ebook Codzienne rytuały. Jak pracują wielkie umysły
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 9969)

Codzienne rytuały. Jak pracują wielkie umysły

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Warto zerknąć

Ponad 160 bohaterów: pisarzy, filozofów, malarzy, naukowców, zdradza swoje sekretne sposoby na to, jak mimo przeszkód i codziennych obowiązków robić w życiu to, co kocha się najbardziej.

Franz Kafka, sfrustrowany swoim mieszkaniem i pracą, pisał w liście do Felice Bauer w 1912 roku: „Czas jest krótki, moje siły ograniczone, biuro to horror, mieszkanie jest głośne, a jeśli przyjemne, proste życie nie jest możliwe, to trzeba spróbować wykręcić się z niego poprzez subtelne manewry”.
Kafka jest jednym z 161 bohaterów tej inspirującej książki: pisarzy, poetów, dramaturgów, malarzy, filozofów, naukowców, matematyków, którzy zdradzają swoje sekretne sposoby na to, jak mimo przeszkód i codziennych obowiązków robić w życiu to, co kocha się najbardziej, dzięki odrobinie samodyscypliny i… rutyny.

Codzienne rytuały. Jak pracują wielkie umysły od Mason Currey możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Lekkie rozczarowanie - książka stanowi zbiór krótkich (dosłownie po kilka stron) anegdot o bardzo licznych utalentowanych ludziach - pisarzach, malarzach, muzykach. Wszystko to jest bardzo powierzchowne i potraktowane nieco po macoszemu.

  • Awatar

    Po tej książce sporo się spodziewałam, zwłaszcza, że sięgnęłam po nią po recenzjach Anny Dziewit-Meller i Sylwii Chutnik, których opinie na temat literatury są dla mnie cenne. Jednak niestety trochę rozczarowałam się tą pozycją. Książka zawiera wiele opisów sposobu pracy wielkich umysłów, jednak są one dla mnie zbyt pobieżne. Nadmiar osób powoduje, że wszystko zlewa się w jedną całość i po chwili przestaje rozpoznawać postaci. Wolałabym przeczytać o połowie tych ludzi, jednak pokazujące w sposób bardziej dogłębny ich codzienne nawyki.