ebook Stambuł. Wspomnienia i miasto
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 1001) Ilość stron (szacowana): 480

Stambuł. Wspomnienia i miasto
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.32
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.32 zł Lub 20.99 zł
27.81 zł Lub 25.03 zł
29.90 zł
29.90 zł
22.73 zł
23.24 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przesycony melancholią przewodnik po jednym z najpiękniejszych miast na świecie, a zarazem wspaniała autobiograficzna opowieść o pisarzu i jego rodzinie.

Zrozumiałem, że autobiografie nie służą utrwaleniu przeszłości, lecz pomagają nam ją zapomnieć.

Orhan Pamuk

 

Piękny Stambuł to opowieść o upadku rodziny przypominająca histo­rię Buddenbrooków Tomasza Manna. (...) To jednocześnie portret melancholijnego miasta, którego istotą jest rozpad: ruiny upadłej cywilizacji, ślady bizantyjskiej, potem otomańskiej świetności, przy czym jego opis jest pełen miłości. I tak sugestywny, że potrafi doszczętnie zawładnąć czytelnikiem, który tak jak ja będzie odtąd marzył po nocach o włóczęgach po tym mieście, gdzie przenikają się Wschód i Zachód, Europa i Azja. Pamuk pisze o Stambule, który nawet w czasach jego dzieciństwa już nie istniał, o wielokulturowej mozaice Ormian, Greków i Żydów.

Justyna Sobolewska, Przekrój Książka

 

Pamuka to okruchy autobiografii, saga rodzinna, powieść artystowska, a wreszcie - opis i encyklopedia miasta. Rodzinne anegdoty, sny, cytaty z książek i pejzaże dzieciństwa stapiają się w jedno.

Jan Balbierz, Tygodnik Powszechny

Stambuł. Wspomnienia i miasto od Orhan Pamuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Wszyscy budujemy własną osobowość poprzez naśladowanie innych.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć