ebook Córka krwawych
3.63 / 5.00 (liczba ocen: 3549)

Córka krwawych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 19.14
wciąż za drogo?
22.88 złpremium: 14.76 zł Lub 14.76 zł
19.14 zł Lub 17.23 zł
24.60 zł
19.19 zł
19.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane
Siedemset lat temu Czarna Wdowa dostrzegła w sieci swych wizji, jak spełnia się starożytna przepowiednia. I tak rozpoczęła się walka, w której wygrana może okazać się straszliwsza niż klęska...
 

Dziś Mroczne Królestwo szykuje się na przybycie swojej Królowej, Czarownicy, która posiadać będzie moc większą nawet niż sam Wielki Lord Piekła. Ale Królowa jest jeszcze bardzo młoda i podatna na wpływy. Łatwo ją zdemoralizować.
Ten, kto zyska kontrolę nad Królową, władać będzie Ciemnością. Wie o tym dobrze trzech mężczyzn, zaprzysięgłych wrogów. Wszyscy trzej zdają sobie sprawę, jak wielka moc kryje się za błękitnymi oczami niewinnej młodej dziewczyny.
I tak rozpoczyna się bezwzględna rozgrywka, pełna intryg, magii i zdrady, walka toczona za pomocą miłości i nienawiści, w której wygrana może się okazać straszliwsza niż klęska.

Córka krwawych od Anne Bishop możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Jeśli chcesz kochać się z kobietą, zrób to w sypialni. Jeśli chcesz ją uwieść, zrób to w tańcu.
Ona nadchodzi. Świat Terreille rozpadnie się przez jego zachłanność. Ci, którzy przeżyją, będą służyć. Ale niewielu przeżyje.

Mroczna przepowiednia głosi nadejście potężnej Czarownicy, której moc będzie o wiele potężniejsza niż zdolności pozostałych. Wiedźma albo zbawi upadły świat, albo doszczętnie go zniszczy. Gdy jednak okazuje się, że przybyła Królowa jest jeszcze młodym, nieświadomym dzieckiem, staje się ona celem trzech wyjątkowych mężczyzn. Zdają oni sobie doskonale sprawę, że ten, któremu uda się zmanipulować dziewczynkę i przeciągnąć na swoją stronę, zyska nieograniczoną władzę. Jaenelle mimo potężnej, niepojętej nawet dla najzdolniejszych mocy, niestety nie potrafi nauczyć się podstaw Fachu. Nie mogła liczyć na wsparcie rodziny, która nie rozumiejąc jej daru, uznała ją za upośledzoną. Pomóc jej postanawia sam Wielki Lord Piekieł, między dwójką szybko nawiązuje się głębsza relacja. Młoda Czarownica jednak coraz częściej go zaskakuje.

Czy Jaenelle rzeczywiście jest taka naiwna i nieświadoma? A może miała już okazję poznać zło i krzywdę? I jak potoczy się jej znajomość z Daemonem, który odkąd zaczął śnic o dziewczynce, żył w przekonaniu, iż będą kochankami?

Nie nadchodzi po prostu kolejna czarownica, moje głupie Siostry. Nadchodzi Czarownica.

Świat stworzony przez A. Bishop to rzeczywistość zdominowana przez kobiety. Tu rządzą czarownice, mają więcej praw i przywilejów niż mężczyźni, którzy mają im służyć. Co ciekawsze, potrafią one to doskonale wykorzystywać, bywają wyjątkowo brutalne i bezwzględne, traktują facetów przedmiotowo. Tylko czy taki świat jest w stanie przetrwać? Autorka skonstruowała całość niezwykle misternie. Już na wstępie czytelnik zapoznaje się z hierarchią Krwawych. Status ludzi jest ściśle powiązany z rodzajem noszonych kamieni. Ilość, jaką została obdarowana Jaenelle, przeraża i szokuje samego Wielkiego Lorda Piekieł, jest zarazem zjawiskiem fascynującym, jak i groźnym.

Nikt nie wiedział, skąd się biorą. Jeśli komuś było pisane nosić Kamień, po prostu pojawiał się on na ołtarzu tuż po Ceremonii Przyrodzonego Prawa lub Ofierze Ciemności. Nawet gdy kandydat był młody, otrzymanie nieoszlifowanego Kamienia, który nie był noszony przez żadnego Krwawego, był rzadkością. Czerwony, przynależny mu od urodzenia, był nieoszlifowany. Gdy otrzymał Czarny, on również był nieoszlifowany. Ale posiadać cały zestaw nieoszlifowanych Kamieni...

