ebook 21:37
3.38 / 5.00 (liczba ocen: 795) Ilość stron (szacowana): 274

21:37

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Pierwsza powieść z cyklu z komisarzem Rudolfem Heinzem w roli głównej. Czy śląski profiler znajdzie zabójcę studentów seminarium duchownego?

Rudi zbliża się do pięćdziesiątki. Lubi kuchnię śląską, cierpi na reumatologiczne zapalenie stawów, a w wolnych chwilach słucha Johna Lee Hookera oraz Steviego Raya Vaughana i gra na gitarze rockowe standardy. Wychowuje dorastającego syna, z którym coraz bardziej traci kontakt. Przede wszystkim zaś jest „samotnym łowcą tropiącym dzikie, unikatowe sztuki w rodzaju seryjnych morderców”, czyli najlepszym w kraju profilerem. Typuje sprawców najbardziej brutalnych i tajemniczych przestępstw.
Wiosną 2007 r. Rudolf Heinz dołącza do specjalnej grupy operacyjnej, która ma wyjaśnić sprawę makabrycznego morderstwa. W pobliżu warszawskiego Centrum Olimpijskiego znaleziono ciała dwóch młodych mężczyzn. Morderca najwidoczniej postanowił zabawić się z policją i pozostawił dodatkowe wskazówki. Co oznaczają różowe trójkąty namalowane szminką na torbach foliowych, którymi owinięto głowy ofiar, i liczby: 21 i 37? Policja podejrzewa, że zbrodnia może mieć charakter rytualny. Okazuje się, że ofiary były studentami seminarium duchownego.
Komisarz Heinz podejmuje ryzykowną, intelektualną grę z zabójcą. Czy „samotny łowca” wpadnie na właściwy ślad? I czy odnajdzie wspólny język z policjantami z Warszawy: Karloffem i Czarną Wiedźmą? Śledztwo Heinzowi utrudniają traumatyczne doświadczenia z przeszłości oraz to, że na Śląsku – a więc jego macierzystym terenie – zaczyna grasować morderca kobiet.

21:37 od Mariusz Czubaj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Wolność, to inaczej nie mieć już nic do stracenia.
Sukces ma wielu ojców, porażka cierpi na chorobę sierocą.
Nie chodzi o to, by ktoś ci okazywał współczucie. Sam musisz mieć w sobie wewnętrzną siłę i dyscyplinę.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  No cóż, nigdy nie zabierałam się za kryminały, generalnie mało czytam, dopiero zaczynam. Z kryminałami nie miałam dotąd nic wspólnego. Ale do rzeczy....

  Książka opisuje losy komisarza Rudolfa Heinza. Komisarz prowadzi śledztwo w swoim mieście (Katowice) dotyczące brutalnego zabójstwa kobiety. W tym samym czasie w Warszawie dochodzi do podwójnego zabójstwa dwóch kleryków. Z racji iż Heinz jest jednym z najlepszych profilerów, zostaje wezwany do stolicy i gdzie zaczyna prowadzić równolegle drugie śledztwo. Heinz jest również ojcem nastolatka w klasie maturalnej, z którym to nie potrafi nawiązać ojcowskiej więzi.
  Komisarz mimo dwóch spraw, prowadzi je dosyć sprawnie, biorąc pod uwagę, że na Warszawską kładziony jest bardzo duży nacisk.
  W efekcie udaje się rozwiązać dwie sprawy.

  Z racji iż nigdy nie miałam do czynienia z kryminałami, nie umiem powiedzieć, czy akcja trzyma w napięciu, czy jest dobrze napisana, czy czegoś jej brakuje. Dla mnie była to książka, którą miło się czytało, nie wzbudzała we mnie niechęci, wręcz ciekawość co dalej. Czasami miałam problem, żeby się odnaleźć czy "jestem" w Warszawie czy Katowicach, o którym śledztwie myśli bohater, ale to też trzeba rozumieć styl pisania kryminałów.
  Oczywiście lekturę polecam każdemu, kto lubi czytać.

Warto zerknąć