Wieki Stare i Nowe. Tom specjalny: Ludzie i elity pogranicza
0 / 5.00 (liczba ocen: 0) Ilość stron (szacowana): 344

Wieki Stare i Nowe. Tom specjalny: Ludzie i elity pogranicza
ebook: pdf

E-book - najniższa cena: 29.38
wciąż za drogo?
29.38 zł Lub 26.44 zł
31.06 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Tematyka tomu specjalnego „Wieków Starych i Nowych” koncentruje się wokół trzech głównych problemów badawczych:

  1. Elity regionalne na Kresach Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej przed I wojną światową, a więc w czasie kształtowania się nowoczesnych ruchów narodowych i państw narodowych.

  2. Polityka narodowościowa na pograniczach dawnej monarchii naddunajskiej oraz jej następstwa dla dziejów Europy Środkowo-Wschodniej w 20-leciu międzywojennym.

  3. Tragiczne zaostrzenie się konfliktów narodowościowych na pograniczach przed II wojną światową i w jej trakcie oraz uczestnictwo i wpływ elit regionalnych na te procesy.

Biorąc pod uwagę tak zarysowaną tematykę, redaktorzy kierują tom przede wszystkim do zawodowych historyków i osób hobbystycznie badających przeszłość, a w tym zakresie zajmujących się szeroko pojętą problematyką „kresową” oraz odnoszącą się do wszelkich pograniczy. Interesujące wnioski znajdą w publikacji także socjologowie, politolodzy, a nawet badacze psychologii społecznej, szczególnie ci, którzy swoje wnioski opierają na badaniach nad procesami zachodzącymi w przeszłości.

Wieki Stare i Nowe. Tom specjalny: Ludzie i elity pogranicza od Maciej Fic, Ryszard Kaczmarek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć