ebook Stalowe Serce
4.15 / 5.00 (liczba ocen: 134) Ilość stron (szacowana): 444

Stalowe Serce
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 21.56
VIRTUALO#VIRTUALO targi
28.00 złpremium: 16.80 zł Lub 16.80 zł
-23% 21.56 zł Lub 19.40 zł
23.80 zł
28.00 zł
28.00 zł Lub 23.80 zł
-13% 20.34 zł
22.12 zł
23.80 zł
25.20 zł
25.20 zł
25.50 zł
28.00 zł
28.00 zł
29.99 zł z kodem: 19.99 zł
Inne proponowane

W zdewastowanym świecie przyszłości superbohaterowie są dla ludzkości przekleństwem… Postapokaliptyczna powieść o walce z wszechpotężnym Imperatorem, ale czy rzeczywiście o odzyskanie niezależności?

Dziesięć lat temu pojawiła się na niebie Calamity. Był to impuls, który sprawił, że niektórzy ludzie zaczęli się zmieniać i przejawiać niezwykłe umiejętności. Zdumione społeczeństwo nazwało ich Epikami.
Epicy nie są przyjaciółmi gatunku ludzkiego. Niezwykłe zdolności sprawiły, że odczuwają wielkie pragnienie sprawowania władzy. Ale żeby rządzić ludźmi, trzeba skruszyć ich wolę. W mieście znanym niegdyś jako Chicago niewiarygodnie potężny Epik zwany Stalowym Sercem sprawuje rządy Imperatora. Posiada ogromną siłę i potrafi kontrolować żywioły. Nie można go pokonać. Nikt nie podejmuje więc walki... Nikt prócz Mścicieli.

Stalowe Serce od Brandon Sanderson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Po Stalowe Serce Brandona Sandersona sięgnąłem niemalże w ciemno. Dlaczego? Ponieważ czytałem jego Drogę Królów i Słowa Światłości, które były niesamowite! Nie, to za mało powiedziane, były GENIALNE! Byłem ciekawy jak Sanderson poradził sobie z zupełnie innym gatunkiem, nowym światem i herosami. I wiecie co? Nie zawiodłem się! Książka Stalowe Serce również jest świetna!

W najnowszej książce Sanderson pokazuje nam świat, w którym po pojawieniu się na niebie Calamity, niektórzy ludzie zaczęli się zmieniać i przejawiać niezwykłe umiejętności. Władanie ogniem, przewidywanie przyszłości, kuloodporność, czy władanie ciemnością to tylko kilka z "mocy" jakimi została obdarowana ludzkość. Społeczeństwo nazwało tych ludzi Epikami. Jeśli ktoś liczył na super herosów, rodem z filmów czy komisków Marvela - dobrych i szlachetnych, to u Sandersona tego nie znajdzie. Jest wręcz odwrotnie. Super zdolności deprawują ludzi, którzy się nimi posługują. Wywołują najgorsze uczucia jak złość, dominację, chęć panowania nad społeczeństwem. Z tego powodu Stany Zjednoczone przestały istnieć, rozdarte przez walki najpotężniejszych Epików o kontrolę nad miastami.

Książka opowiada o losach młodego chłopaka Davida , który widział śmierć swojego ojca, zabitego przez Stalowe Serce; okrutnego tyrana w Newcago oraz jak ten Epik krwawił po strzale z pistoletu. Ten drobny incydent unaocznił Davidowi, że pomimo ogromnej mocy, można zabić Stalowe Serce. Młody chłopak poświęca od tamtego wydarzenia każdą wolną chwilę, aby poznać zdolności jak największej liczby Epików, jak i ich słabe strony. Ponieważ każdy, nawet najpotężniejszy Epik takową posiada. Dlatego David postanawia się przyłączyć do Mścicieli, tajemniczej grupy zabijającej Epików, aby ukrócić ich władzę.

Stalowe Serce to książka zdecydowanie bardziej młodzieżowa, dla nieco młodszego czytelnika. Ale nie tylko. Czyta się bardzo przyjemnie, jest dużo zwrotów akcji, opisów różnych Epików. Świat jaki wykreował Sanderson jest dokładnie zaplanowany i pełen tajemnic. Autor udowadnia, kolejny już raz, że pisze świetne książki!

Stalowe Serce polecam każdemu fanowi Bandona Sandersona! Jeśli go nie znacie, to poznajcie koniecznie! A także każdemu kto lubi super bohaterów (a raczej anty bohaterów w tym przypadku), dużo akcji i oryginalną fabułę. Książka na długo pozostanie w mojej pamięci i czekam z niecierpliwością na kolejne tomy!

Ocena: 5+/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Epicy przywodzą mi na myśli metahumans z DC, więc nie dziwi fakt, iż motyw świata wykreowanego bardzo mi się spodobał. Myślę, że sporą zaletą książki jest realizm działań bohaterów i ogólnie przebiegu całej akcji. Autor kładzie nacisk na fakt, że dobro i zło nie są czarno białe, a granica między nimi właściwie nie istnieje. Wszystko się zaciera, a zachowanie ludzi zależne jest od sytuacji.
    Uwielbiam bohaterów, których wykreował. Są barwni i żywi. Np. Cody i ta jego „szkockość” xD
    Nie zabraknie poczucia humoru czy niewielkich absurdalnych wyrażeń (te metafory!), które dodają całości pewnej lekkości.
    Nie znam jeszcze zbyt wiele z twórczości Sandersona, ale na pewno będę kontynuować jej zgłębianie, bo dotychczas się nie zawiodłam. Mimo kilku przewidywalnych momentów, książka była naprawdę wspaniałą lekturą. Pełną akcji, zaskoczeń i po prostu fajnie napisaną historią.

Warto zerknąć