Krąg
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.43 / 5.00
liczba ocen: 67221
publio#AnneApplebaum
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
32.50 zł
27.63 zł
30.49 zł
32.50 zł
32.50 zł
Pozostałe księgarnie
24.38 zł
27.63 zł
28.28 zł
29.25 zł
29.25 zł
32.49 zł
32.50 zł
32.50 zł
32.50 zł
Opis:

Wymarzona praca, która miała być życiową szansą i dawać wielkie możliwości rozwoju, okazuje się pułapką... Współczesny „Rok 1984”. Porusza kwestie pamięci, prywatności i granic ludzkiej wiedzy. Gdy Mae Holland zostaje zatrudniona w najpotężniejszej na świecie firmie internetowej, Circle, czuje, że otrzymała życiową szansę. Kobieta jest zafascynowana nowoczesnością i rozmachem, z jakim działa firma, otwartymi przestrzeniami biurowymi, przytulnymi sypialniami dla pracowników spędzających noce w pracy, licznymi atrakcjami, całonocnymi imprezami, zajęciami sportowymi, nawet akwarium z egzotycznymi rybami. Mae zdaje się nie dostrzegać zagrożenia nawet wtedy, gdy życie poza firmowym campusem staje się coraz bardziej odległe, a jej rola w Circle ewoluuje w niepokojący sposób.To, co zaczyna się jako urzekająca historia o ambicjach i idealizmie młodej kobiety, szybko staje się przyprawiającą o dreszcze powieścią, poruszającą kwestie pamięci, historii, prywatności, demokracji oraz granic ludzkiej wiedzy.„Lektura futurystycznej powieści Dave’a Eggersa wciąga do tego stopnia, że zupełnie zapomnisz o facebooku. A po przeczytaniu ostatnich stron zastanowisz się dwa razy, zanim znowu zalogujesz się w sieci” – O, The Oprah Magazine„Fascynująca powieść idei o strukturze społecznej i dekonstrukcji prywatności oraz o zawłaszczaniu coraz większej części prywatności przez korporacje i wpływie tego procesu na zachodnią demokrację” – The New York Review of Books

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Książka moim zdaniem rewelacyjna. Klimat powieści Orwella przeniesiony na współczesny grunt. Akcja wartka i momentami naprawdę ciężko się choćby na chwilę oderwać.
  W moim odczuciu świetnie przedstawione zagrożenia wynikające z informacji jakie przekazujemy korporacjom przez media społecznościowe. A moment w którym czytelnik orientuje się że to się już dzieje sprawia że jeszcze bardziej wciąga się w lekturę.
  Zdecydowanie jedna z najlepszych książek jakie miałem przyjemność ostatnio czytać.

 • Awatar

  Eggers jest przerażony agregacją serwisów społecznościowych i nowinek technicznych - i ma w tym wiele racji. Czynnik ludzki wydaje się być bardzo spłaszczony w powieści, jednak metodyka działania mega korporacji przedstawiona jest wyjątkowo trafnie. Czy Big Brother zagrozi nam w przyszłości? Nie, nie w przyszłości - to się już dzieje, ale nasza nieświadomość działania algorytmów, bądź pełna zgoda na nie, może doprowadzić ludzi do skoku znad krawędzi. Ta książka to ostrzeżenie.

 • Awatar

  Profetyczna. Rewelacyjna

Inne proponowane
Warto zerknąć