ebook 13 pięter
4.03 / 5.00 (liczba ocen: 3994)

13 pięter
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.61
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
32.55 złpremium: 21.00 zł Lub 21.00 zł
26.61 zł Lub 23.95 zł
33.24 zł Lub 29.92 zł
35.00 zł
26.61 zł
26.71 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane
Nowe, uaktualnione wydanie znakomitego reportażu

Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku Polska cierpiała na gigantyczny głód mieszkaniowy. Problem ten przez całe dwudziestolecie próbowali rozwiązać różnego rodzaju zapaleńcy, społecznicy, ludzie z misją. Bezskutecznie.

Po 1989 roku Polska znów znalazła się w punkcie wyjścia. Tanich mieszkań jak nie było, tak nie ma. Kolejne pomysły na rozwiązanie problemu mieszkaniowego okazują się gorsze od poprzednich, a luki prawne w istniejącym systemie bezwzględnie wykorzystują banki, deweloperzy i czyściciele kamienic. Wielu obywateli radzi sobie więc, jak może, wegetując, oszukując, adaptując się. Umowy kredytowe podpisały prawie dwa miliony Polaków. Przyjęty z entuzjazmem projekt Mieszkanie Plus również okazał się mrzonką.

Słowo „dom” odmieniane przez wszystkie przypadki przez bohaterów tej książki nie kojarzy się im ze stabilizacją ani spokojem, a większość opowiedzianych tu historii jest tragiczna. Żeby ich wysłuchać, Filip Springer trafił do mieszkania w piwnicy, kontenerze, garażu i małej gastronomi na piątym piętrze kamienicy. I przekonał się, jak rzeczywistość może różnić się od marzeń.

13 pięter od Filip Springer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Kupowałem książkę znaczy eboka po przeczytaniu komentarzy. Miała mnie wprowadzic na rewolucyjne tory ukazać całą prawdę o rynku mieszkaniowym. Cenię ją za wkład historyczny jaki zyskałem w temacie II RP, nie wiedziałem, ze społecznicy tamtego czasu stali się potem komunistami. Reszta to coś co znam z autopsji. Mam kredyt i także te kredyty sprzedawałem i nie zgadzam się z tezą, ze był to przewał. Czekam na książkę o tym jak Polacy brali kredyty. Prawdziwą książkę o tych, którzy mieli się za tych lepszych biorąc kredyt w CHF.

  • Awatar

    Bardzo ważna książka. Dla mnie i moich znajomych temat mieszkań (wynajmować czy wziąć kredyt, kupić m-ileś i spłacać, spłacać, spłacać) jest niezwykle aktualny i wałkowany przy różnych okazjach. Momentami przerażająca, pozwalająca na uświadomienie sobie wielu rzeczy. Temat "ugryziony" z wielu stron, Springera jak zwykle czyta się z ogromną przyjemnością.

Warto zerknąć