ebook Rodzina Jołtyszewów
3.77 / 5.00 (liczba ocen: 50)

Rodzina Jołtyszewów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 14.40
14.40 zł Lub 12.96 zł
15.30 zł
18.00 złpremium: 10.80 zł Lub 10.80 zł
18.00 zł
18.00 zł Lub 15.30 zł
13.07 zł
14.39 zł
14.76 zł
15.30 zł
16.20 zł
16.20 zł
16.50 zł
18.00 zł
18.00 zł
19.00 zł z kodem: 14.90 zł

Epos o zwykłej rosyjskiej rodzinie, która – w nowych warunkach ekonomicznych, po upadku ZSRR – ulega społecznej degradacji. Po utracie pracy, a tym samym mieszkania w mieście, wpada w straszliwy, choć absolutnie realny świat rosyjskiej wsi w głębi kraju (niedaleko tajgi i Gór Sajańskich), bez dróg, bez lekarstw, bez wygód i środków do życia. Senczin jest okrutny i nie oszczędza nikogo. Opisuje spokojnie, niemal w tonie gawędy, jak jego bohaterowie tracą najpierw ludzką twarz, a potem życie w tej swego rodzaju szkole przetrwania.

Powieść jest świetnie skonstruowana, pozornie mało istotne zdarzenia układają się w dramatyczny ciąg wiodący do nieuniknionej tragedii.

Rodzina Jołtyszewów od Roman Senczin możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Witam.

  Zdecydowanie polecam przeczytanie tej książki. To połączenie thrillera, horroru, tragedii, komedii i... biografii życia.
  Odkąd Polska zmieniła orientację polityczną mało jest informacji o Wschodzie, a jeszcze mniej informacji pisanych przez Rosjan o samych sobie. A o tym właśnie jest ta książka. O Rosjanach. Tych małych. "Normalnych". Żywych przez chwilę, a potem pokonanych przez wódką, biedę, system i naturę.
  Przeczytajcie.

 • Awatar

  Być może zdarzyło się Wam usłyszeć (zakładam, że zdarzyło), gdy zdaliście trudny egzamin, dostaliście fajną robotę, kupiliście mieszkanie, czy zrobiliście cokolwiek innego, mającego w Waszym odczuciu znamiona sukcesu, ze Wam się udało.
  U D A Ł O. Nienawidzę tego słowa użytego w tym właśnie kontekście, bo niektórym się wydaje, że oni ciężko pracują, podczas gdy innym się udaje. Z niczego. Oczywiście nie jest to reguła, nie na wszystko mamy wpływ i czasem okoliczności są wyjątkowo niesprzyjające, ale gdy ja przyglądam się swoim "porażkom" widzę w nich konsekwencję własnych wyborów (na ogół).
  No więc Jołtyszewom się nie udało w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo szczęścia jakoś za dużo nie mieli, zabrakło im tez sprytu, celu, sensu i jeszcze wielu innych rzeczy. No a i wybory życiowe trudno nazwać wyborami.
  Początkowo, gdy czytałam, że to "Epos o o zwykłej rosyjskiej rodzinie, która – w nowych warunkach ekonomicznych, po upadku ZSRR – ulega społecznej degradacji." trochę się obruszyłam. No bo to nie była zwykła rodzina, to była rodzina bierna. Ale po chwili namysłu uznałam, że jednak podpisałabym się pod tym zdaniem, (nawet gdyby dotyczyło polskiej rodziny) bo jakby nie patrzeć, ludzie wciąż na coś, na kogoś czekają, co odmieni ich los (przecież jeszcze będzie przepięknie(!)), a czas im przecieka między palcami. Razem z życiem.

Warto zerknąć