ebook Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia
4.19 / 5.00 (liczba ocen: 8) Ilość stron (szacowana): 1126

Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 4 miesiącach
E-book - najniższa cena: 84.93
wciąż za drogo?
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
-28% 84.93 zł Lub 76.44 zł
138.57 złpremium: 89.40 zł Lub 89.40 zł
117.71 zł
149.00 zł
149.01 zł Lub 134.11 zł
-28% 84.93 zł
96.85 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Testowanie oprogramowania, choć kluczowe dla powodzenia projektów IT, wciąż jest niedocenianą dziedziną inżynierii oprogramowania. Jednym z powodów jest brak rzetelnych i wiarygodnych źródeł informacji o tej dyscyplinie. Niniejsza pozycja stanowi nowoczesne, obszerne kompendium wiedzy w zakresie testowania i jakości oprogramowania. Wykorzystanie opisanych w książce metod pozwala na znaczne usprawnienie i profesjonalizację procesu testowego, czyniąc go bardziej efektywnym w znajdowaniu defektów.
Podręcznik przeznaczony jest w szczególności dla:
• początkujących testerów - aby mogli szybko zapoznać się z podstawami testowania,
• zawodowych testerów - aby ugruntowali i poszerzyli swoją wiedzę o zaawansowane techniki testowania,
• inżynierów jakości - aby nauczyli się skutecznie wykorzystywać wartościowe modele i narzędzia zapewniania jakości,
• kierowników i menedżerów testów - aby poznali techniki sprawnego i efektywnego zarządzania procesem testowym w organizacji oraz metody jego doskonalenia,
• osób przygotowujących się do egzaminów ISTQB na wszystkich poziomach (podstawowym, zaawansowanym i eksperckim) - aby otrzymali zwarte źródło materiałów pomocnych w nauce do egzaminu,
• pracowników naukowych prowadzących badania lub zajęcia dydaktyczne w obszarze inżynierii jakości.

Zaletą książki jest wiele praktycznych przykładów. Ilustrują one zastosowanie wprowadzonych metod i narzędzi m.in. w takich obszarach, jak: projektowanie testów, analiza ryzyka, dokumentowanie procesu testowego, zarządzanie zespołem testerów, automatyzacja testów, doskonalenie procesu testowego, raportowanie, pomiar i zapewnianie jakości oprogramowania. W wielu książkach poświęconych testowaniu fundamentalne pojęcia czy techniki często są wprowadzane w sposób niejasny, niedbały lub wręcz błędny. Autor niniejszej pozycji dołożył szczególnej staranności w precyzyjnym ich definiowaniu. Stają się przez to zrozumiałe dla czytelnika, a dzięki dobrze dobranym przykładom - łatwe do zastosowania w praktyce.

Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia od Adam Roman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć