ebook Front burzowy
3.43 / 5.00 (liczba ocen: 1778)

Front burzowy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
Wydawca:  Wydawnictwo MAG
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 23.72
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.72 zł Lub 21.35 zł
25.42 zł Lub 22.88 zł
28.11 zł 10 zł na konto
29.90 zł
23.92 zł
25.42 zł
26.95 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Odnajdywanie rzeczy zagubionych. Śledztwa paranormalne. Konsultacje i porady. Ceny konkurencyjne. Żadnych napojów miłosnych, sakiewek bez dna, przyjęć ani innych rozrywek. Harry Dresden znowu w akcji! Harry Dresden jest najlepszy w tym, co robi - i to wcale nie dlatego, że robi to jako jedyny. Kiedy więc chicagowska policja trafia na sprawę, która przekracza możliwości śmiertelników, u niego szuka odpowiedzi. Zwyczajny świat bowiem wcale nie jest taki zwyczajny, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości jest pełen niezwykłych, nadprzyrodzonych istot - a większość z nich słabo zgadza się z ludźmi. W takich sytuacjach wkracza Harry - trzeba maga, żeby schwytać... no, to właśnie, z czym policja akurat ma kłopoty.Jest tylko jeden problem. Interes - delikatnie mówiąc - zdycha. Kiedy więc policja wzywa Harry'ego jako konsultanta w sprawie podwójnego krwawego morderstwa, dokonanego z pomocą czarnej magii, Harry liczy na zastrzyk gotówki. Jednakże tam, gdzie działa czarna magia, stoi za nią jakiś czarny mag. Teraz ten mag zna imię Harry'ego. I wtedy sprawy stają się... interesujące. Magia potrafi przecież zabić...

Front burzowy od Jim Butcher możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Wszyscy mamy swoje demony.
Akta Dresdena otwarte - Jim Butcher gromi już "Frontem burzowym", a to dopiero pierwszy tom. Powieść otwierająca jedną z najpopularniejszych amerykańskich serii urban fantasy (obecnie 15 tomów, w polskiej wersji póki co 6) skrada się, częstując czytelnika gderaniem głównego bohatera, a w pewnym momencie tak absorbuje, że nawet nie da się zauważyć, kiedy to się wszystko zaczęło. Pewne jest, że tak łatwo się nie skończy, bo komu humorystyczny i niezwykle plastyczny styl Butchera przypadł do gustu, szperania w kartotece Dresdena nie odpuści. Uwaga: lektura grozi zatraceniem - zwłaszcza dorosłych koneserów fantastyki.

Harry Dresden żyje we współczesnym Chicago, parając się niby znajdowaniem zagubionych przedmiotów, a tak naprawdę wspierając wydział dochodzeń specjalnych jako konsultant ds. paranormalnych. Żaden z Dresdena superbohater, aczkolwiek mag o niespotykanych zdolnościach, starający się więcej nie podpadać wrogom, których ma nawet wśród swoich. Niepozorny, staroświecki typ, egzemplarz jedyny w swoim rodzaju. Nic dziwnego, że to do niego zgłaszają się po pomoc w sprawie niewyjaśnionych morderstw. Ktoś para się zakazaną magią, zabija i niszczy nie tylko na terenie Dresdena. Rękawica została rzucona.

Jim Butcher pisze niemożliwie: najpierw leniwie rysuje realia, wchodząc do głowy głównego bohatera, po czym detonuje bombę za bombą. W akcję uwikłanym się jest nie wiadomo kiedy, uśmiechając się pod nosem dzięki humorystycznym wtrętom i świetnym dialogom, próbując okiełznać własną wyobraźnię, która szaleje dzięki burzliwej scenerii. Akta Dresdena to seria, obok której nie można przejść obojętnie - skoro wstęp jest tak fantastyczny, to co dopiero reszta. Jestem zachwycona i polecam wszystkim tym, którzy chcą nie czuć czasu, a jednocześnie wykorzystać go jak przy rzadko której książce. Brawo, Butcher! Dresden to bohater, którego nie chce się odstąpić na krok - co przy długości jego nóg jest wyzwaniem. Polecam to za mało powiedziane. Wciskam wręcz!

Ocena: 6/6
©paratexterka
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Niestety książka mnie rozczarowała. Byłem bardzo ciekawy co wyniknie z połaczenia dwoch światów powieści kryminalnej i fantasy jednak nie wyszło z tego nic ciekawego.Historia opowiedziana w tej ksiązce jest zbyt płytka i przewidywalna.Książka dobra na plażę jako szybki przerywnik pomiedzy innymi tytułami - nic ponad to. Raczej nie zdecyduje się na kolejny tom.

  • Awatar

    Bardzo lubię tego typu tematykę w powieściach. Kupiłem kilka pozycji Butchera, które leżą sobie na półce. jakoś nie przemawiają do mnie.
    Zupełnie nie rozumiem dlaczego nie tłumaczymy twórczości Bena Aaronovitcha, którego język literacki jest o niebo ciekawszy?

Warto zerknąć