Krąg
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.43 / 5.00
liczba ocen: 67232
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
32.50 złpremium: 19.50 zł
26.23 zł
27.63 zł
30.49 zł
32.50 zł
Pozostałe księgarnie
26.33 zł
27.61 zł
27.63 zł
28.28 zł
29.25 zł
29.50 zł
32.50 zł
32.50 zł
32.50 zł
32.50 zł
Opis:

Wymarzona praca, która miała być życiową szansą i dawać wielkie możliwości rozwoju, okazuje się pułapką... Współczesny „Rok 1984”. Porusza kwestie pamięci, prywatności i granic ludzkiej wiedzy. Gdy Mae Holland zostaje zatrudniona w najpotężniejszej na świecie firmie internetowej, Circle, czuje, że otrzymała życiową szansę. Kobieta jest zafascynowana nowoczesnością i rozmachem, z jakim działa firma, otwartymi przestrzeniami biurowymi, przytulnymi sypialniami dla pracowników spędzających noce w pracy, licznymi atrakcjami, całonocnymi imprezami, zajęciami sportowymi, nawet akwarium z egzotycznymi rybami. Mae zdaje się nie dostrzegać zagrożenia nawet wtedy, gdy życie poza firmowym campusem staje się coraz bardziej odległe, a jej rola w Circle ewoluuje w niepokojący sposób.To, co zaczyna się jako urzekająca historia o ambicjach i idealizmie młodej kobiety, szybko staje się przyprawiającą o dreszcze powieścią, poruszającą kwestie pamięci, historii, prywatności, demokracji oraz granic ludzkiej wiedzy.„Lektura futurystycznej powieści Dave’a Eggersa wciąga do tego stopnia, że zupełnie zapomnisz o facebooku. A po przeczytaniu ostatnich stron zastanowisz się dwa razy, zanim znowu zalogujesz się w sieci” – O, The Oprah Magazine„Fascynująca powieść idei o strukturze społecznej i dekonstrukcji prywatności oraz o zawłaszczaniu coraz większej części prywatności przez korporacje i wpływie tego procesu na zachodnią demokrację” – The New York Review of Books

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Książka moim zdaniem rewelacyjna. Klimat powieści Orwella przeniesiony na współczesny grunt. Akcja wartka i momentami naprawdę ciężko się choćby na chwilę oderwać.
  W moim odczuciu świetnie przedstawione zagrożenia wynikające z informacji jakie przekazujemy korporacjom przez media społecznościowe. A moment w którym czytelnik orientuje się że to się już dzieje sprawia że jeszcze bardziej wciąga się w lekturę.
  Zdecydowanie jedna z najlepszych książek jakie miałem przyjemność ostatnio czytać.

 • Awatar

  Eggers jest przerażony agregacją serwisów społecznościowych i nowinek technicznych - i ma w tym wiele racji. Czynnik ludzki wydaje się być bardzo spłaszczony w powieści, jednak metodyka działania mega korporacji przedstawiona jest wyjątkowo trafnie. Czy Big Brother zagrozi nam w przyszłości? Nie, nie w przyszłości - to się już dzieje, ale nasza nieświadomość działania algorytmów, bądź pełna zgoda na nie, może doprowadzić ludzi do skoku znad krawędzi. Ta książka to ostrzeżenie.

 • Awatar

  Profetyczna. Rewelacyjna

Inne proponowane
Warto zerknąć