ebook A na imię jej będzie Aniela
3.51 / 5.00 (liczba ocen: 791) Ilość stron (szacowana): 442

A na imię jej będzie Aniela

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

W Lublinie na początku września 1938 roku policja znajduje zwłoki młodej służącej. Przed zamordowaniem zgwałcono ją, zostawiając na ciele dziwną wydzielinę. Równo rok później, kiedy miasto atakują wojska hitlerowskie, w podobny sposób ginie inna kobieta. Niewyjaśniona zbrodnia nie daje spokoju komisarzowi Zygmuntowi Maciejewskiemu. Żeby móc zbadać sprawę, wstępuje w szeregi niemieckiej policji. Polskie podziemie uznaje go za zdrajcę, więc Maciejewski musi działać ze zdwojoną ostrożnością. Zwłaszcza że ostatnie morderstwo nie oznacza końca tej serii... Bombardowania, hitlerowcy, getto i obóz koncentracyjny na rogatkach - to wojenny krajobraz Lublina. Mimo wszystko miasto podskórnie tętni rozrywką i erotyką. Na posterunku pozostaje komisarz Maciejewski. Sprawiedliwości szuka nawet w czasach, w których zbrodnia jest na porządku dziennym. A na imię jej będzie Aniela, trzecia i najmroczniejsza powieść z retrokryminalnego cyklu Marcina Wrońskiego, zaskakuje więc i poraża. Koniec przedwojennego Lublina i zagłada Żydów zostały w niej przejmująco odmalowane i stanowią bardzo ważny element fabuły. W związku z premierą trzeciej części cyklu Marcina Wrońskiego, A na imię jej będzie Aniela, wydawnictwo W.A.B. wznawia pierwszy i drugi kryminał z komisarzem Maciejewskim, Morderstwo pod cenzurą oraz Kino Venus.

A na imię jej będzie Aniela od Marcin Wroński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Powieść Marcina Wrońskiego zatytułowana „A na imię jej będzie Aniela”, opowiadająca o losach komisarza Zygmunta Maciejewskiego, przenosi czytelnika do Lublina. Autor tym razem umiejscowił akcję tego kryminału w latach 1939-1944 tworząc zarazem doskonałe tło historyczne obejmujące wspomniany okres. Niewątpliwą zaletą, zresztą chyba jak zawsze w tym cyklu jest doskonały opis Lublina. W gruncie rzeczy to miasto jest głównym bohaterem tej opowieści, a wydarzenia zawierające w sobie zagadkę kryminalną i rozgrywające się w nim są tylko ciekawym i intrygującym dodatkiem. Poznając kolejne losy komisarza Maciejewskiego wkraczamy w mroczne zaułki, w których przyglądać się będziemy ludzkim tragediom i obserwować litry wlewanego w gardła alkoholu.
    Przyznać należy, że Marcin Wroński ewoluuje odpowiednią stronę a jego warsztat literacki z powieści na powieść staje się coraz bardziej wyszukany. Ciekawostka jest spojrzenie na okupację przez oczy Lubliniaka a nie jak to przeważnie w literaturze czy filmie bywa Warszawiaka.
    Przyznam, że zanurzenie się w brudny i brutalny świat Zygi Maciejewskiego grozi całkowita utrata świadomości i zatraceniem się w literackiej fikcji.

Warto zerknąć