ebook Front burzowy
3.73 / 5.00 (liczba ocen: 446)

Front burzowy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
Wydawca:  Wydawnictwo MAG
E-book - najniższa oferta: 22.43
25.42 zł Lub 22.88 zł
25.42 zł
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
29.90 zł
-6% 22.43 zł
25.02 zł
25.53 zł
26.61 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Odnajdywanie rzeczy zagubionych. Śledztwa paranormalne. Konsultacje i porady. Ceny konkurencyjne. Żadnych napojów miłosnych, sakiewek bez dna, przyjęć ani innych rozrywek. Harry Dresden znowu w akcji! Harry Dresden jest najlepszy w tym, co robi - i to wcale nie dlatego, że robi to jako jedyny. Kiedy więc chicagowska policja trafia na sprawę, która przekracza możliwości śmiertelników, u niego szuka odpowiedzi. Zwyczajny świat bowiem wcale nie jest taki zwyczajny, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości jest pełen niezwykłych, nadprzyrodzonych istot - a większość z nich słabo zgadza się z ludźmi. W takich sytuacjach wkracza Harry - trzeba maga, żeby schwytać... no, to właśnie, z czym policja akurat ma kłopoty.Jest tylko jeden problem. Interes - delikatnie mówiąc - zdycha. Kiedy więc policja wzywa Harry'ego jako konsultanta w sprawie podwójnego krwawego morderstwa, dokonanego z pomocą czarnej magii, Harry liczy na zastrzyk gotówki. Jednakże tam, gdzie działa czarna magia, stoi za nią jakiś czarny mag. Teraz ten mag zna imię Harry'ego. I wtedy sprawy stają się... interesujące. Magia potrafi przecież zabić...

Front burzowy od Jim Butcher możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Wszyscy mamy swoje demony.
Akta Dresdena otwarte - Jim Butcher gromi już "Frontem burzowym", a to dopiero pierwszy tom. Powieść otwierająca jedną z najpopularniejszych amerykańskich serii urban fantasy (obecnie 15 tomów, w polskiej wersji póki co 6) skrada się, częstując czytelnika gderaniem głównego bohatera, a w pewnym momencie tak absorbuje, że nawet nie da się zauważyć, kiedy to się wszystko zaczęło. Pewne jest, że tak łatwo się nie skończy, bo komu humorystyczny i niezwykle plastyczny styl Butchera przypadł do gustu, szperania w kartotece Dresdena nie odpuści. Uwaga: lektura grozi zatraceniem - zwłaszcza dorosłych koneserów fantastyki.

Harry Dresden żyje we współczesnym Chicago, parając się niby znajdowaniem zagubionych przedmiotów, a tak naprawdę wspierając wydział dochodzeń specjalnych jako konsultant ds. paranormalnych. Żaden z Dresdena superbohater, aczkolwiek mag o niespotykanych zdolnościach, starający się więcej nie podpadać wrogom, których ma nawet wśród swoich. Niepozorny, staroświecki typ, egzemplarz jedyny w swoim rodzaju. Nic dziwnego, że to do niego zgłaszają się po pomoc w sprawie niewyjaśnionych morderstw. Ktoś para się zakazaną magią, zabija i niszczy nie tylko na terenie Dresdena. Rękawica została rzucona.

Jim Butcher pisze niemożliwie: najpierw leniwie rysuje realia, wchodząc do głowy głównego bohatera, po czym detonuje bombę za bombą. W akcję uwikłanym się jest nie wiadomo kiedy, uśmiechając się pod nosem dzięki humorystycznym wtrętom i świetnym dialogom, próbując okiełznać własną wyobraźnię, która szaleje dzięki burzliwej scenerii. Akta Dresdena to seria, obok której nie można przejść obojętnie - skoro wstęp jest tak fantastyczny, to co dopiero reszta. Jestem zachwycona i polecam wszystkim tym, którzy chcą nie czuć czasu, a jednocześnie wykorzystać go jak przy rzadko której książce. Brawo, Butcher! Dresden to bohater, którego nie chce się odstąpić na krok - co przy długości jego nóg jest wyzwaniem. Polecam to za mało powiedziane. Wciskam wręcz!

Ocena: 6/6
©paratexterka
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Niestety książka mnie rozczarowała. Byłem bardzo ciekawy co wyniknie z połaczenia dwoch światów powieści kryminalnej i fantasy jednak nie wyszło z tego nic ciekawego.Historia opowiedziana w tej ksiązce jest zbyt płytka i przewidywalna.Książka dobra na plażę jako szybki przerywnik pomiedzy innymi tytułami - nic ponad to. Raczej nie zdecyduje się na kolejny tom.

  • Awatar

    Bardzo lubię tego typu tematykę w powieściach. Kupiłem kilka pozycji Butchera, które leżą sobie na półce. jakoś nie przemawiają do mnie.
    Zupełnie nie rozumiem dlaczego nie tłumaczymy twórczości Bena Aaronovitcha, którego język literacki jest o niebo ciekawszy?

Warto zerknąć