Zaginięcie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.84 / 5.00
liczba ocen: 5085
cena od: 12.50
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 12.50 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-49% 12.50 zł
19.61 zł
20.42 zł
22.32 zł
23.58 zł
Pozostałe księgarnie
24.90 zł
-24% 14.94 zł
18.82 zł
19.92 zł
22.32 zł
22.41 zł
22.50 zł
24.07 zł
24.90 zł
25.11 zł
Opis:

Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie znajdują jednak żadnych poszlak świadczących o porwaniu... Doświadczona prawniczka, Joanna Chyłka, i jej początkujący podopieczny, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa, któremu prokuratura stawia zarzut zabójstwa trzyletniej córki. Proces ma charakter poszlakowy, mimo to wszystko zdaje się wskazywać na winę rodziców – wszak gdy wyeliminuje się to, co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, musi być prawdą…„Mało brakowało, a zamiast aktorką zostałabym prawnikiem. Czasami żałuję. Zwłaszcza jak czytam «Zaginięcie» Remigiusza Mroza! Intrygujące śledztwo i zajmujące rozgrywki na sali sądowej. Tu każdy w coś gra… a mnie na pocieszenie, że nie jestem prawnikiem, pozostaje nadzieja, że może kiedyś jakiegoś zagram…” – Anna Mucha„To świetny kryminał, w którym bronią są słowa! (i paragrafy!). Ginie dziewczynka, w trudnych do wyjaśnienia okolicznościach. Policja jest bezradna. Prokuratura oskarża rodziców o zabójstwo dziecka. W ich obronie staje Joanna Chyłka, niezwykle skuteczna pani adwokat. Ma przeciwko sobie wszystkich – policję, prokuraturę, sąd i własną kancelarię… Ale wie jedno: «Kto oskarża, powinien mieć dowód». I robi wszystko, by te dowody znaleźć. Nie interesuje jej wina czy niewinność swoich klientów, chce ich tylko bronić… ale czy aby na pewno?Joanna jest bezwzględnie konsekwentna, zniewalająco błyskotliwa, czarująco wredna i nie przebiera w słowach… albo inaczej, przebiera tak, by dobić i zmiażdżyć przeciwnika. Podoba mi się! I to bardzo!” – Joanna Jodełka

Recenzje blogerów
Są takie książki, które sprawiają, że znikamy na dobre w świecie przedstawionym przez autora. W tym czasie liczy się dla nas tylko i wyłącznie przebieg wydarzeń, a rządzi nami ciekawość. Możemy nie jeść, najlepiej spędzić całą noc na masowym pochłanianiu stron i niesamowicie irytować się obecnym w książce stanem rzeczy. Mianowicie znowu wpadłam w czytelniczy wir z książkami Remigiusza Mroza i dziś powiem wam co myślę na temat „Zaginięcia”.

Z domku letniskowego bogatych rodziców znika trzyletnia dziewczynka. Ponieważ śledczy nie odnajdują żadnych dowodów świadczących o porwaniu dziecka – prokuratura stawia małżeństwu zarzut zabójstwa. Joanna Chyłka razem z Kordianem Oryńskim, zwanym również Zordonem, stara się dojść do prawdy, lecz sprawa jest o wiele bardziej poważna niż do tej pory sądzono.

„Nikt ze sobą nie taszczy całej prawdy o swoim życiu.”

„Zaginięcie” to już drugi tom serii powieści z mecenas Joanną Chyłką i kolejny, który znowu intryguje, irytuje i doprowadza do szału naiwnego czytelnika. Dlaczego? Ponieważ autor notorycznie wprowadza nas w błąd i kiedy myślisz sobie, że być może w końcu zgadniesz kim jest poszukiwana osoba – BUM – kolejny zwrot akcji i zaczynasz wszystko od początku. Naprawdę uwielbiam w kryminałach ten efekt zaskoczenia, dzięki temu książka jest bardzo ciekawa, ale w przypadku książek Mroza z jednej strony mam ochotę rzucić książką i zostawić ją w cholerę, z drugiej strony ciekawość tego co będzie dalej jest silniejsza i sięgam po następne tomy. Po prostu tych zwrotów akcji jest za dużo i w pewnym momencie człowiek zaczyna się gubić.

