Siedem życzeń
3.73 / 5.00 (liczba ocen: 656)

Siedem życzeń
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 22.32
Audiobook - najniższa cena: 20.08
wciąż za drogo?
29.61 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
21.76 zł
22.32 zł Lub 20.09 zł
25.66 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
20.35 zł
22.31 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (10)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jeden pensjonat, jeden wieczór, kilka opowieści… Niemożliwe stanie się możliwe. A wszystko to za sprawą śniegu, czarnej kury i Najlepszego Radia Świata. Los znowu skrzyżuje kroki bohaterów „Cichej 5”.

Babcia Agnieszka wraz z wnukiem przygotowują mazurski pensjonat do Bożego Narodzenia. Chociaż tego roku żaden z gość nie zapowiedział swojej wizyty, oni chcą stworzyć idealne święta.
Śnieg ciągle pada, zaspy uniemożliwiają jazdę samochodom, a telefony komórkowe milkną, zamiast przekazywać gorące życzenia. W małym pensjonacie koło Pięknej Góry tej nocy, wbrew swojej woli, spotka się kilka rodzin. Okna pensjonatu rozświetlą się, a jego pokoje wypełni gwar rozmów. Niespiesznych, przypadkowych, pełnych nadziei na lepsze jutro.
Ludzie, którzy mieli już nigdy się nie spotkać, znów padną sobie w ramiona.
Tego roku kilku bohaterów Cichej 5 powróci. W zupełnie innych okolicznościach będą musieli stawić czoło kolejnym świętom Bożego Narodzenia. Bo czasem los musi nieustannie przypominać o tym, co ważne. Rozświetla niebo i wskazuje drogę. A czasem zsyła noc taką jak ta. Noc prawdziwych cudów.

W tomie:
„Niebieskie buty”, Natasza Socha
„Wszystko, co złote…”, Agnieszka Krawczyk
„Nowy sąsiad”, Małgorzata Kalicińska
„Człowiek w brązowym płaszczu”, Liliana Fabisińska
„Spójrz na mnie”, Małgorzata Warda
„Powrót do domu”, Ałbena Grabowska
„Sprawdź, czy drzwi są otwarte…”, Magdalena Witkiewicz
„Siedem życzeń. A może więcej?”, Natasza Socha

Siedem życzeń od Liliana Fabisińska, Ałbena Grabowska, Małgorzata Kalicińska, Agnieszka Krawczyk, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Pewnych rzeczy, słów, gestów, faktów nie da się cofnąć. W życiu nie ma klawisza backspace.
Każdy nowy pomysł ubrany jest nie tylko w euforię i stan podekscytowania, ale również w strach.
Kolejna z serii „polskich składanek” i znów w świątecznym nastroju. Tym razem jednak w mazurskim klimacie. Klamrą zamykającą wszystkie historie jest przeurocza, aczkolwiek lekko szalona babcia Agnieszka, którą spotkaliśmy już na Cichej 5. Po wielu perturbacjach życiowych nasza bohaterka, zostaje właścicielką pensjonatu na Mazurach. Pensjonat mimo, iż jeszcze niegotowy w dziwnych okolicznościach przyrody zapełnia się w jedną magiczną noc. Tą specjalną noc, kiedy nikt nie powinien być sam. Te okoliczności przyrody to oczywiście wszechobecny, nieprzestający padać śnieg, który pada w rytmie Najlepszego Radia Świata, które pobrzmiewa w każdym opowiadaniu, a w jednym nawet "gra" główną rolę. Gdybym słuchała radia to na pewno byłoby to moje ulubione radio.

Wszystkie opowiadania, a jest ich siedem, pokazują nam wiele odcienie miłości. A jak wiemy miłość może przebierać różne formy, nie tylko tą romantyczną. Czasem jest trudna, czasem okrutna, a czasem każe na siebie bardzo długo czekać. Czasem musimy o nią walczyć, a czasem po prostu nie warto, bo tylko nam się wydawało, że kochamy i jesteśmy kochani. Ważne, żebyśmy nigdy nie zapomnieli doceniać tej prawdziwej i nie ma znaczenia czy jest to miłość rodzicielska, partnerska a może przyjacielska. Ta prawdziwa jest zawsze warta starań i zawsze pokona wszystkie przeciwności.

Może trochę cukierkowo to wszystko brzmi, ale bez obaw, zapewniam Was opowiadania nie ociekają lukrem. Dawka słodyczy utrzymana jest w zdrowych proporcjach. Nie będę opisywać poszczególnych opowiadań tylko serdecznie zachęcę Was do zapoznania się z nimi osobiście. Jedne opowiadania są dobre, inne są wyśmienite, natomiast całość tworzy ciepłą, czasem zabawną, czasem gorzką historię, którą czyta się z wielką przyjemnością.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Księgozbiór
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Lepsza od pierwszej części.

Warto zerknąć