ebook Przypadki pewnej desperatki
3.35 / 5.00 (liczba ocen: 277)

Przypadki pewnej desperatki

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Jak połączyć studia, pracę i marzącego o małżeństwie partnera? Co zrobić, kiedy dzwony weselne brzmią jak marsz pogrzebowy? Narzeczony Julii to ideał: kocha dziewczynę na zabój i ofiarowuje jej miłość do przysłowiowej grobowej deski, a ponadto jest spadkobiercą starego pałacyku. Materiał na scenariusz o księżniczce i rycerzu na białym koniu? Na wielkie love story z happy endem? Nie tym razem! W pałacyku narzeczonego Julia znajduje pamiętnik pensjonarki, który przenosi bohaterkę na dziewiętnastowieczny dwór księżnej Izabeli Czartoryskiej. Kryminalna zagadka relacjonowana przez autorkę pamiętnika coraz bardziej pochłania uwagę dziewczyny i rozbudza jej detektywistyczne zacięcie. Jak przystało na prawdziwą desperatkę, Julia rozwiązuje tajemnicę dworku żywiołowo i z humorem. Przy okazji sporządza swój osobisty przepis na szczęście.

Przypadki pewnej desperatki od Magdalena Wala możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Książka napisana jest pierwszoosobową narracją z punktu widzenia Julii Mężyk, studentki czwartego roku historii. Oprócz studiowania, zmaga się ona z początkami pracy nauczycielki w gimnazjum, a także ze swoimi nieuporządkowanymi relacjami z chłopakiem, który z całej siły prze w kierunku małżeństwa. Nie nazwałabym jednak Julii desperatką, choć myślę że ona sama mogłaby tak o sobie powiedzieć. Jej punkt widzenia świata jest pełen humoru i bardzo z dystansem, dzięki czemu w książce nie ma ani chwili nudy.

    "Przypadki pewnej desperatki" to zapis perypetii Julii na przestrzeni jednego roku szkolnego. Lecz wątkiem wiodącym jest zgłębianie tajemnicy dziennika znalezionego na strychu zabytkowego dworku. Wątek współczesny przerywany jest fragmentami tego pamiętnika, który w lekki i zbawmy sposób przedstawia życie panny na wydaniu w Polsce, w okresie napoleońskim. Szczerze mówiąc były to moje ulubione fragmenty i wręcz żałuję, że nie było ich więcej. Wraz z Julią czytającą zapiski sprzed lat odkrywamy tajemnicę podejrzanych zgonów wśród ówczesnej szlachty.

    Moje zastrzeżenia odnośnie książki są bardzo subiektywne i tyczą się podejścia Julii do związku. Ja nie potrafiłabym się tak powoli zakochiwać i przekonywać do mężczyzny jak ona. Jestem zwolenniczką miłości od pierwszego wejrzenia, no ewentualnie od pierwszego pocałunku. A bycie w związku i paniczne wzbranianie się od zaangażowania to coś nietypowego, zwłaszcza z perspektywy kobiety. Irytowała mnie też siostra Julii - dziewczyna zasłużyła na niejedno porządne lanie, pomimo tego że już wyrosła z odpowiedniego ku temu wieku.

    A tak poza tym, to myślę, że powieść może spodobać się nie jednej czytelniczce. Jest dobra na poprawę humoru, dobra na jesienne wieczory, na przerwę w codziennych obowiązkach, a ponadto zostaje w pamięci, a to już jednoznacznie świadczy o tym, że jest po prostu dobra.

Warto zerknąć