ebook 13 pięter
4.03 / 5.00 (liczba ocen: 3976)

13 pięter
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.50
wciąż za drogo?
32.55 złpremium: 21.00 zł Lub 21.00 zł
24.50 zł Lub 22.05 zł
24.50 zł 20% rabatu
33.24 zł Lub 29.92 zł
24.50 zł
24.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane
Nowe, uaktualnione wydanie znakomitego reportażu

Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku Polska cierpiała na gigantyczny głód mieszkaniowy. Problem ten przez całe dwudziestolecie próbowali rozwiązać różnego rodzaju zapaleńcy, społecznicy, ludzie z misją. Bezskutecznie.

Po 1989 roku Polska znów znalazła się w punkcie wyjścia. Tanich mieszkań jak nie było, tak nie ma. Kolejne pomysły na rozwiązanie problemu mieszkaniowego okazują się gorsze od poprzednich, a luki prawne w istniejącym systemie bezwzględnie wykorzystują banki, deweloperzy i czyściciele kamienic. Wielu obywateli radzi sobie więc, jak może, wegetując, oszukując, adaptując się. Umowy kredytowe podpisały prawie dwa miliony Polaków. Przyjęty z entuzjazmem projekt Mieszkanie Plus również okazał się mrzonką.

Słowo „dom” odmieniane przez wszystkie przypadki przez bohaterów tej książki nie kojarzy się im ze stabilizacją ani spokojem, a większość opowiedzianych tu historii jest tragiczna. Żeby ich wysłuchać, Filip Springer trafił do mieszkania w piwnicy, kontenerze, garażu i małej gastronomi na piątym piętrze kamienicy. I przekonał się, jak rzeczywistość może różnić się od marzeń.

13 pięter od Filip Springer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Kupowałem książkę znaczy eboka po przeczytaniu komentarzy. Miała mnie wprowadzic na rewolucyjne tory ukazać całą prawdę o rynku mieszkaniowym. Cenię ją za wkład historyczny jaki zyskałem w temacie II RP, nie wiedziałem, ze społecznicy tamtego czasu stali się potem komunistami. Reszta to coś co znam z autopsji. Mam kredyt i także te kredyty sprzedawałem i nie zgadzam się z tezą, ze był to przewał. Czekam na książkę o tym jak Polacy brali kredyty. Prawdziwą książkę o tych, którzy mieli się za tych lepszych biorąc kredyt w CHF.

  • Awatar

    Bardzo ważna książka. Dla mnie i moich znajomych temat mieszkań (wynajmować czy wziąć kredyt, kupić m-ileś i spłacać, spłacać, spłacać) jest niezwykle aktualny i wałkowany przy różnych okazjach. Momentami przerażająca, pozwalająca na uświadomienie sobie wielu rzeczy. Temat "ugryziony" z wielu stron, Springera jak zwykle czyta się z ogromną przyjemnością.

Warto zerknąć