykę ze śmiercią.

Wydana po raz pierwszy w 1932 r. „Brzezina” to historia ciężko chorego na gruźlicę Stanisława, który przyjeżdża do leśniczówki swojego brata, by tam spędzić ostatnie dni życia. Nudzą go jednak zwyczaje i atmosfera panujące w domu Bolesława. Wdowiec mieszkający z córką Olą – u którego pracują gosposia Katarzyna i posługaczka Malina – nie potrafi przyzwyczaić się do sposobu życia chorego brata. Sytuacja zaostrza się, gdy obaj zaczynają starać się o względy Maliny.
W tym samym zbiorze, co „Brzezina”, opublikował autor „Panny z Wilka”. Pod koniec lat dwudziestych XX w. 37-letni Wiktor Ruben, uczestnik I wojny światowej, zostaje zarządcą folwarku w Stokroci. W pobliskim dworku w Wilku – gdzie przed 15 laty spędzał beztroskie lata młodości – mieszkają: Julcia, Jola i Zosia. Spotkanie z kobietami, które niegdyś go fascynowały, przywołuje wspomnienia i wywołuje refleksje nad przemijającym życiem. Mężczyzna zdaje sobie sprawę z zaprzepaszczonych nadziei i rozczarowań, jakich nie udało mu się uniknąć.
W „Matce Joannie od Aniołów” autor przenosi czytelników do pierwszej połowy XVII w., do klasztoru urszulanek w Ludyniu. Do kresowego miasteczka przybywa jezuita, ojciec Suryn, by stawić czoło złu, które opętało mniszki na czele z ich przeoryszą – Joanną. Mimo egzorcyzmów, jakie czyni, nie udaje mu się pokonać zła. Matka Joanna zaczyna go zaś niebezpiecznie przyciągać...
Słynne opowiadania czyta Roman Felczyński.

Opowiadania - audiobook od Jarosław Iwaszkiewicz możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć