ebook Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie
3.6 / 5.00 (liczba ocen: 107)

Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.94
34.90 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
20.94 zł Lub 18.85 zł
26.18 zł Lub 23.56 zł
34.90 zł
25.02 zł
25.32 zł
25.93 zł
26.23 zł
28.30 zł
29.67 zł
29.79 zł
31.41 zł
34.90 zł
Inne proponowane

Barwny, napisany lekkim piórem przewodnik po tajnikach savoir-vivre’u. Wprowadza za kulisy świata międzynarodowej dyplomacji, który od zawsze wzbudzał ciekawość i fascynował swoją elegancją.

Kiedy w XVII wieku w wąskiej haskiej uliczce spotkali się francuscy i hiszpańscy dyplomaci, trzeba było rozbierać ogrodzenie, aby nikt nikomu nie musiał ustępować miejsca. Dziś do wywołania międzynarodowego skandalu wystarczy niefortunny wpis na Twitterze.
„Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie” to błyskotliwe wprowadzenie do systemu dyplomatycznych symboli, kodów i ceremonii. Pomocne vademecum – nie tylko podczas spotkań biznesowych i oficjalnych uroczystości, ale również w życiu prywatnym.
Jak zorganizować ważne spotkanie czy też wizytę, aby wszyscy czuli się komfortowo? Aby osoby ze sobą skonfliktowane nie zepsuły sobie i pozostałym uroczystości? Jak wybrnąć z sytuacji, w której obecność konkretnego gościa mogłaby spowodować skandal i przyćmić całe wydarzenie? Kto nie zetknął się z takimi pytaniami, organizując na przykład wesele, chrzciny lub inną ważną uroczystość towarzyską? A co dopiero w świecie dyplomatycznym albo biznesowym!
W poradniku znajdziemy odpowiedzi m.in. na następujące pytania:
– W jakim porządku witać gości?
– Czego nie dawać w prezencie?
– Jak wznosić toasty?
– Dlaczego jeden z najdroższych obiadów w historii kosztował aż 570 tysięcy dolarów?
– Dlaczego Bronisław Komorowski ukradł kieliszek królowej, a Andrzej Duda wpadł w pułapkę z uściskiem dłoni?
– Co otrzymał w podarunku Donald Tusk poza kompletem ołówków?
– Jak zareagował Fidel Castro na hasło „Zjesz i sobie pojedziesz” podczas Szczytu Narodów Zjednoczonych?
– Kto przepraszał królową Elżbietę II za nazwanie jej „mruczącą kotką”?

„Skarbnica wiedzy i anegdot niezbędna zarówno w pałacu prezydenckim, jak i w domu każdego światowego człowieka” – Daniel Passent

„Tylu anegdot dyplomatycznych z czasów dawnych i jak najbardziej współczesnych nie przeczytacie nigdzie w tak skompensowanej formie. Czyta się jak powieść” – Jan Wojciech Piekarski, ambasador ad personam

„To się może przydać. Zwłaszcza teraz. Nie tylko pracownikom ważnych kancelarii. Żeby się przekonać, że inni też popełniają błędy, a samemu robić ich trochę mniej. I żeby przyjemnie spędzić czas” – Jacek Żakowski

Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie od Łukasz Walewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Spodziewałam się jednak czegoś innego niż poradnik z przykładami. Książka jest napisana lekkim językiem i można ją czytać jak beletrystykę. Dla osób profesjonalnie zajmujących się etykietą treść jest zbyt ogólna, dla laików zbyt szczegółowa. Historie z życia wzięte sa jedynie skromna ilustracja opisywanych zasad.

  • Awatar

    Sympatyczne połączenie anegdot, faux pas popełnionych przez znane osobistości, historii protokołu dyplomatycznego i zasad savoir-vivre na szczeblach od rodzinnego do królewskiego. Jak ułożyć sztućce, jak rozwiesić flagi oraz co to jest Bushu-suru?

    Bardzo fajna książka.

Warto zerknąć