Wampir
3.41 / 5.00 (liczba ocen: 4173)

Wampir
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.75
Audiobook - najniższa cena: 21.11
wciąż za drogo?
18.75 zł
-24% 21.90 zł
33.75 złpremium: 22.50 zł Lub 22.50 zł
30.00 zł Lub 27.00 zł
31.00 zł
24.75 zł
28.74 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Prywatny detektyw Dawid Wolski ma odkryć tajemnicę kryjącą się za samobójstwem dwudziestoletniego Mateusza. W samobójstwo nie wierzy matka chłopaka. Jej zdaniem syn nie miał powodu tego robić. Studiował socjologię, ale zamierzał przenieść się na informatykę. Chciał podróżować, zwiedzić świat. Pewnej majowej nocy wszedł na dach wieżowca i skoczył. Nie zostawił listu. Nikt niczego nie widział.

Sprawa pozornie prosta, tyle że Wolski co krok natyka się na kłopoty. Część problemów sam tworzy – nigdy nie należał do osób cierpliwych, a kręgosłup moralny pozostawia wiele do życzenia. Ale zlecenie jest zleceniem, mimo że bywa niebezpiecznie. Musi też wejść w świat nastolatków – zaskakująco bezwzględny. Sprawa komplikuje się coraz bardziej, kiedy tajemnice gliwickich zaułków zaczynają splatać się z wirtualną rzeczywistością. Co łączyło Mateusza z Alicją, zaginioną dziewczyną, której szuka całe miasto? Czy Mateusz miał jakiś związek z siecią nastoletnich prostytutek? Dlaczego niektórzy członkowie jego rodziny najwyraźniej woleliby ukręcić łeb śledztwu?

Ta wciągająca i pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść otwiera gliwicki cykl kryminałów Chmielarza.

Wampir od Wojciech Chmielarz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Podobno taka miłość jest najsilniejsza.
- Jaka?
- Platoniczna. Bo nigdy się nie spełnia. Nie mamy szans przekonać się, jakby było naprawdę. Zostają same marzenia.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Ależ to było dobre. Najlepszy, "najbrudniejszy" kryminał jaki w tym roku wpadł mi w ręcę. Pochłonalem tę ksiązkę w 2 wieczory, a czytając ją miałem wrażenie,że czytam fabularyzowna wersję prawdziwej historii, a choć nigdy nie byłem w Gliwicach mam wrażenie jakbym poznał kilka tamtejszych dzielnic i blokowisk.Poniewaz to była pierwsza ksiązka pana Chmielarza z jaką mialem kontakt zaczynam szukac kolejnych. PS. w skali 1-10 byłaby 9

 • Awatar

  Wojciech Chmielarz zapisał się na kartach polskiego kryminału trzema powieściami, które pozwalały sądzić, że autor doskonale zna się na swojej robocie i umie przyciągnąć uwagę czytelnika oraz „przyspawać” go do fotela, na czas, który przyjdzie spędzić mu z jego opowieścią. Wiedząc, że Chmielarz zapewnia rozrywkę na wysokim poziomie zdecydowałem, że jego najnowszy kryminał „Wampir” ominie kolejkę na mojej priorytetowej liście lektur. Nie warto przecież długo czekać na pasjonującą literaturę.

  „Wampirem” Chmielarz rozpoczął nowy cykl literacki zatytułowany „Cyklem gliwickim”. Tym razem za głównego bohatera obrał sobie młodego, samozwańczego pseudodetektywa, który prawdziwe, kryminalne sprawy widział jedynie na ekranie telewizora. Kiedy więc na głowę Dawida Wolskiego zwala się, wydawać by się mogło, banalna sprawa ze zwykłym samobójstwem, zaczyna on improwizować, często pozorować pracę, hołdując zasadzie, mało zrobić dużo zarobić.
  Autor kreuje Wolskiego na antybohatera. Kiedy poznawałem jego cechy charakteru, moje pierwsze skojarzenia wędrowały natychmiast do Sebastina Bergmana, którego stworzył na potrzeby swoich świetnych kryminałów, szwedzki duet Hjorth i Rosenfeldt. Jak się niestety okazuje Dawid Wolski nie dorasta swojemu zagranicznemu odpowiednikowi nawet do pięt. Wydaje się również, że detektyw jest najsłabszym ogniwem powieści. Choć Chmielarz dwoi się i troi, aby uczynkami Wolskiego spowodować, że czytelnik ze złości będzie gryzł książkę i przeklinał jego dwulicowość, oraz wrodzone kombinatorstwo, to próżna jego robota. Nic z tego, Dawid Wolski wywołuje może początkowo pożądane emocje, jednak w pewnym momencie one zanikają i za nic w świecie, nie da rady nienawidzić go w taki sposób, w jaki dyszy się nienawiścią do wspomnianego Sebastiana Bergmana.

  Wiele razy wspomniałem już, że lubię powieści, których akcja osadzona jest w polskich realiach. Zdecydowanie łatwiej jest mi czytać, lepiej jest mi się identyfikować z polskimi bohaterami, oraz zrozumieć polskie klimaty. Na tym gruncie Wojciech Chmielarz sprawdza się wyśmienicie, jego świat jest dopracowany w każdym szczególe. Gęsta atmosfera, brudne i szare ulice przytłaczają, przestępstwa przerażają. Wtedy najbardziej widoczny jest kontrast pomiędzy bohaterem a jego otoczeniem. Otaczający Wolskiego świat jest do bólu wiarygodny, zaś samemu detektywowi autentyczności niestety brakuje.

  Intryga kryminalna, którą tworzy Chmielarz jest spójna, wiarygodna i zaskakująca. Autor dobrze przygotowuje swoją historię, wystrzegając się błędów, które mogłyby uważnym czytelnikom zepsuć zabawę. Jednak jestem skłonny stwierdzić, że od autora takiej kategorii, w jakiej do tej pory postrzegałem Chmielarza, należy wymagać znacznie więcej. Według mnie, główny bohater powinien być filarem całej opowieści, a w tym przypadku filar ten jest krzywy i dość mocno się chwieje.
  Nie wiem, co sądzić o tej powieści, w końcu jest ona czwartą w dorobku autora, który na tym etapie twórczości powinien mocno stąpać po tym kryminalnym gruncie? Zakładając jednak, że jest pierwszy tom nowego cyklu, uważam też, że należy dać autorowi szansę na rehabilitację. Zatem poczekam na kolejne sprawy Wolskiego.

  To moja najsłabsza ocena kryminałów Chmielarza: 4/6

Warto zerknąć