„Żaden prokurator celowo nie strzela sobie w stopę, mimo że niektórzy wyglądają na takich, co lubią się kaleczyć.”

Oczywiście i tym razem postać Joanny całkowicie mnie ujęła. Uwielbiam jej cięte riposty i zadziorny charakter. Ta kobieta zawsze wie gdzie i kiedy wbić szpilę. Należy ona do osób, które nie dadzą sobą pomiatać.

„Zawsze zastanawiało go, jak udaje jej się przeforsować swoją wolę na innych – tym bardziej, że opryskliwość niespecjalnie zachęca ludzi do współdziałania.”

Najbardziej urzekającą – tak, urzekającą – rzeczą w powieści jest relacja Chyłki i Zordona, która jest nieco dziwna, skomplikowana, zagmatwana i specyficzna. Jest to jeden z tych wątków w książce, przez który w momencie ukończenia obecnego tomu chce się jak najszybciej sięgnąć po kolejny. Autor dokładnie wie jak rozplanować ich relację, by czytelnik czuł lekki niedosyt.
Remigiusz Mróz po raz kolejny robi nam papkę z mózgu w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Autor jak zwykle serwuje nam znakomity efekt zaskoczenia czytelnika i ten zabieg pisarski jest według mnie cechą nadzwyczaj charakterystyczną Remigiusza Mroza. Ja osobiście mogę się wściekać na to co się dzieje w książce, ale nie zmienia to faktu, iż ta historia ponownie wbija w fotel i zaskakuje. Jedyne czego żałuję, to fakt, iż nie posiadam oryginalnego wydania powieści.

Ocena: 6/6
©Marionetka Literacka
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Rewelacja!

 • Awatar

  Łatwa i przyjemna lektura.

 • Awatar

  Remigiusz Mróz - uwielbiam i czytam w ciemno ;)

 • Awatar

  Świetna! Wystarczyły mi trzy dni na jaj przeczytanie (co przy dziecku jest całkiem niezłym wynikiem). Zakończenie jak zwykle rewelacyjne, aczkolwiek po "Kasacji" wiedziałam jak bardzo może zaskoczyć autor. W kilku miejscach aż dech zapierało, ale zdradzać szczegółów nie będę :). Teraz muszę upolować "Ekspozycję" i "Przewieszenie" a później pozostaje czekać na nową książkę.. Mam nadzieję, że Remigiusz Mróz nie próżnuje.

 • Awatar

  Mróz moim ulubionym polskim pisarzem od tej pory! Rewelacja. Uwielbiam duet Chyłka - Oryński. Oby Mróz był dalej taki płodny bo juz nie moge sie doczekać 3 części. Jedna gwiazdka mniej tylko dlatego, ze spodziewałem sie trochę innego zakończenia. Polecam gorąco.

 • Awatar

  Chyłka i Zordon ponownie mnie nie zawiedli! Sprawa skrajnie inna, krańcowo przeciwne rozwiązanie a jak w pewnym momencie wstrzymałam oddech... to jeszcze mi się nie wyrównał. I mam nadzieję, że zgodnie z obietnicą autora, Chyłka długo bezrobotna nie zostanie. Czekam na kolejne tomy bo Mróz pisze ZNAKOMICIE!

 • Awatar

  W porównaniu z "Kasacją" tylko bobra

 • Awatar

  To już kolejna książka tego autora, którą przerobiłem w kilka godzin :)

  Książka wciąga i jak zwykle zakończenie jest zaskakujące :)

Inne proponowane
Warto zerknąć