ebook Kucając
3.78 / 5.00 (liczba ocen: 379)

Kucając
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 19.17
wciąż za drogo?
23.16 złpremium: 14.94 zł Lub 14.94 zł
-23% 19.17 zł Lub 17.25 zł
24.90 zł Lub 22.41 zł
24.90 zł
19.16 zł
20.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Z ilustracjami Kamila Targosza

„Bo przecież jesteśmy zwierzętami, chociaż ze wszystkich sił staramy się o tym zapomnieć. Nieustannie się przebieramy, myjemy bez końca i wciąż paplamy, stłoczeni przy stołach we własnym towarzystwie, bo wydaje nam się, że tak wygląda życie człowieka. A jesteśmy bydlętami i czasem powinniśmy zakosztować ciszy i samotności. Takiej, jakiej doświadcza zwierzę, które nie wie, że się narodziło, i nie wie, że umrze. Staje o świcie naprzeciw świata i nie ma pojęcia, że ktoś oprócz niego jeszcze jest”.

Kucając od Andrzej Stasiuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
(…) nigdy nie widać życia lepiej niż jesienią. Nigdy nie jest piękniejsze i nigdy nie przychodzi łatwiej zgodzić się na śmierć niż w karnawale jesieni.
(…) uczestnicząc w śmierci innych ludzi, w śmierci bliskich, sami trochę umieramy, sami stajemy się trochę bardziej śmiertelni.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    To poezja pisana prozą, przemijanie wbite w klimat umiarkowany. Niby rzeczywistość podlega ciągłym przemianom, a w miejscu stoi bo przecież wszystko jest takie samo. Życie trwa i nie trwa, to tylko przemijanie. Zwierzęta są od nas mądrzejsze, tą swą niewiedzą przewyższają nas o głowę, pozbawione zmartwień trawią i przeżuwają, wiosna, lato, jesień, zima, znowu wiosna, a one trawią i przeżuwają. Pięknie napisana książka, to raczej wypada przeczytać. Polecam.

Warto zerknąć