ebook Gawędy o sztuce sakralnej - audiobook
4.23 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 23)

Gawędy o sztuce sakralnej - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 34.30
Audiobook - najniższa cena: 40.08
wciąż za drogo?
40.08 zł Lub 36.07 zł
49.00 zł
49.00 zł Lub 44.10 zł
40.28 zł
49.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Podróż śladami wielkich mistrzów tworzących dzieła o tematyce sakralnej. Główną ideą publikacji jest objaśnienie obrazów o tematyce ewangelicznej w oparciu o kontekst historyczno-obyczajowy.

Zapraszamy czytelnika do odbycia pasjonującej podróży śladami wielkich mistrzów tworzących dzieła o tematyce sakralnej.
Bożena Fabiani, jak zwykle, wciąga czytelnika bez reszty w swoją opowieść: opowiada z werwą, podąża śladami wielkich mistrzów, nie zapominając przy tym o dziełach. O malarzach mówi tak, jakby byli jej dobrymi znajomymi. Pokazuje, jak patrzeć na ich dzieła, wyjaśnia ukryty sens obrazów, zastanawia się, czy talent i charakter idą w parze, czy artysta był swobodny w twórczości i czy był szczęśliwy w życiu.
Główną ideą książki jest objaśnienie obrazów o tematyce ewangelicznej. Jak pisze profesor Fabiani: „Malarstwo sakralne, jak wiadomo, stanowi ogromną większość ocalonych dzieł sztuki, niekiedy prawdziwych skarbów kultury, ale żeby je docenić i zachować dla przyszłych pokoleń, trzeba umieć je odczytać”.
Autorka przybliża i objaśnia malarstwo, którego źródłem stała się Ewangelia. Profesor wpisuje swoją opowieść w szeroko pojęty kontekst historyczno-obyczajowy, tak w odniesieniu do samego zapisu Ewangelii i starożytnej Palestyny, jak i do konkretnego dzieła, badając czas i okoliczności jego powstania oraz cechy charakterystyczne, styl artysty i ducha epoki, nie wchodząc przy tym w zagadnienia czysto teologiczne i biblijne. To propozycja książki popularyzującej wiedzę o sztuce i pasję do sztuki.

Gawędy o sztuce sakralnej - audiobook od Bożena Fabiani możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć