ebook Cząstki elementarne
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 2935)

Cząstki elementarne
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 16.90
Audiobook - najniższa cena: 24.90
wciąż za drogo?
16.90 zł
17.91 zł
29.75 złpremium: 19.19 zł Lub 19.19 zł
20.80 zł Lub 18.72 zł
23.03 zł
24.45 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Niepokojąca diagnoza współczesnych postaw ludzkich.

Młody biolog, przesiadujący w nieskończoność nad swoją pracą, i jego przyrodni brat, pogrążający się w kryzysie psychicznym nałogowy konsument pornografii, uosabiają zdaniem autora dwa skrajne sposoby życia we współczesnej cywilizacji. Kiedy obsesje seksualne przywodzą jednego z braci na skraj obłędu, drugi pracuje nad genetycznym modelem nieśmiertelnej i bezpłciowej istoty ludzkiej. Książka łącząca elementy powieści obyczajowej, eseju i science fiction wywołała we Francji istną burzę, a nieprzyznanie jej autorowi nagrody Goncourtów porównywano z odrzuceniem przez jury "Podróży do kresu nocy" Céline'a.

Cząstki elementarne od Michel Houellebecq możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Czasami kobiety są takie dobre; na agresję reagują zrozumieniem, na cynizm - łagodnością. Czy jakiś mężczyzna zachowałby się w ten sposób?
Wszyscy kłamią, wszyscy kłamią w sposób groteskowy. Rozwodzimy się, ale pozostajemy przyjaciółmi. Widujemy się z własnym synem co drugi weekend; to potworne świństwo
We wzajemnych kontaktach rówieśnicy bohatera najczęściej przejawiali obojętność na los drugiego człowieka, a nawet okazywali okrucieństwo
Czas to banalna tajemnica.
I wszystko jest jak ma być;
spojrzenie gaśnie, radość i zaufanie znikają...
bez powodzenia oswajał się z niestałością
Wieczność dzieciństwa to krótka wieczność...
Bez konkretnych punktów odniesienia człowiek się rozprasza, nic już nie da się z niego wycisnąć
... życie ludzkie stanowi nieprzerwane pasmo kłamstw.
Czysta moralność jest jedyna i uniwersalna. Nie ulega zmianie w miarę upływu czasu, nie podlega też żadnym uzupełnieniom. Nie zależy od żadnych czynników historycznych, ekonomicznych, socjologicznych czy kulturowych; nie zależy absolutnie od niczego. Niczym niezdeterminowana, to ona determinuje. Nieuwarunkowana, to ona warunkuje. Mówiąc inaczej, jest absolutem.
Nasze nieszczęście osiąga najwyższy punkt dopiero wtedy, gdy przewidujemy, że w najbliższej przyszłości powinna się pojawić praktyczna możliwość szczęścia.
Mężczyźni nie uprawiają seksu z kobietami dlatego, że je kochają, ale dlatego, że ich pożądają.
Bez urody młoda dziewczyna jest nieszczęśliwa, traci wszelkie szanse bycia kochaną. Co prawda nikt z niej nie kpi ani nie traktuje jej okrutnie, lecz jest jakby przezroczysta, jej ruchów nie śledzi żadne spojrzenie. Każdy czuje się zakłopotany w jej obecności i woli ją ignorować. Natomiast skończona piękność, piękność, która wykracza poza naturalną i powabną świeżość nastolatek, wywołuje efekt nadnaturalny i wydaje się niezmiennie zwiastować tragiczny los. (...) Taka jest dla młodych dziewcząt jedna z zasadniczych niedogodności ich wielkiej urody: tylko oświadczeni podrywacze, cyniczni i bez skrupułów, czują się gotowi podjąć wyzwanie; toteż przeważnie to istoty najbardziej nikczemne otrzymują skarb ich dziewictwa, co stanowi dla owych dziewcząt pierwszy etap nieuchronnego upadku.
Orgazm jest kwestią wprawy, jak by prawdopodobnie powiedział Pascal, gdyby go te sprawy interesowały.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    W zasadzie dobra książka, ale moim zdaniem za bardzo Łelbek pieprzy, można odnieść wrażenie, że za dużo tu o pieprzeniu, prawie z każdej stronicy leje się sperma a przecież ta rzecz traktuje o egzystencji i przemijaniu. W zasadzie to dobra książka.

Warto zerknąć