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Anne Bishop i jestem naprawdę pod wrażeniem wyobraźni pisarki. Nakreśliła wyjątkowo bogatą, niezwykłą, dopracowaną w każdym szczególe rzeczywistość. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tak nieszablonową wizją, dlatego czytanie tej powieści było niesamowitą, fascynującą przygodą, o której długo nie zapomnę. Początkowo lektura wymagała dużego skupienia, czego powodem była solidna dawka szczegółów, a także przedstawienie sporej ilości postaci, jednak gdy już się oswoiłam i poznałam prawa rządzące wyczarowanym światem, nie sposób było oderwać się od czytania ani na chwilę. Przepadłam w tej niezwykłej rzeczywistości i z zapartym tchem chłonęłam każde słowo.

Nie da się ukryć, iż książka ocieka brutalnymi, mocnymi, nawet perwersyjnymi opisami. To nie jest słodka historia o dobrej wróżce, czarownice są wyjątkowo okrutne, traktują mężczyzn jak zabawki, niejednokrotnie torturują ich w naprawdę bezlitosny sposób. Faceci także potrafią być tyranami, nakreślony świat po prostu jest nasycony bestialstwem. Wiele scen bardzo mnie zszokowało, przeraziło. To bez wątpienia opisy, obok których nikt nie przejdzie obojętnie, skruszą nawet najtwardsze serce. Wizja autorki wywołuje wyjątkowo intensywne emocje, po których nie łatwo się otrząsnąć, jednak ciekawość, jak potoczą się dalej losy Jaenelle jest na tyle potężna, iż czytelnik nie potrafi przerwać lektury i wzburzony, z wypiekami na twarzy kroczy po kolejnych stronach.

Ogromną zaletą książki są wyraziste, różnorodne, wielowymiarowe, niesłychanie intrygujące postacie. Poznajemy je stopniowo, ale bardzo dokładnie. Możliwość wniknięcia w ich duszę i powolne odkrywanie sekretów sprawiają, że zaczynamy się do nich przywiązywać, nawet jeśli nie należą do osób dobrodusznych. Najbardziej jednak zachwycają ich zdolności, jak wiadomo, szczypta magii zawsze buduje niezwykły klimat, dodający całości wyjątkowego charakteru.

Córka Krwawych to nieszablonowa, niesłychanie mroczna i brutalna powieść fantastyczna, nasycona erotyką, która trzyma w ogromnym napięciu i wywołuje lawinę skrajnych emocji. Jej fundamentem jest bogaty, nietypowy, misternie skonstruowany świat, przepełniony magią, nienawiścią, perwersją, ale i miłością. Wykreowani bohaterowie zachwycą Was swą wielowymiarowością, gwarantuję, że takich postaci jeszcze nikt z was nie miał okazji wcześniej spotkać. Nie jest to lektura, którą pochłania się jednego wieczoru, jednak warto poświęcić trochę więcej czasu, by docenić zawikłaną, dopracowaną w każdym szczególe rzeczywistość, naszkicowaną przez autorkę o niesamowitej wyobraźni. Gorąco polecam!

Ocena: 5/6
©Z fascynacją o książkach
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Ta książka to jakiś skandal! Kto wpadł na pomysł, żeby sprzedać to jako fantasy? To obraza dla fanów tego gatunku. Uprzejmie donoszę, że czytelnicy wprowadzani są w błąd... To nie fantasy, tylko przekrój wszystkich możliwych dewiacji seksualnych. W dodatku tragicznie i chaotycznie sporządzony. Żałuję każdej złotówki wydanej na tą książkę. Zdecydowanie nie polecam.

  • Awatar

    Ta książka otworzyła mi bramy do raju zwanego fantastyką. Jest głęboka, mroczna ale i prześmieszna. Przy całej serii raz się płacze w autobusie pełnym ludzi a raz śmieje. Z każdą nową częścią było tak samo: w dzień premiery stałam przy kasie w księgarni i czytałam do końca, następnie wracając po parę razy do każdej. Nie da się opisać słowami tej serii - ją trzeba koniecznie przeczytać!!

Warto zerknąć