ebook Szczęśliwy dom
3.74 / 5.00 (liczba ocen: 806)

Szczęśliwy dom
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 13.46
Audiobook - najniższa cena: 23.96
wciąż za drogo?
-51% 13.46 złpremium: 8.08 zł Lub 8.08 zł
20.71 zł
21.23 zł
21.52 zł Lub 19.37 zł
23.02 zł
16.74 zł
19.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (15)
Inne proponowane
Dom Heleny i Jana, położony na przedmieściach Krakowa, otoczony jabłoniowym sadem jest bezpieczną przystanią, do której zawsze mogą wrócić ich cztery, dorosłe córki. Z ganku można zejść prosto do ogrodu, jabłonie szumią łagodnie, rodzą piękne dorodne jabłka i trwają. Każda z czterech córek, Maryla, Gabrysia, Julia i Aniela może w każdej chwili schronić się w jego przytulnym wnętrzu.

Maryla to samotna czterdziestolatka, mama dwóch chłopców, którzy pilnie potrzebują męskiej ręki.

Gabrysia stara się o dziecko, za wszelką cenę.

Julia to młoda właścicielka przychodni weterynaryjnej. Jej narzeczony jest idealny, a rodzina kibicuje ich szczęściu. Ale czy to faktycznie miłość życia Julii?

Anielka, najmłodsza z córek, samotnie wychowuje córeczkę. Nikomu nie zdradziła, kto jest ojcem jej dziecka. Zamierza być szczęśliwą singielką i odrzuca wszelkie propozycje spotkań z mężczyznami.

Jan, dżentelmen starej daty, właściciel małej księgarni stworzył piękny dom. Dla ukochanej żony i córek. Ale po latach widzi, że coś się w tym pięknym planie nie zgadza. Dzieci, które wyrosły w tak niezwykłej atmosferze nie potrafią dobrze ułożyć sobie życia. Córki błądzą i wciąż podejmują złe decyzje. Dlaczego?

Czterdziesta rocznica ślubu zbliża się wielkimi krokami. Uroczystość, która miała być wielkim, radosnym wydarzeniem zmieni życie wszystkich członków rodziny. Czasem los prowadzi nas swoimi drogami, drwi z planów i celów, jakie sobie wyznaczamy. Bywa, że tajemnice z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć i kładą się długim cieniem na życiu całej rodziny. Szczęściarzem jest ten, kto ma zawsze dokąd wracać. Do szczęśliwego domu, który pozwoli przeczekać każdą burzę i da swoim mieszkańcom siłę do kolejnego kroku. Bo z każdej sytuacji jest wyjście, trzeba je tylko odnaleźć.

Szczęśliwy dom od Krystyna Mirek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Szczęściarzem jest ten, kto ma zawsze dokąd wracać. Do szczęśliwego domu, który pozwoli przeczekać każdą burzę i da swoim mieszkańcom siłę do kolejnego kroku. Bo z każdej sytuacji jest wyjście, trzeba je tylko odnaleźć.
Młodość, uroda to jeszcze nie wszystko. Kobieta,żeby zbudować trwały związek, musi być przede wszystkim mądra.
Krystyna Mirek jest jedną z najbardziej cenionych pisarek powieści obyczajowych. Wydała już ponad dwadzieścia książek, które spotkały się z uznaniem miłośników gatunku.

Szczęśliwy dom to pierwsza część trylogii pt. Jabłoniowy sad. Autorka zaprasza nas do uroczego domu państwa Zagórskich, którzy mieszkają nieopodal Krakowa. Dom otoczony jabłoniowym sadem jest pełen uroku, nie tylko tego wizualnego, lecz rodzinnego. Helena i Jan wychowali w nim cztery córki. Gabrysia, Julia, Maryla i Aniela zawsze czuły się bezpiecznie, a rodzice zapewnili im poczucie miłości, w której wyrastały.

Czy jednak teraz w dorosłym życiu, mogą nadal w pełni radośnie korzystać z uroków życia? Czy to uczucie, które otrzymały w dzieciństwie, nadal będzie towarzyszyło im w dorosłym życiu? Czy jednak wraz z wyfrunięciem z domowego gniazda, uczucie to uleci w zapomnienie?

Krystyna Mirek poprzez tę historię zadaje nam jakże ważne życiowe pytania. Uświadamia nam, że każdy z nas w dorosłym życiu idzie swą własną drogą. Jednak najważniejsze jest to, by mieć świadomość, że istnieje miejsce, w którym w każdej chwili możemy się schronić. Takim miejscem powinien być dom. Ten, który tworzymy obecnie, jak i również ten, w którym wyrastaliśmy od dzieciństwa.

Historia, którą stworzyła autorka jest doskonałą okazją do zatrzymania się i powrócenia myślami do naszych korzeni. Córki państwa Zagórskich zawsze otoczone były miłością swoich rodziców. Jednak nie potrafiły odnaleźć jej w dorosłym życiu. Czterdziesta rocznica ślubu Heleny i Jana jest okazją do spotkania się.

Czy radość z rubinowych godów zmącona zostanie tajemnicą z przeszłości, która kładzie się cieniem na życiu całej rodziny? Czy miłość, która wyrastała przez lata będzie na tyle silna, by przetrwać burzę? A może jednak jej korzenie nie są zbyt mocne, by ją przetrwać?

Myślę, że odpowiedzi zapisane na kartach tej powieści będą dla nas również przekazem ważnych życiowych mądrości, uświadamiających nam, że potężna siła drzemie w rodzinie. To, co zasiane było w niej od początku i pielęgnowane przez lata tworzy siłę do przezwyciężenia pojawiających się trudności.

Szczęśliwy dom to ciepła i poruszająca powieść, bogata w wiele ważnych wartości, z których każdy z nas może zabrać cząstkę do własnego katalogu życiowych wartości. Warto sięgnąć po pierwszą część serii Jabłoniowy sad. Polecam również lekturę dwóch kolejnych Rodzinne sekrety i Spełnione marzenia.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/05/krystyna-mirek-szczesliwy-dom.html
  Szczęśliwy dom- miejsce, w którym czujemy się bezpieczni, kochani, zwyczajnie szczęśliwi, to marzenie każdego człowieka. Takie właśnie miejsce, stworzyli bohaterowie powieści, autorstwa Krystyny Mirek.
  Popatrzcie zatem przez chwilę na rodzinę Zagórskich, moimi oczyma:
  Jan prowadzi księgarnię i herbaciarnię. Od lat jest szczęśliwy z Heleną, właśnie zbliżają się ich rubinowe gody, mają 4 córki, piękny sad i ciepły kochający dom.
  Maryla i Aniela są samotnymi matkami. Pierwsza „na siłę” szuka mężczyzny, druga przeciwnie, stroni od randek.
  Pierwszy tom sagi „Jabłoniowy sad”, był jednak zdominowany przez problemy dwóch pozostałych córek:
  Gabrysi, która od lat walczy z bezpłodnością. Jej mąż Kornel, pracuje w Niemczech, byleby tylko zarobić na kolejne badania. W pewnym momencie w życiu pary, pojawia się Eliza, młoda dziewczyna, która nie chce urodzić dziecka, noszonego pod sercem. Kim jest dla Kornela? Kim stanie się dla Gabrysi?
  Julia ma własną praktykę weterynaryjną. Gabinet mieści się naprzeciw luksusowej lecznicy, prowadzonej przez Ksawerego, przyszłego narzeczonego dziewczyny. Dlaczego, Julia nie chce by pracowali razem?
  Tuż przed planowanymi zaręczynami, pojawia się pierwsza miłość młodej weterynarz-Feliks. Jest to syn sąsiada Jana i Heleny, kiedyś najlepszy przyjaciel seniora rodu, teraz jego najgorszy wróg. Gdy Julka, zaczyna mieć wątpliwości, co do zaręczyn, matka przestrzega ją by nie popełniła tych samych błędów, co ona. O jakich błędach mowa? Jaką decyzję podejmie córka Heleny?
  Helena pieczołowicie przygotowuje przyjęcie z okazji 40 rocznicy ślubu. Jednak okazuje się, że ich kochane córeczki są zbyt pochłonięte swoimi sprawami i nie pojawią się na imprezie. Jak zatem małżonkowie spędzą swoje święto? Czy rodzina spotka się przy wspólnym stole?
  Czy jest cokolwiek, co może zaburzyć spokój mieszkańców „Szczęśliwego domu”?
  Odpowiedzi na te pytania, poznajcie sami, czytając powieść Krystyny Mirek.
  Książkę, czyta się dobrze. Myślę, że pierwszy tom, ma dopiero wprowadzić czytelnika w problemy rodziny Zagórskich, więc akcja toczy się w nim dość leniwie.
  Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Chętnie poznam dalsze losy mieszkańców „Szczęśliwego domu”.
  Jeśli lubicie prozę np. Magdaleny Witkiewicz, lekturę cyklu „Jabłoniowy sad” polecam serdecznie!

