Idę tam gdzie idę. Autobiografia
3.91 / 5.00 (liczba ocen: 72)

Idę tam gdzie idę. Autobiografia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.81
wciąż za drogo?
26.81 złpremium: 17.87 zł Lub 17.87 zł
29.79 zł
29.79 zł Lub 26.81 zł
25.03 zł
25.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Na scenie nieprzerwanie od 36 lat. Z Kultem, KNŻ i jako Kazik stworzył utwory, które weszły do kanonu polskiej piosenki odmieniając go raz na zawsze.

W autobiografii „Idę tam gdzie idę” Kazik Staszewski daleki jest od powagi instytucji narodowej kultury. Odkrywa swe słabości i wybryki. Mówi o kulisach branży muzycznej, używkach i pustce. Wszysto co słyszeliście od niego o miłości, przyjaźni, religii, polityce, zwątpieniu i nadziei, tu nabiera krwi, ciała i humoru.

Dostajemy historię życia codziennego i niecodziennego w Polsce ostatniego półwiecza. Dzieciństwo w śródmieściu PRL'owskiej Warszawy. Eksplozja punk rocka. Stan Wojenny oczami Świadków Jehowy. Drapieżny czas transformacji. Internetowe jatki i polityczne podziały nowego wieku. Ale też cienie wojny i komunizmu, a także współczesny, walący się świat New Jersey i Teneryfy.

Rzecz opowiedziana z perspektywy równie odrębnej, jak jej bohater, a równocześnie traktująca o doświadczeniu kilku generacji równie uniwersalnie, jak jego piosenki.

Idę tam gdzie idę. Autobiografia od Rafał Księżyk, Kazik Staszewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W ogóle jestem zdecydowanym przeciwnikiem aktywnego wypoczynku i myślę, że dobrze na tym wychodzę. Po dziś dzień nie mam żadnych dolegliwości fizycznych, a wszyscy koledzy, którzy parali się sportem ledwie łażą, ten ma kłopoty z łękotką, tamten z kręgosłupem.
Niewiara jest bardzo trudna. Stajesz oko w oko z masą problemów, wobec których nie masz się do kogo zwrócić. Więc chciałbym uwierzyć, ale konstrukcja mózgu mi nie pozwala, coś mi podpowiada, że wiara, to dziecinada, choć nie chciałbym używać takiego słowa.
Nie obnoszę się z tym, że jestem niewierzący, jak ktoś zapyta, powiem. Jestem świadom, że religia była i jest źródłem ogromnej ilości nieszczęść w historii świata, ale głupotą byłoby nie dostrzegać jej pozytywnych aspektów.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć