ebook Gwiazdozbiór
3.43 / 5.00 (liczba ocen: 346)

Gwiazdozbiór
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.49
wciąż za drogo?
32.54 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
24.49 zł 20% rabatu
26.94 zł Lub 24.25 zł
34.99 zł Lub 31.49 zł
26.92 zł
28.47 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Ginie jeden z wybitnie uzdolnionych uczniów podwarszawskiej szkoły. Potem kolejny... I jeszcze jeden. Co chce udowodnić morderca? Detektyw Julia Krawiec znów wkracza do akcji, by się tego dowiedzieć.

Fabryką talentów, podwarszawską szkołą dla wybitnie uzdolnionych uczniów, wstrząsa informacja o śmierci jednego z wychowanków. Wkrótce zamordowani zostają kolejni uczniowie, a autopsja u każdego z nich wykazuje postępujące kalectwo, przekreślające ich drogę do sławy. W trakcie śledztwa, prowadzonego przez policyjną detektyw Julię Krawiec, do warszawskiej ASP wpływa list z rysunkami zamordowanych dzieci. Ktoś uwiecznia moment ich śmierci na swoich pracach. Julia musi odnaleźć autora rysunków zanim dojdzie do kolejnego zabójstwa.

Rekomendacje: 

Marta Zaborowska miała genialny pomysł na stworzenie kryminalnej historii i przedstawiła ją w gwiazdorskim stylu. Lecz nie tylko wątek zbrodni przykuwa naszą uwagę. Również osobiste życie policjantki nie pozwoli nam oderwać się od tej książki. Przyznać muszę, że Gwiazdozbiór wskakuje na moją półkę Najlepszych Interesujących Książek. Myślę, że nie jestem w tej kwestii odosobniony. - Tamsz Kosik - Czyt-NIK

Gwiazdozbiór od Marta Zaborowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Gwiazdozbiór autorstwa Marty Zaborowskiej jest doskonałą odpowiedzą na pytanie „za co kocham kryminały?”. Ta książka to kwintesencja tego gatunku. Tutaj jest wszystko, co składa się na prawdziwy, krwisty i mięsisty kryminał.

Akcja powieści rozgrywa się w podwarszawskiej szkole, do której uczęszczają wybitnie uzdolnieni uczniowie. To tutaj w fabryce talentów szlifują swoje zdolności plastyczne, muzyczne oraz sportowe. Niestety informacja o śmierci jednego z nich sprawia, że wśród uczniów i nauczycieli wybucha panika. Jak się okazuje wkrótce dochodzi do kolejnych morderstw. Sekcja zwłok wykazuje wśród zamordowanych postępujące kalectwo, przekreślające ich drogę do sławy. Wówczas do akcji wkracza detektyw Julia Krawiec.

To również trzecia część serii z policyjną detektyw Julią Krawiec. I choć to pierwsza książka z tą bohaterką, którą miałem przyjemność przeczytać, to muszę przyznać, że zdobyła moją sympatię. A Pani Marta Zaborowska moje pełne uznanie, co do pomysłowości w wykreowaniu tej bohaterki jak i również historii. Historii, która elektryzuje od pierwszej chwili poznawania, trzymając w napięciu aż do samego finału.

Napięcie wzrasta, gdy do warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych docierają listy z rysunkami zamordowanych dzieci. Czas nie gra na korzyść policjantki. Musi ona jak najszybciej złapać autora rysunków, by zatrzymać falę zbrodni. Policjantka zrobi wszystko, by powstrzymać chore fantazje mordercy. Jej bezkompromisowy plan oraz upór w działaniu, sprawią, że nie będziemy nudzić się przy poznawaniu kolejnych kart zbrodni rozpisanej na niespełna pięciuset stronach tego kryminału. Kryminału, który pochłania nas wartką akcją i mistrzowsko poprowadzoną fabułą.

Marta Zaborowska miała genialny pomysł na stworzenie kryminalnej historii i przedstawiła ją w gwiazdorskim stylu. Lecz nie tylko wątek zbrodni przykuwa naszą uwagę. Również osobiste życie policjantki nie pozwoli nam oderwać się od tej książki. Przyznać muszę, że Gwiazdozbiór wskakuje na moją półkę Najlepszych Interesujących Książek. Myślę, że nie jestem w tej kwestii odosobniony.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Po poprzedniej książce autorki, którą miałam przyjemność przeczytać, po Gwiazdozbiór sięgnęłam z niemałymi oczekiwaniami. Spodziewałam się dobrej lektury, thrillera trzymającego w napięciu i miałam nadzieję, że taki właśnie będzie Gwiazdozbiór. Nie zawiodłam się. To świetnie skonstruowana powieść, której akcja rozpisana jest na blisko pięciuset stronach i która trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Gwiazdozbiór to już trzeci tom perypetii policjantki Julii Krawiec. Wprawdzie przeoczyłam na razie drugą część (Rajskie ptaki), ale nie stanowiło to dla mnie żadnego problemu podczas lektury.

Tym razem Julia tropi zabójcę dzieci ze szkoły talentów. Pierwszą ofiarą jest chłopiec, pianista, którego zwłoki zostają porzucone w pobliżu szkoły. Kilkanaście dni później ginie kolejne dziecko, a już wkrótce policja odkrywa, że morderca wybiera te dzieci, które są w jakiś sposób niepełnosprawne. Tymczasem do Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie dociera tajemnicza przesyłka, a w niej rysunki przedstawiające ciała zamordowanych dzieci. To, jak wyglądają rysunki, jednoznacznie wskazuje na fakt, iż ich autor był przy zwłokach. Jest więc albo mordercą, albo jego wspólnikiem, ewentualnie obserwatorem zbrodni.

Do kolejnego zabójstwa ma dojść już niedługo. Zostało jej niecałe sto dwadzieścia godzin na powstrzymanie szaleńca, który zabija co dwanaście dni. Czwarte dziecko ma zginąć dwudziestego czwartego grudnia

Julia mobilizuje wszystkie możliwe siły, by odnaleźć zabójcę dzieci. Niestety czas nagli, dzieci giną i każda, godzina, która może przybliżyć Julię i jej kolegów do rozwikłania zagadki oraz do namierzenia mordercy, jest na wagę złota. Zwłaszcza kiedy ma się moc problemów osobistych i jest się samotną matką ze sprawami sądowymi na karku i niepewną przyszłością.

– Cienka jest granica dzieląca życie i śmierć.

Wątek osobisty w Gwiazdozbiorze jest mocno rozbudowany. Dzięki temu możemy wczuć się w sytuację głównych bohaterów. Poznajemy tu prywatne życie nie tylko Julii Krawiec, ale również innych pobocznych postaci, choć z pewnością w mniejszym stopniu. Osobiście chętnie czytałam o tym, co dzieje się w życiu Julii, o jej związku, układach z matką i wątpliwościach dotyczących przyszłości. W jej życiu bowiem pojawia się szansa przeniesienia do Warszawy i praca w stolicy, o czym Julia marzy już od dawna.

Powieść utrzymana jest w stylu dobrego thrillera, choć wcale nie jest jakoś wybitnie krwawa. Za to logiczna, zagadkowa, ciekawa i chwilami bardzo mroczna. Jeśli mam porównać Gwiazdozbiór do pierwszej książki Marty Zaborowskiej (Uśpienie), to Gwiazdozbiór wciągnął mnie bardziej, lepiej mi się go czytało, uważam, że jest sprawniej napisany. Jak i poprzednio, także i tutaj królują krótsze podrozdziały, dzięki czemu akcja nie jest rozwleczona, posuwa się szybko i płynnie, a czytelnik stale pozostaje w jej centrum. Powieść nie daje o sobie zapomnieć, trudno się od niej oderwać i ciężko odłożyć na półkę.

Autorka prezentuje bardzo dobry warsztat pisarski, przyjemne w odbiorze pióro, nieźle nakreślonych bohaterów. Pojawiło się tu kilka mniejszych niedomówień, ale raczej nieistotnych dla całości, natomiast wątki służbowe i prywatne mocno się przeplatają, wpływając na siebie i nie dając się rozdzielić. Toczą się one w powieści stale równolegle i przeważnie często zależą od siebie nawzajem.

Zaczęła biec. Najpierw niezbyt szybko, jakby nie była do końca pewna, czy dobrze robi. Z każdym przebytym metrem biegła coraz szybciej. Dawno nie czuła się tak lekko, jakby niewidzialna siła pchała ją, dodając skrzydeł. Jeszcze tylko parę przecznic i będzie na miejscu. Musi to z siebie wyrzucić, inaczej zwariuje. Niech to wszystko wreszcie się skończy…

Nie rozumiałam pewnych decyzji Julii, nie pojmowałam pewnych zachowań w niektórych sytuacjach, ale polubiłam ją, choć nie jeden raz udało jej się mnie zirytować. To ciekawa, autentyczna postać, mająca wiele zalet, ale również mnóstwo wad. Mam wrażenie, że chwilami nie może zdecydować, co tak naprawdę jest w jej życiu dla niej samej najważniejsze i jakie właściwie ma priorytety.

Jest jeszcze Artur, ordynator kliniki, którego wraz z Julią poznaliśmy już w książce Uśpienie. Wydają się oni być dla siebie stworzeni, ale czy w obliczu tego, co się właśnie dzieje, ich związek ma szansę przetrwać? Czy na pewno chcą od życia tego samego? Czy będą w stanie stawić wspólnie czoła problemom i zmianom w życiu?

Wydanie Gwiazdozbioru, jak to zazwyczaj w Wydawnictwie Czarna Owca bywa, pozostaje bez zarzutu. Nie znalazłam żadnych błędów, ani interpunkcyjnych, ani żadnych innych, nie było też literówek. Jest za to intrygująca okładka i idealny do czytania druk.

Książka ma, w moim przeświadczeniu, jedną wadę. Kompletnie nie spodobało mi się zakończenie. I to nie to związane z ujęciem zabójcy i sprawami policji, ale to dotyczące życia Julii, prywatne. Jeszcze tego nie przetrawiłam, dlatego o tym piszę. I dlatego też czekam niecierpliwie na dalszy ciąg.

Gwiazdozbiór to bardzo dobra powieść, thriller w świetnym wydaniu. W dodatku pióra polskiej autorki. Marta Zaborowska po raz kolejny udowadnia, że Polacy również potrafią pisać i to takie właśnie książki, od których naprawdę trudno się oderwać.

Polecam miłośnikom thrillera i kryminału oraz wszystkim tym, którzy lubią czytać dobre, trzymające w napięciu lektury.

Ocena: 5/6
©Papuzie pióro
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/04/marta-zaborowska-gwiazdozbior.html
  Trzecie spotkanie z detektyw Julią Krawiec.

  Zespół, w którym pracuje kobieta dostaje zawiadomienie o odnalezieniu zwłok chłopca. Okazuje się, że był on uczniem szkoły dla wybitnie zdolnych osób. Chłopak był świetnym pianistą i miał niedosłuch. Po pewnym czasie giną wybitnie zdolna gimnastyczka z wadą wzroku i tancerka z wadą postawy. Oprócz niepełnosprawności ofiary łączy jedno-bieda. Czyżby ktoś chciał „oczyścić” szkołę ze słabszych jednostek?
  Julia musi odpowiedzieć na to pytanie zanim zginie kolejne dziecko. Pracy nad sprawą nie ułatwia jej fakt, że jest w ciąży z Arturem Maciejewskim. Czy wreszcie jej życie osobiste się ustabilizuje?
  Michalina Bodnar, asystentka detektyw Krawiec, nawiązuje kontakt z siostrą Szymona-pierwszej ofiary seryjnego mordercy. Czy dziewczyna będzie chciała pomóc w śledztwie?
  W między czasie, policjantka otrzymuje propozycje awansu i przenosin do Warszawy. Spełnia się jej marzenie! Jednak czy mogłaby teraz opuścić Artura?
  … Śmierć kolejnego dziecka ułatwia Julii podjęcie decyzji! Kto będzie ofiarą? Kogo Julia nie ochroniła przed utratą życia? Jak wpłynie to na jej własny los?
  To już koniec trylogii pt. „Julia Krawiec”. Czy będzie kontynuacja? Szczerze powiem- polubiłam tą bohaterkę i chętnie przeczytałabym o jej kolejnych przygodach…

Warto zerknąć