 • Awatar

  Na wstępie pragnę podziękować wydawnictwu Filia za egzemplarz książki do recenzji.

  Kochani zapewne każdy z nas marzy o stworzeniu dla swoich najbliższych domu którego fundamentem będzie miłość,wzajemne oddanie i wsparcie.Domu w zaciszu którego zawsze odnajdziemy wewnętrzny spokój i harmonię,a panujące w nim ciepło da jego mieszkańcom ukojenie pozwalając odnaleźć właściwą drogę niezależnie od tego w jakim momencie życia się znajdujemy i jak trudne życiowe zakręty przyjdzie nam pokonać.
  Taki właśnie dom dla swoich córek stworzyli Helena i Jan Zagórscy.Piękna posiadłość otoczona jabłoniowym sadem jest dla dorosłych już dziś kobiet bezpiecznym azylem,w którym zawsze mogą się zatrzymać i przeczekać najtrudniejszy czasz w swoim życiu czerpiąc siłę i życiową mądrość z bezcennych rad rodziców i ciotki.
  Jan,właściciel małej kawiarenki z duszą czuwa nad szczęściem kobiet swojego życia. Jednak upływający czas uświadamia uświadamia mu,że ten piękny, niemal sielankowy obraz życia rodzinnego ma niestety wiele coraz bardziej dostrzegalnych rys.Córki bowiem nie potrafią ułożyć sobie życia prywatnego.Błądzą, są zagubione co czyni je nieszczęśliwymi. Targają nimi sprzeczne emocje i pragnienia. Choć każda pragnie zaznać prawdziwego szczęścia nie potrafią obrać ku niemu właściwego kierunku.Helena i Jan zatroskani rozterkami córek robią wszystko,by uchronić dzieci przed błędnymi decyzjami i wyborami.Nadchodzi jednak czas kiedy muszą przeciąć pępowinę aby pozwolić im żyć na własny rachunek.

  Rodzinę Zagórskich spotykamy w momencie kiedy trwają gorączkowe przygotowania do czterdziestej rocznicy ślubu Państwa Zagórskich. Jest to również moment w którym daje o sobie znać przeszłość,która jak wszyscy doskonale wiemy nigdy nie pozostaje bez wpływu na to,co tu i teraz.Tak też dzieje się również w przypadku członków tej rodziny.Ta wspaniała,wyjątkowa z założenia uroczystość zmieni życie każdego z nich.

  Książka jest wspaniała. Urzeka i wciąga od pierwszego zdania. Nie sposób się od niej oderwać.Pani Krystyna Mirek poprzez historię opisaną na kartach tej wyjątkowej sagi rodzinnej uświadamia nam czytelnikom jak nieocenioną wartością jest rodzina.Jak wielkim szczęściarzem jest każdy,kto ma "Szczęśliwy dom",do którego prowadzą wszystkie drogi niezależnie od tego gdzie "żuci nas los".Dom którego drzwi są dla nas otwarte o każdej porze dnia i nocy po to, by otulić nas swoim ciepłem i dodać sił do wykonania kolejnego kroku na trudnej drodze jaką jest życie.
  Z niecierpliwością czekam na kolejny tom sagi."Rodzinne sekrety" Już niebawem ukażą się na rynku wydawniczym.

  Moja ocena to:10/10

  Pozdrawiam,
  Agnieszka Kaniuk

Warto zerknąć