ebook Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie
3.46 / 5.00 (liczba ocen: 481)

Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.32
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
27.57 zł 20% rabatu
29.79 zł
24.74 zł
25.32 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Barwny, napisany lekkim piórem przewodnik po tajnikach savoir-vivre’u. Wprowadza za kulisy świata międzynarodowej dyplomacji, który od zawsze wzbudzał ciekawość i fascynował swoją elegancją.

Kiedy w XVII wieku w wąskiej haskiej uliczce spotkali się francuscy i hiszpańscy dyplomaci, trzeba było rozbierać ogrodzenie, aby nikt nikomu nie musiał ustępować miejsca. Dziś do wywołania międzynarodowego skandalu wystarczy niefortunny wpis na Twitterze.
„Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie” to błyskotliwe wprowadzenie do systemu dyplomatycznych symboli, kodów i ceremonii. Pomocne vademecum – nie tylko podczas spotkań biznesowych i oficjalnych uroczystości, ale również w życiu prywatnym.
Jak zorganizować ważne spotkanie czy też wizytę, aby wszyscy czuli się komfortowo? Aby osoby ze sobą skonfliktowane nie zepsuły sobie i pozostałym uroczystości? Jak wybrnąć z sytuacji, w której obecność konkretnego gościa mogłaby spowodować skandal i przyćmić całe wydarzenie? Kto nie zetknął się z takimi pytaniami, organizując na przykład wesele, chrzciny lub inną ważną uroczystość towarzyską? A co dopiero w świecie dyplomatycznym albo biznesowym!
W poradniku znajdziemy odpowiedzi m.in. na następujące pytania:
– W jakim porządku witać gości?
– Czego nie dawać w prezencie?
– Jak wznosić toasty?
– Dlaczego jeden z najdroższych obiadów w historii kosztował aż 570 tysięcy dolarów?
– Dlaczego Bronisław Komorowski ukradł kieliszek królowej, a Andrzej Duda wpadł w pułapkę z uściskiem dłoni?
– Co otrzymał w podarunku Donald Tusk poza kompletem ołówków?
– Jak zareagował Fidel Castro na hasło „Zjesz i sobie pojedziesz” podczas Szczytu Narodów Zjednoczonych?
– Kto przepraszał królową Elżbietę II za nazwanie jej „mruczącą kotką”?

„Skarbnica wiedzy i anegdot niezbędna zarówno w pałacu prezydenckim, jak i w domu każdego światowego człowieka” – Daniel Passent

„Tylu anegdot dyplomatycznych z czasów dawnych i jak najbardziej współczesnych nie przeczytacie nigdzie w tak skompensowanej formie. Czyta się jak powieść” – Jan Wojciech Piekarski, ambasador ad personam

„To się może przydać. Zwłaszcza teraz. Nie tylko pracownikom ważnych kancelarii. Żeby się przekonać, że inni też popełniają błędy, a samemu robić ich trochę mniej. I żeby przyjemnie spędzić czas” – Jacek Żakowski

Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie od Łukasz Walewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Spodziewałam się jednak czegoś innego niż poradnik z przykładami. Książka jest napisana lekkim językiem i można ją czytać jak beletrystykę. Dla osób profesjonalnie zajmujących się etykietą treść jest zbyt ogólna, dla laików zbyt szczegółowa. Historie z życia wzięte sa jedynie skromna ilustracja opisywanych zasad.

  • Awatar

    Sympatyczne połączenie anegdot, faux pas popełnionych przez znane osobistości, historii protokołu dyplomatycznego i zasad savoir-vivre na szczeblach od rodzinnego do królewskiego. Jak ułożyć sztućce, jak rozwiesić flagi oraz co to jest Bushu-suru?

    Bardzo fajna książka.

Warto zerknąć