ebook Miłość przychodzi z deszczem
3.39 / 5.00 (liczba ocen: 551)

Miłość przychodzi z deszczem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 19.71
wciąż za drogo?
23.81 złpremium: 15.36 zł Lub 15.36 zł
-23% 19.71 zł Lub 17.74 zł
25.60 zł Lub 23.04 zł
25.60 zł
19.70 zł
20.48 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Marek i Marcin, jak to bliźniacy, byli nierozłączni. Ale do czasu. Marek rzuca pracę i wyjeżdża bez słowa. Drugi z braci milczy... Porywająca opowieść o więzach krwi i serc.
 

Po kilku miesiącach swej nieobecności w domu rodzinnym Marek decyduje się wrócić. Przyjeżdża z Anią, dziewczyną, którą uważa za tę jedną jedyną, wymarzoną. Jest przerażony, gdy odkrywa, że jego bratowa jest w ciąży. Nim zdąży podjąć decyzję, co zrobić, ginie w wypadku…
Kilka lat po tym tragicznym wydarzeniu Ania wraca do Poznania i spotyka drugiego z braci. Tylko czy na pewno?

Miłość przychodzi z deszczem od Mila Rudnik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Gdy ludzie się kochają, reszta musi się ułożyć.
Czasem nawet czas nie pomaga, bo są rany, które się nie goją.
Patrzenie w przyszłość nie oznacza zapomnienia o przeszłości. Nie znaczy też, że jest mniej ważna. Ale nie można spędzić życia, wciąż oglądając się za siebie, bo pewnego dnia może się okazać, że przed tobą nic już nie ma.
Wybór między większym i mniejszym złem zawsze jest zły.
Miłość przychodzi z deszczem to debiut literacki polskiej autorki - Mili Rudnik. Bardzo zainteresował mnie opis fabuły, a zwłaszcza zaciekawiła końcówka, która zapowiada pewną tajemnicę. Ja uwielbiam takie zabiegi w książkach, więc bardzo chętnie sięgnęłam po te lekturę.

Marek i Marcin to dwudziestoparoletni bliźniacy. Dla większości nie do rozróżnienia, jednak Dorota - żona Marcina zawsze potrafiła poznać swojego męża od razu, gdy tylko na niego spojrzała. Zawsze, oprócz jednego jedynego razu... Pewnego dnia Marek postanawia wyjechać i kompletnie odciąć się od swojego ukochanego brata. Co nim kierowało? Dlaczego nagle dwaj kochający się bracia stają się dla siebie tak obcy, że jeden z nich woli uciec do innego miasta i nie utrzymywać kontaktów z bliźniakiem? Ta zagadkę wiele lat później rozwikła Ania, która poznaje Marka w tym trudnym dla niego okresie życia. Po kilku latach, gdy mężczyzny nie ma już wśród żywych na jaw wyjdzie pewna tajemnica, która zmieni życie tych kilku osób na zawsze.

Spodziewałam się kolejnej sielankowej obyczajówki (okładka chyba tak zapowiadała), a to co dostałam kompletnie mnie zaskoczyło. Dramat rozgrywający się w powieści jest naprawdę zaskakujący. Ludzkie uczucia i emocje wystawione są na wielką próbę. Jestem naprawdę pod wrażeniem, zwłaszcza, że jest to debiut autorki! A debiuty zazwyczaj (choć oczywiście nie zawsze) to zaledwie zalążki późniejszych o wiele lepszych powieści. Bohaterowie zmagają się z wieloma problemami i tak naprawdę nie można ocenić, który z nich ma najgorszy... Powieść toczy się dwutorowo, co tylko wzmaga ciekawość i chęć zagłębiania się dalej w losy postaci, aby dowiedzieć się w końcu jaka jest prawda.

Miłość przychodzi z deszczem opowiada o bardzo trudnych wyborach, gdzie każdy jest tym złym, z czym zgadzam się całkowicie z autorką (cytat: Wybór między większym i mniejszym złem zawsze jest zły). Jednak ta decyzja musiała zostać podjęta i wpłynęła na życie wielu osób, a zwłaszcza Doroty i Ani, czyli dwóch kobiet życia bliźniaków. Jest to cudowna powieść o miłości, oddaniu i więziach rodzinnych. Ale również o wielkich poświęceniu. Dzieło pani Rudnik jest tak skonstruowane, że oprócz oczywistej fabuły jest w nim zawarta również analiza psychologiczna bohaterów. Ich uczucia, myśli są nam "podane na tacy", a narracja obejmuje wszystkich najważniejszych bohaterów. Autorka nie pomija żadnego z tych, którzy uwikłani są w tą dziwną i tajemniczą sytuację.

Jestem naprawdę urzeczona tym wspaniałym kawałkiem literatury. Pani Mila Rudnik kompletnie mnie zaskoczyła. Jestem bardzo zadowolona, że dane mi było przeczytać tak dobry dramat. Mam nadzieję, że autorka pracuje już nad następną książką, którą na pewno przeczytam. Polecam!

Ocena: 4/6
©Spojrzenie EM
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć