ebook Kafka nad morzem
4.12 / 5.00 (liczba ocen: 193829) Ilość stron (szacowana): 505

Kafka nad morzem
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

Wydawca:  Wydawnictwo Muza
najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - polecana oferta: 28.43
Audiobook - najniższa cena: 23.94
wciąż za drogo?
35.99 zł
35.99 zł Lub 32.39 zł
28.07 zł
28.43 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Twórczość Harukiego Murakamiego przesycona jest tajemniczością, absurdem i metafizyką. Taka jest też „Kafka nad morzem” – dziesiąta powieść jednego z najpopularniejszych pisarzy japońskich.

Piętnastoletni Kafka ucieka z domu przed klątwą ojca na daleką wyspę Shikoku. Niezależnie od niego podążają tam autostopem pan Nakata, staruszek analfabeta umiejący rozmawiać z kotami, oraz młody kierowca z końskim ogonem lubiący hawajskie koszule. Ojciec Kafki zostaje nagle zamordowany i wszyscy trzej zostają poszukiwani przez policję.
Po spotkaniach z zakochaną w operach Pucciniego kotką Mimi, Johnniem Walkerem i innymi fantastycznymi postaciami trafiają w końcu do tajemniczej prywatnej biblioteki, w której czas stanął w miejscu. Nocami odwiedza ją duch młodziutkiej dziewczyny w niebieskiej sukience...
„Kafka nad morzem” to dziesiąta książka najpopularniejszego pisarza z Kraju Kwitnącej Wiśni, zdobywcy wszystkich prestiżowych nagród w Japonii, w tym największej – nagrody Yomiuri.

Kafka nad morzem od Haruki Murakami możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Są w życiu momenty, do których nie można wrócić, i są takie, choć jest ich bardzo niewiele, poza które nie można wyjść. Kiedy przychodzi taki moment, możemy tylko w milczeniu przyjąć,co nas spotyka, czy jest to dobre, czy złe. Takie jest życie.
Trudno jest stać się kimś innym. Lecz nietrudno przybrać inne imię.
Spomiędzy kartek niektórych książek unosi się zapach dawnych czasów. Specyficzna woń głębokiej wiedzy i silnych uczuć pogrążonych dotąd w spokojnym, długim śnie między okładkami.
Ciasnota umysłowa, brak wyobraźni i nietolerancja są jak pasożyty. Zmieniają właściciela, zmieniają kształt i żyją wiecznie.
Obok świata, w którym żyjemy, jest inny świat. Do pewnego miejsca możesz do niego wejść. I możesz z niego bezpiecznie wrócić. Jeżeli będziesz uważny. Ale jak miniesz pewien punkt, już stamtąd nie wyjdziesz. Nie znajdziesz drogi powrotnej. To labirynt.
Wcale nie jestem mądry. Tylko mam swój własny sposób myślenia. Dlatego ludzie często mają mnie dosyć.
Zamykanie oczu nic nie pomoże. Nic nie zniknie. A raczej, kiedy się je znowu otworzy, będzie jeszcze gorzej. (...) Otwórz szeroko oczy. Tylko mięczaki je zamykają. Tchórze odwracają wzrok od rzeczywistości. Czas mija nawet kiedy ma się zamknięte oczy i zasłonięte uszy.
Jak masz głupio myśleć, lepiej odpocznij.
Wspomnienia ogrzewają człowieka od środka. Ale jednocześnie siekają go gwałtownie na kawałki.
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć