ebook Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta
4.12 / 5.00 (liczba ocen: 230)

Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 13.23
13.23 zł Lub 11.91 zł
24.79 zł Lub 22.31 zł
31.00 zł
21.27 zł
21.69 zł
22.48 zł
22.49 zł
22.83 zł
23.24 zł
24.79 zł
30.99 zł
31.00 zł
Inne proponowane

Znakomite studium z pogranicza urbanistyki, socjologii i architektury. Łączy stronę faktograficzną ze sferą osobistych obserwacji i odczuć autora. Charles Montgomery mierzy się w nim z pytaniem o przyszłość miast i o to, czy można w nich wieść szczęśliwe życie.

„Przeczytanie tej książki zakończone pisemnym i ustnym egzaminem z jej treści powinno być ustawowym obowiązkiem każdego polskiego urzędnika mającego jakikolwiek wpływ na kształt miasta” – napisał Filip Springer we wstępie do książki.
Miasta są przyszłością ludzkości, to w nich już dziś mieszka większość ludności świata. Wedle szacunkowych danych WHO w 2050 r. będzie je zamieszkiwało około 66 proc. globalnej populacji. Paradoksalnie jednak w krajach najbardziej rozwiniętych obserwujemy postępującą ucieczkę z miast, bowiem miasta, jakie znamy, są obarczone licznymi wadami. Autor mierzy się z pytaniem o przyszłość miast, podchodząc do zagadnienia z perspektywy ludzkiego szczęścia. Zdaniem autora miasto może i powinno być miejscem, w którym mieszkańcy prowadzą szczęśliwe życie, a osiągnąć to można przez właściwe rozwiązania urbanistyczne i projektowanie miast. „Miast szczęśliwe” łączy po mistrzowsku stronę faktograficzną ze sferą osobistych obserwacji i odczuć autora.

Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta od Charles Montgomery możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jak konstruować miasta, byśmy byli szczęśliwi?
    Wiele przykładów, anegdot, rozmów. Wiele inspirujących przykładów, zdjęć, grafik, statystyk.
    Część o rowerach wykorzystuje niemalże identyczne przemyślenia co czytana przeze mnie wcześniej książka "Jak rowery mogą uratować świat". Ale to nie książka tylko o rowerach, to książka o całym naszym życiu w miastach.
    Polecam!

Warto zerknąć