ebook Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta
4.1 / 5.00 (liczba ocen: 245)

Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 22.49
wciąż za drogo?
24.79 zł Lub 22.31 zł
26.46 zł
26.46 zł Lub 23.81 zł
21.07 zł
21.94 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Znakomite studium z pogranicza urbanistyki, socjologii i architektury. Łączy stronę faktograficzną ze sferą osobistych obserwacji i odczuć autora. Charles Montgomery mierzy się w nim z pytaniem o przyszłość miast i o to, czy można w nich wieść szczęśliwe życie.

„Przeczytanie tej książki zakończone pisemnym i ustnym egzaminem z jej treści powinno być ustawowym obowiązkiem każdego polskiego urzędnika mającego jakikolwiek wpływ na kształt miasta” – napisał Filip Springer we wstępie do książki.
Miasta są przyszłością ludzkości, to w nich już dziś mieszka większość ludności świata. Wedle szacunkowych danych WHO w 2050 r. będzie je zamieszkiwało około 66 proc. globalnej populacji. Paradoksalnie jednak w krajach najbardziej rozwiniętych obserwujemy postępującą ucieczkę z miast, bowiem miasta, jakie znamy, są obarczone licznymi wadami. Autor mierzy się z pytaniem o przyszłość miast, podchodząc do zagadnienia z perspektywy ludzkiego szczęścia. Zdaniem autora miasto może i powinno być miejscem, w którym mieszkańcy prowadzą szczęśliwe życie, a osiągnąć to można przez właściwe rozwiązania urbanistyczne i projektowanie miast. „Miast szczęśliwe” łączy po mistrzowsku stronę faktograficzną ze sferą osobistych obserwacji i odczuć autora.

Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta od Charles Montgomery możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Jak konstruować miasta, byśmy byli szczęśliwi?
    Wiele przykładów, anegdot, rozmów. Wiele inspirujących przykładów, zdjęć, grafik, statystyk.
    Część o rowerach wykorzystuje niemalże identyczne przemyślenia co czytana przeze mnie wcześniej książka "Jak rowery mogą uratować świat". Ale to nie książka tylko o rowerach, to książka o całym naszym życiu w miastach.
    Polecam!

Warto zerknąć