ebook Przeminęło z wiatrem
4.34 / 5.00 (liczba ocen: 7290)

Przeminęło z wiatrem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 32.43
wciąż za drogo?
46.41 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
-35% 32.43 zł Lub 29.19 zł
39.92 zł Lub 35.93 zł
49.90 zł
49.90 zł
39.68 zł
41.86 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Historia miłosna wszech czasów. Powieść legenda, której niesłabnącą popularność przyniosła doskonała ekranizacja oraz postać głównej bohaterki, która nie ma sobie równych w całej historii literatury.

„Pomyślę o tym jutro…”
…to ulubiona maksyma Scarlett O’Hary, dzięki której zdołała przetrwać – a z nią miliony czytelniczek na całym świecie – najcięższe próby, jakie zgotował jej los.

Bohaterowie z krwi i kości, wojna i wielka namiętność w scenerii gorącego amerykańskiego Południa
Trzpiotka i rozpieszczona córka zamożnego plantatora bawełny. Intrygantka z niebywałym tupetem, dzięki któremu każdego mężczyznę potrafi okręcić sobie wokół palca. Scarlett O’Hara – właścicielka najzieleńszych oczu i najcieńszej talii w trzech hrabstwach – w wieku lat szesnastu postanawia poślubić Ashleya Wilkesa.
I chociaż na jej drodze staje inna kobieta wybrana przez Ashleya, choć rozpoczyna i kończy się wojna, choć darzą ją uczuciem kolejni mężczyźni, nie zamierza zmieniać swoich planów. Nawet Rhett Butler, inteligentny i cyniczny, choć w głębi duszy namiętny i zdolny do prawdziwej miłości oficer, dla którego – podobnie jak dla Scarlett – nie liczy się opinia publiczna, musi jej ulec. Ale w życiu Scarlett to nie mężczyźni są najważniejsi. Kiedy zostaje sama, zdana tylko na siebie, poświęca wszystko, aby w ogniu wojny ratować od ruiny rodzinny majątek – Tarę. I z beztroskiej dziewczyny zaczyna się zmieniać w dojrzałą kobietę.
„Przeminęło z wiatrem” to powieść o kobiecej niezłomności, walce o rodzinę i własne szczęście. A także o błędach, za które czasami trzeba zapłacić najwyższą cenę…
Filmowa adaptacja „Przeminęło z wiatrem” z Clarkiem Gable’em i Vivien Leigh po prawie 80 latach od premiery nadal należy do najważniejszych filmów w historii kina.

Przeminęło z wiatrem od Margaret Mitchell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Miłość nie może w jednej chwili zmienić się w obojętność.
Tak się właśnie dzieje, kiedy człowiek patrzy na minione szczęście - boli go serce, nic go cieszyć nie może.
Póki człowiek nie straci reputacji, nie zdaje sobie sprawy, jakim była mu ona ciężarem i czym jest prawdziwa wolność.
Dziury w życiu są trwałe. Trzeba żyć dalej wokół nich,jak korzenie drzewa wokół betonu. Trzeba się między nimi przeciskać.
Niepowodzenia tworzą ludzi albo ich łamią.
Śmierć, podatki i rodzenie dzieci! Żadne z tych rzeczy nie przychodzi nigdy w porę
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    To powieść do której często wracam i która czyta się jednym tchem. O wiele lepsza niż ekranizacja. 5/5.

  • Awatar

    Zachwycająca, pokazująca prawdziwe oblicze wojny secesyjnej. Porusza do głębi. Polecam.

  • Awatar

    Książkę przeczytałam "jednym tchem".

Warto zerknąć