ebook Mumia
3.87 / 5.00 (liczba ocen: 2329)

Mumia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.90
Audiobook - najniższa cena: 19.00
wciąż za drogo?
-15% 18.90 zł
35.34 złpremium: 22.80 zł Lub 22.80 zł
23.56 zł
24.90 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
24.38 zł
24.70 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pani X, mumia przypadkowo znaleziona w bostońskim Crispin Museum, to medialna sensacja. Archeolodzy, z Josephine Pulcillo na czele, szacują jej wiek na 2000 lat. Jakie jest więc ich zdziwienie, kiedy podczas tomografii komputerowej odkrywają w zmumifikowanym ciele kulę… całkiem współczesną. A mumią zaczynają się zajmować nie muzealnicy, ale lekarka sądowa Maura Isles i detektyw Jane Rizzoli.

Szybko okazuje się, że w nieuporządkowanych magazynach muzeum ktoś przechowywał własne zbiory… Policja znajduje tam zwłoki kilku kobiet. Tymczasem Josephine Pulcillo znika.

Rozpoczyna się pełen fałszywych tropów wyścig z czasem. Czy kobiecy duet śledczy zdoła rozwiązać zagadkę sięgającą daleko w przeszłość…?

Bezlitośnie pochłaniająca historia opowiedziana przez jeden z najwszechstronniejszych głosów współczesnego thrillera.

„Providence Journal”

Wspaniała, trzymająca w napięciu powieść z mnóstwem zwrotów akcji. Znakomicie skonstruowana, zajmująca fabuła.

„Toronto Globe and Mail”

Mumia od Tess Gerritsen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Czasami nie dostrzegamy osoby, która mogłaby nas uczynić najbardziej szczęśliwymi, choć ta czeka cierpliwie
Nigdy nie lekceważ snów — powtarzała jej matka. — To głosy, które mówią o tym, co już wiesz, szepczą radę, której nie wzięłaś pod uwagę.
Serce dokonuje wyboru, nie analizując konsekwencji.
Śpiewał ongiś Cugowski: “A po nocy przychodzi dzień”… Ta część serii Rizzoli&Isles jest prawdziwym objawieniem po słabszym moim zdaniem Klubie Mefista. Pierwszy raz zaczytałem się tak, że nie zaznaczyłem sobie żadnego cytatu – i to nie dlatego, że nie znalazłem odpowiednio interesujących. Historia zwyczajnie pochłonęła mnie jak bagno oraz zmumifikowała w sposób naturalny i bezwzględny.

Powieść jest utkana faktami, których nie powstydziłby się sam Simon Beckett. Na rzecz tego Tess mniej uwagi poświęciła osobistym epizodom bohaterów, więc wreszcie ani Isles ani Rizzoli nie zrobiły jakiegoś głupstewka, co było tak charakterystyczne w poprzednich częściach. Fabuła została dograna i ograna perfekcyjnie. Do samego końca ciężko się połapać w sieci intryg i kłamstw, a gdy już wszystko jest jasne dostajemy strzał w ramię i obracamy się w swoich domysłach o 180 stopni, boleśnie pozostawiając dotychczasowe za sobą.

Jak dla mnie to absolutny numer jeden w tej serii, a osobom które nie chcą się wiązać serią mogę powiedzieć, że akurat ta pozycja nie jest aż tak sztywno powiązana z poprzednimi, żeby nie można było jej przeczytać samodzielnie. Sugeruję jednak i polecam wziąć się za bary z tymi powieściami od początku. Warto!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©PanCzyta.pl
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Oczywiście, jak zwykle się nie zawiodłam. Wspaniała rozrywka 4/5

 • Awatar

  https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/11/tess-gerritsen-mumia.html

  Kolejna część przygód słynnego duetu Jane Rizzoli i Maura Issles za mną.
  Tym razem patolog zostaje poproszona o pomoc w zbadaniu mumii odnalezionej w jednym z okolicznych muzeów.
  Podczas badania okazuje się, że ofiara została postrzelona. Kto mógłby chcieć postrzelić mumię? A może obiekt badań wcale nie ma 2000 lat, jak wcześniej uważano?
  Na to pytanie muszą odpowiedzieć Jane i Maura.
  W sprawie pomaga(czy aby na pewno ?) młoda egiptolog Josephine Pulcillo. Piękna, utalentowana, kobieta zaczyna nagle panikować, gdy w ustach „mumii” lekarze znajdują fragment gazety, wydanej w roku, gdy Josephine się urodziła. Czy ktoś przesyła jej w ten sposób zaszyfrowaną wiadomość? Po pewnym czasie Pulcillo znajduje zmumifikowane zwłoki w swoim samochodzie. Kobieta znika, a policja odkrywa, że nie żyje, lecz… od wielu, wielu lat… Kim zatem była zaginiona egiptolog? I dlaczego przybrała fałszywą tożsamość? Jane Rizzoli musi znaleźć rozwiązanie tej zagadki, zanim będzie za późno. Młodej kobiecie, kimkolwiek jest, grozi bowiem śmiertelne niebezpieczeństwo.
  Słynna detektyw trafia na ślad eksperymentalnego ośrodka terapeutycznego dla agresywnych młodych ludzi, w którym przebywał kiedyś Bradley Rose, syn niesamowicie bogatych rodziców. Ośrodek to lżejsza kara za występki, niż więzienie, prawda?
  Prowadzący ośrodek profesor, zdradza Rizzoli, że Bradley nigdy nie był zagrożeniem dla otoczenia… Lecz jego przyjaciel Jimmy Otto- owszem. Kogo zatem należy szukać? Kto zagraża Josephine?
  Na te pytania udziela odpowiedzi… Medea… Matka zaginionej, która ponoć od dawna nie żyje…
  Wyjaśnia ona, kto jest prawdziwym celem-Ona Medea i kim byli dla niej Bradley i Jimmy….
  Uważa, że tylko ona może uratować swoją córkę… Czy ma rację? Czy ma jeszcze czas? Jakie tajemnice z przeszłości zaważyły na życiu obu kobiet?
  Tego wszystkiego dowiecie się, czytając „Mumię”
  Szczerze- wcześniejsze części serii były ciekawsze i bardziej spójne…

Warto zerknąć